Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Indijska kana - Canna indica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Indijska kana - Canna indica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 15:07
ja sam svoje kane posadila prošli tj.u velike tegle.Nisam ih vadila iz zemlje,samo odrezala uvele listove i spremila na mračno ispod stepeništa,počele su terati pa sam ih rasadila,jedva sam ih izvadila iz kante kolike su žile bile,a lukovice veće od šake.Kad je toplo i sunčano iznesem ih van pa ih vratim na stepenište.Dio ostaje u teglama a dio će kada prođe zima i mrazevi u vrt.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 21:01

A meni je prošle godine jedna lukovica cijelo lijeto ostala u podrumu.Zaboravio sam je posadit.Može li ona sada izaći iz lukovice

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2010 u 21:45
uskoro je opet vrijeme za nabavku kana jer netko uspio šta razmnožiti?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2010 u 22:00
Moje su baš bile lijepe ove godine i krasno se razrasle, ali prezimljavaju na tavanu....kako već zbrajam štete od niskih temperatura, neznam kako su prošle kane...Unhappy
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2010 u 22:05
Taj sam i ja problem imala ali sam ih ja stavila u kutiju pa u piljevinu i lijepo u podrum na toplo,ali mi je piljevina izgleda bila vlažna ili su one pustile vodu i sve smrzlo.Ne sve ostala jedna malena.
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 08:52
Samo javljam da je ona mala uginila sa vremenomsmile42
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 16:44
Uh,ja ni ne znam kak se mojih par gomoljića drži.Nisam provjeravala još,sve me strahsmile68
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 21:43
Kod nas u Dalmaciji kane ostaju u zemlji uvijek, i toliko se namnože da su prava napast, a i jako ih je teško poslije izvaditi, ja sam crvene sve makla, a ostavila samo na jedno mjesto par žutih, koje su mi i ljepše od crvenih. 
život je more
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 21:50
Jooj,žutesmile69
Daj,kad procvatu slikice.Nešto ih kod nas nema za kupiti.Neke šarene ima,pa niže i klasika,crvene no žute nisam sretala.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 21:47
Sve od reda pročitala, ili nisam vidjela ili nitko nije napisao osnovne uvjete uzgoja, što je potrebno, da li se sadi u posude ili zemlju, kakvo tlo je potrebno, kakav položaj zahtijeva, da li je potrebna prihrana i ostalo.Ako je već napisano, molim vas uputite me Embarrassed jer ja vidim samo podatke o tome kako se rzmnožava.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 22:32

Pa kad ne traži neke posebne uvjete.

Možeš u veću i duboku posudu ih staviti,možeš u vrt.Gle sad-možeš i u onu svoju polusjenuBig%20smile
Mogu i u hladu i na suncu biti.Meni su čak ljepše bile one 2 koje sam u hlad stavila(nije mjesta drugdje bilo)nego na suncu.Ako je jako suša a na suncu su,trebalo bi ih zaliti,u tegli obavezno zaljevaš.
Kaj te još muči?Di ih nabavitiSmile
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 22:37
Kak si pogodila Wink? Ali zahvaljujem na iscrpnom odgovoru, kao i uvijek ti dijeliš znanje smile188 .
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 08:27
Ja jućer kupila 33kn kom-kupila dvije i to malješne lukovice nemaš šta viditi.Crvene klasićne.Imaš ih svagdje ali mi je to skupo.Za par godina one se puno razmnože ali ako ne paziš kao ja ove godine sve propadne-dođe mi da plaćem kad vidim koliko mi ih je propalo,sad ispoćetka.
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 17:11
Ja sam dobila jednu od Nichill i bome sada je već dosta napupala i krenula iz zemlje,ali sad kad čitam ovo mislim da će joj ova teglica biti mala i da ću je morati presaditi!!!
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 20:05
Čitam vaše postove o canama i vidim da sam dobro postupila i posadila ih u posudu...............
...............na jesen moraju kod mene van.................jer nisam u obalnom dijelu....................
..........pročitala sam i to da prve godine ne cvjetaju................ znači strpljenja..............
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 23:25
posadila sam dva grmića gomolja kane van u vrt,još prije onog snijega zadnjeg,mislila sam da će propasti ali nisu,tjeraju zelene pupove iz zemlje
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 19:52
Molim malu pomoć.
Susjeda mi je dala 4 kane visoke po 15 cm. Gdje da ih posadim (sunce, polusjena, sjena). Dali će cvjetati ove godine ?      
Na vrh
Roža View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Roža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 16:05
moje su na punom suncu u vrtu. Lipo cvjetaju. Trenutno radim pokus sa sjetvom sjemena na način opisan na ovoj str: http://www.cooltropicalplants.com/growing-canna-from-seed.html. Nakon 7 dana, vidim da je jedno sjeme izniklo. Za sada super. Imam jos sjemena, drugu turu sjetve cu isprobat na proljeće.
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 16:34
ja sam isto skupljala sjeme crveno-narančaste standardne, i htjela bih isprobat, čisto ako ikad naidjem na sjeme žute da ne propadne, jer crvene imam ogroman grm, a tu su tek 2 godine, tko zna sto ce biti kad se rasiri :)

čitala sam dva načina kako ih uzgajati, al čini mi se da nisu bas pouzdani načini... ovo mi se čini super... javi koliki je postotak uspješnosti :)

ako tko želi sjeme one standardne, slobodno nek pita, imam ih šaku, a bit će još, a vidjela sam u splitu da su ovi iz vrtova i nasada posadili žute na jednom mjestu uz cestu, pa se nadam i tamo nać sjeme Tongue mislim da ce izgledat predivno ispred ovih običnih

i da, moja raste sa samo predvečernjim suncem... cvate lijepo, i ogromna je, ima sigurno u njoj 170cm sa cvatom :)
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 16:04
Ja sam prije 10 dana posijala  pet sjemenki mixa kana  (sjemenke sam dobola na poklon pri kupnji sjemenki brugmansie), prvo sam ih namakala u mlakoj vodi 48 sati, zatim sam im skalpelom prosjekla zaštitnu opnu, stavila u vlažan humus, prekrila sa oko 7-8 mm humusa i stavila prozirni poklopac. Klijavost je bila  stopostotna, a brzina njihova rasta zadivljujuća. Sad im već
proviruju treći listići. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.