Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tamjan - Plectranthus sp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tamjan - Plectranthus sp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 10:54
Posto sam se uvjerila da lijepo raste na mojoj terasi koja je bukvalno vrela, jer je cijeli dan osuncana i jos prekrivena lexanom, koji povecava temperaturu, iduce godine su da kombinujem tamjaniku sa bijelim cvijecem. Ona ce biti na ogradi, ipsred bijele begonije a na zidu bijele petonije.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 12:27
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 12:29
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 14:58
zelena oaza, prekrasan balkon i tamjan
Ovog proljeća sam i ja posadila tamjan. Htjela bih ga sačuvati za sljedeću godinu, ali ne znam što napraviti.
Trebam li ga skratiti prije spremanja? Čitam da nekima ne uspije prezimiti.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 15:37
Ja sam vec pisala o tome da imam velike probleme ako nesto mora da prezimi u mojoj kuci tako da sa ovim tamjanom necu ni pokusavati. On ce biti ovako zelen do prvih mrazeva, necu ga dirati a onda mi ne presotaje nista drugo nego da ga pobacam. Ustvari, pred kraj jeseni uzecu par reznica, zakorjeniti, posaditi i skoloniti u garazu cisto da vidim da li moze tako da prezimi. Na kraju krajeva, tamjan je ovdje nesto manje od jednog eura a ja od dva mogu da ozelenim kompletnu terasu i jos da mi ostane. Tako sam i ovo proljece, uzela dva, isjekla ga, ozilila, posadila i za vrlo krako vrijeme ja sam dobila citave slapove. Njegova dobra osobina i jeste brz rast, lako oziljavanje pa s toga ne znam da li se isplati unositi ga negdje i citavu zimu raditi oko njega.
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 15:15
pre3ljepa trajnica,da li brzo raste?
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 22:32
Cijena mu je toliko mala da se neisplati gnjaviti s njim u zimi jer, iz vlastitog iskustva znam da ako uspije prezimiti ne liči ninašta. Brzo raste i  svake godine kupim 2 i od njih si razmnožim 4-5 novih i uživam u njima cijelo ljeto
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 22:44
Dijana, to i ja kazem. Uzmem dvije, tri biljke u saksiji, sve grancice izrezem, one se ozile za par dana, a on kako brzo raste, mogu za mjesec dana imati na desetine biljaka.
Martab...raste izuzetno brzo. Zasadim ga u sanducic, za par nedjelja sanducic se vise ne vidi. Samo mu treba obezbijediti dovoljno visine da moze da pada. Ja sam pokusala da ga uzgajam uspravno, ali ako ga ne vezem dva dana za pritku, vrhovi vec pocinju da padaju.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 09:03
Originalno poslano od člana Zelena_oaza Zelena_oaza napisao:

Dobro došla,zelena oaza,tamijan ti je lijepClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2012 u 19:05
Zelena oaza ovi tvoji su prekrasni Thumbs%20Up čak što više nevjerojatni.

Upravo sam uzela nekoliko reznica i zapiknula ih u zemlju, možda prežive zimu a ako ne definitivno kupujem smile120
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2012 u 22:38
super biljka,ovaka mi bas treba da popuni prazninu na ogradi.znaci..prezimi u vrtu
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2012 u 23:02
Martab, tesko moze da prezimi vani a i ako prezimi ne bude lijepa biljka na proljece. Najbolje je kupiti biljku, dvije na proljece i onda od nje mozes dobiti mnostvo reznica.
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 07:04
Hvala Zelena Oaza  ,nesta cu vec smisliti da je uvet u vrtu,bas je dakorativna i zahvalna....smile78
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 07:13
Meni je sada u vrtu,ali mi ne prezimi.
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 11:20
Plectranthus je jednogodisnja biljka. I u toplijim krajevima gdje moze da prezimi on se vremenom "ofuca" pa ne bude tako lijep. Narocito nakon cvatnje, biljka stari pa biljka stvara vise tamnozelenih listova, lisce se susi i opada i nije dekorativno ni malo. Nema potrebe biljku iscrpljivati toliko kada se iz reznica moze proizvesti mnostvo maldih biljaka. Ja uzmem dva rasada na proljece i uspijem od njih napuniti 12 sanducica. Brzo raste, prekriva sanducic za vrlo kratko vrijeme i jako je zahvalna biljka. Oprostice nam i ako ga zaboravimo zaliti i ako ga zalijemo previse. Treba ga orezivati s vremena na vrijeme jer onda pospjesujemo rast mladih grancica. Idealan je za neke stare sanducice i saksije koje nisu lijepe na izgled jer nakon kratkog vremena se uopste nece vidjeti u sta smo ga posadili. Dobar je i za pokriti neki ruzan zid, fasadu, a od odsijecenih grancica mozemo imati lijepe aranzmane jer dugo opstaje u vodi. Jedina mana mu je sto se ne moze saditi u sanducice sa drugim biljkama. Ja sam pokusala sa bijelim petonijama, ali za kratko vrijeme on je petoniju potpuno "ugusio".
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 22:04
evo mog


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 23:31
Prošlo ljeto sadila sam ga u žardinjere s begonijama, nisam imala problem s gušenjem begonija, taman je popunio praznine koje je i trebao popuniti. Meni osobno je puno ljepši kad je u kombinaciji s nekim cvjetnicama. Evo pronašla sam neke od kombinacija da vidite kako je to izgledalo:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 23:43
Moon, prelijepo izgleda, svaka cast. Ovaj moj kao da poludi kada ga zasadim. Za desetak dana preraste citav sanducic. U zardinjeri ispred kuce mi je cak poceo i thuju da gusi. Mozda sam bas ove godine naletjela na neki prvoklasan hibrid, ali sisala sam ga nekoliko puta do sada a on naraste jos brze, pa opet puze po podu. Ja njega stalno sisam, on kao meni u inat jos jace i brze raste. Ja sam htjela njega u sanducicu sa bijelim biljkama, petonijama, impatiensom, ledenim begonijama, ali nije bilo sansi. Iduce godine cu pokusati u vec dosta izraslo cvijece da ubacim njega kao tek oziljenu reznicu. On je u kombinaciji sa drugim biljkama prelijep, sto se vidi i na tvojim slikama.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 14:42
Moon, baš je lijepo, ma s tamjanom možeš svašta. Ja ga svake godine imam sve više, super je za popuniti bilo koji prostor. A žega mu ne škodi, što je ovo proteklo ljeto ( ne ponovilo se) bilo jako bitno.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 17:16
Wow zelena oazo kakve biljke.Dal si ti timjan sijao iz sjemena ili kupovao gotove biljke.
Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,167 sekundi.