Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Indijska kana - Canna indica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Indijska kana - Canna indica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
Korisnik
Poruka
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 20:08
znaci vec sad se siju? moze li i u drugi mjesec? ne znam kud cu sa svim tim preko zime (mala kuća, nemam podrum)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 23:57
 Može što da ne, ja sam ih sijala sada jer sam bila previše nestrpljiva. Strašno me zanimalo da li će sijanje biti uspješno.
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2010 u 19:13
hahaha i mene isto, tako da cu posijat sad par sjemenki, pa ako i ne uspijem, nije bitno, imam ih hrpu Smile

danas sam stavila njih i gillesie tri sjemenke u vodu na 48  sati Tongue




 
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2010 u 22:23

 Nakon 48 sati izvadi iz vode, uzmi skalpel i zareži jednu polovicu sjemenke tek toliko da probiješ samo gornji omotač sjemenke (crnu opnu). Zatim ih stavi na vlažan humus i prekri sa 5-6 mm humusa. lagano poprskaj vodom i prekri staklom. Stavi na osunčano mjesto,  i čekaj da niknu.
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 19:57
nisam imala stakla pa sam stavila foliju i zalijepila je... i dosad je iz 9 sjemenki niknulo 5 malih biljcica Big%20smile

hvala puno smile58
Na vrh
korisnik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korisnik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2010 u 17:48
Evo i ja se pridružujem zimskom eksperimentu sadnje kane, kod mene ima puno prostora u grijanoj sobi (oko 50m2), pa ćemo vidjeti kako će ići.
Pokupio sam većinu sjemena iz vrta kod staraca, gdje je cvalo i raslo kao ludo. Stari je spremio gomolj, a ja ću pokušati sa sjemenom.







Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2010 u 19:44
  Sretno sa sijanjem!
Na vrh
korisnik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korisnik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 14:56




Kao što je vidljivo na gornjim slikama, brušenje sjemena je izvrstan trik, i kod mene je donijelo klijavost od 100%
Neke biljčice imaju problem sa odmatanjem listova, pa se stablo gotovo slomi prije nego se list odmota, ali inače sve 5.

Malo me brine sporadična pojava truljenja listova, i razlozi bi mogli biti premala izloženost suncu (zima je vani) i preveliko zalijevanje? Rado ću saslušati tuđa mišljenja i prijedloge.




Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 15:49
to se meni desilo, gotovo odmah na početku... pretpostavljam da je prevelika vlaga bila problem jer ih nisam dovoljno zračila, tu i tamo bih zaboravila... tako da mozda smanjis zalijevanje jer je ipak zima... 
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 15:58
nikad nisam probala sijati sjeme od kane, gomolje zimi spremam u podrum, one se i tako dosta rašire (gomoljem), a inače dok su vani, ocvale cvatove potrgam, pa potjeraju nove cjetove, kod mene u vrtu cvjetaju od srpnja do kasno ujesen (vrsta s crvenim cvjetovima)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 17:05
E ja sam danas posadila svoje kane, ustvari Jagodine i Korijenkine, uglavnom su crvene, ali mislim da mi je jedna morala biti i žuta. Stavila sam ih na potpuno sunačno mjesto, uza zid, jer su mi lani bile ogromne.
One čiji su gomolji ostali u zemlji, dakle nisam ih trebala vaditi, već imaju izbojke cca 10 cm.
Ostalo je nešto gomolja i za vikendicu, no te ću saditi kad prođe opasnost od mrazeva!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 19:33
Bit će ti sigurno i šatirane žute jer sam ti ih dala..... bit će ti iznenađenje.
Ja ću svoje početi saditi sutra.....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 19:52
Hvala ti, ma pretpostavila sam da su one zadnje što si mi dala žute šatirane pa sam ih stavila na "počasno mjesto".
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 21:41
moje ostaju preko zime u vrtu, no prije 2 tjedna sam ih razmještala jer su u roku 3-4 godine napravile hrpu beba i sve je bilo u tijesno, pa sad nisu još krenule... valjda nije zbog toga Unhappy

inače, imam samo crvene i iako nisu ništa posebno, prekrasne su mi zbog svog lišća i visokih stabljika!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 22:08
Je imaš pravo ja ih nemam dugo, a vidim da su one koje su stalno u vrtu, a od lanjske godine sada izbile na 4 mjesta, dakle šire se previše, pa ih se ipak povremeno mora izvaditi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 22:11
Kod nas na sjeveru se obavezno vade,smrznule bi se u zemlji.
Na vrh
nada123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nada123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 23:14
Originalno poslano od člana toni toni napisao:

Ljepi pozdrav svima.Javljam se po prvi puta pa sad trebam malo nauciti sa slanjem slika.Ovo su moje kane
Na vrh
nada123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nada123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 23:20
Thumbs%20Upbok toni našla sam slike tvojih prekrasnih kana stavrno su prekrasne prvi put vidim takve zanima me dali ih još imaš imš li koji gomolj  za prodat ili poklonit  odgovori da znam unaprijed hvala bok
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 07:28
Što se mojim kanama ove godine dogodilo ne znam, ali od desetak gomolja samo jedna kana mi je niknula. Kad sam ih sadila izgledali su mi zdravo i OK, ali izgleda da sam se prevarila, bit će da su smrzli gomolji. Od iduće ću ih godine morati ponovno naći..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Slavonka1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavonka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 23:25
Ja sam ove godine kupila 6 različitih kana,oduševile su me...
Rajna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.