Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Indijska kana - Canna indica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Indijska kana - Canna indica

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
Poruka
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 23:34
Evo ja našla ove žutonarandžaste kane ovih dana.Piše na kesici canna indica golden lucifer.Visina bude oko 50cm.Jedva čekam da je posadim i da izraste da vidim hoće li biti takva Smile
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 12:36
odmah me zabilježi za sjemenke na jesen jasminaaaEmbarrassed
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 12:45
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

odmah me zabilježi za sjemenke na jesen jasminaaaEmbarrassed
samo ti one nemaju sjemenje vec se razmnozavaju korijenom(gomolj)
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 12:47
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

odmah me zabilježi za sjemenke na jesen jasminaaaEmbarrassed
 
Nije nikakav problem,antun007.Ako se prime i razmnože gomolj rado ću ti poslati na jesen Wink
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 13:25
Hvala jasminaaa,toni,moje crvena imaju na jesen puštaju crne sjemankice
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 13:26
jasminaaa,piši mi pp-om odakle si
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 17:02
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Da li je tko pokušao uzgojiti kane iz sjemenki? Danas sam nabrala sjemenke s svoje kane, pa bi probala uzgoj iz sjemenke, ali neznam ništa o tome.
JA SAM PROBAO i uspjelo mi je ako te zanima kako reci mi
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 17:25
Toni kad ti otprilike sadiš svoje kane?Kupila sam par komada i ne mogu dočekat da ih posadim.
 
čovjek uči dok je živ
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 17:28
JA IH SADI U KRAJEM 4.
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 18:42
Originalno poslano od člana SLAVONKA SLAVONKA napisao:

Toni kad ti otprilike sadiš svoje kane?Kupila sam par komada i ne mogu dočekat da ih posadim.
 
Pa zavisi u kojem mjestu stanujes.Evo ja ih sadim pocetlom Maja Svibnja dok prođe opasnost od mrazova.Ako sadis u kantu(teglu)onda mozes bilo kad samo da je na toplom.
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 17:21
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

JA SAM PROBAO i uspjelo mi je ako te zanima kako reci mi


Naravno da me zanimaSmile
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 17:42

u duboku podudu sa rupicama stavi mali sloj zemlje oko 6 cm.u tu zemlju uguraj sjemenke.zatim opet prekij slojem od 3 cm.barem više od pola posude bi ti trebalo ostati prazno.svaki dan napuni posudu vodom do kraja.i treba strpljena.ako trebaš sjemenke crvenih poslat ću ti.

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 19:18
A znači fora je u vodiTongue! Hvala Antune na savjetu, i na ponudi sjemenki, imam ih, samo nisam znala kako bi ih bilo najpametnije sijati. Sad znam, hvala!
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 19:20
nema na čemu ako te zanima još nešto o kanama pitaj
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 00:39
Sjeme kane izuzetno je tvrdo i tešlo upija vodu,pa mu dugo treba da nikne......provjerena metoda je "turpijanje "zrna s rašpicom ili šmirgl papirom, nakon toga ga namočiti u vodu 24-48 sati,posaditi u vlažnu zemlju,držati na toplom i svijetlom mjestu pod najlonom........meni je tako 100% klijavost
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 09:34
Ma ja nisam ni namakao ni turpiao a niklo mi je,samo treba ppppppuuuuuuuuunnnnnnnnnnoooooooooo vode svaki dan.
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 10:10
Smile
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 10:11
Originalno poslano od člana toni toni napisao:

Ja imam kane tridesetak godina i jos nisam sijao sjeme,Jednostavnije je sa korijenjem .Prve godine posadis jedan korijen i do jeseni ti se razmnozi ima ih desetak u gomolju,Na proljece ih razdijelis sadis po jedan i to je to.
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 21:00
Ljubazno molim ako netko ima sjemenkice od kane crvene i žute (crvena je uvijek ljepotica, ali kod kane žuta mi je posebno lijepa) da mi pošalje barem jednu pa da sadim smile85
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 21:06
Ja ti mogu poslati samo crvene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.