Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Zanimljivosti o cvijeću i biljkama > Literatura o cvijeću i biljkama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Literatura o cvijeću
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Literatura o cvijeću

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Literatura o cvijeću
    Objavljeno: 05 Rujan 2007 u 22:33
Evo, budući u rukama već imam časopis - specijal"Moj lijepi vrt - Mediteranski vrt" koji je ujedno i mjesečnik...
Zanima me koje časopise vi pratite (naravno, ako da), a ima ih par na našem tržištu, koje knjige preporučujete za savjete o bilju i slično!!!
Doma smo jedno dugo vrijeme obavezno kupovali četvrtkom "Večernji list" zbog priloga "Vrt", ali u zadnje vrijeme baš i ne tako redovito.
Jeste li posjednici enciklopedije "Vrt", vjerujem da mnogi znaju na što mislim, te koliko ste njome zadovoljni?
Ja, nažalost, je nisam dovoljno proučila da bih mogla napisati  svoje mišljenje o istoj, iako je u  posjedujemo u kućanstvu!Embarrassed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2007 u 13:13
Ja skoro pa redovito kupujem"moj lijepi vrt".Floru sam prije kupovala ali se,ili pokvarila ili su se druge novine poboljšale.
Nisam je ni ja toliko proučila enciklopediju  da mogu neki komentar dati,no sviđa mi se.O svemu ima nešto.Ono šta meni najviše treba su ideje,a toga ima.Sve u svemu,nisam požalila što sam je kupilasmile138
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2007 u 19:45
Jedino sto kupujem je "moj lijepi vrt"
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2007 u 14:53
OTVORENA JE NOVA KATEGORIJA NA PORTALU  GDJE SMO OPŠIRNO OPISALI KNJIGE O BILJKAMA I CVIJEĆU!!
 
 
posjedujem enciklopediju "Vrt" - Veble i mogu reci da je dosta dobra, uz nju imam još i
Praktično vrtlarstvo-Peter McHoy
Cvijeće za balkon i terase - Mozaik knjiga
Aranžiranje cvijeća - Veble
Praktićni feng shui Simon Brown
komplet  od 7 knjiga koji su izlazili Vrt - Moj hobi
Te sve komplete o cvijeću što su izdavao GOspodarski list
Kućni vrtovi i uređenje interijera - Veble
ovo su bile neke od novijih knjiga koje sam nabavio, te još barem 10-15 manjih i starijih knjiga o cvijeću
I Hrpu novina - moj ljepi vrt
Moj cvijet
i jedan broj novog caspisa floramagazin - ili tako vec nesto.
 
 
Na vrh
caerulea View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 31 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caerulea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2007 u 21:23
Ja imam Vrt, prijevod enciklopedije Royal Horticultural Societyja, stvarno je korisna, ali najviše što se tiče razmnožavanja. Uz nju imam Botannicu u kojoj se može naći kratak opis vrlo velikog broja biljaka, pa se dobro nadopunjuju.
A najnovije specijalno izdanje vrta baš je po mom ukusu - puno mediteranskih i egzotičnih biljaka
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2007 u 21:59
A mene bilo sram nabrajati knjigeLOL
Aj bum sutra.
E da,htjela sam samo reć kak sam vidjela u metro-u knjigu"aranžiranje cvijeća" i baš mi se zaljepila za ruku,al sam odustala.Malo mi je skupa bila(160-170 kn).Još bi je i uzela al sam već isplanirala koje ću si lukovice kupiti pa sam ipak odlučila lukovice uzeti.(Jooj uzela sam jedan,bum sutra slikala paketBig%20smile)
Na vrh
Caca View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Rujan 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 83
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Caca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2007 u 12:58
Ja imam Laroussovu enciklopediju vrtnog i sobnog bilja. Od casopisa kupujem Moja lepa basta i Moj cvijet(hrvatsko izdanje).
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2007 u 08:24
kupujem časopis Moja lepa bašta i Dobro jutro, a od knjiga imam Sobno bilje od dr D.G. Hessayon, neku knjigu o sobnim biljkama kojoj neznam autora, a trenutno nije kod mene, Veliku ilustrovanu enciklopediju Bašta, knjige o livadskim biljkama, korovskim biljkama, lekovitim biljkama, otrovnim biljkama, malu korovsku floru, botaniku, ratarsko povrtarski priručnik, posebno ratarstvo, povrtarstvo, ekološka poljoprivreda, knjige o navodnjavanju ratarskih i povrtarskih biljaka, krmno bilje,.... ko bi se setio svega.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2007 u 10:34
Ja sam taj floramagazin kupila,i kaj sad hoće izać i drugi broj? Ili je izašao a ja ne znam!?
Kod nas su uz" Varaždinec"(tjedne novine) izlazile neke knjige o cvijeću.Uspjela sam nekoliko kupiti.Vegetativno razmnožavanje,abeceda rezidbe dva djela(ne znam koliko ih je izašlo) i kućna biljna ljekarna (2knjige)
Tu se još nalazi od Petera McHoy-a "praktično vrtlarstvo" i "dizajn vrta" I neke knjige o sobnom bilju(4-5 kom) Pa neke o kaktusima.....
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2007 u 11:42
E da, imam i ja uzgajanje kaktusa i uzgoj limuna u zatvorenom prostoru.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2007 u 12:34
Ja uglavnom kupujem Moj lijepi vrt , Moj cvijet, ponekad Floru.
Posebno volim pogledati specijalna izdanja mog lijepog vrta...jer ima uglavnom detaljniji opis pojedine vrste cvijeća....što je super!!!
Od literature najviše čitam Vrt - Veliki priručnik za cijelu godinu....i za njega uvijek nađem vremena....Wink  
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2007 u 19:06
e sutra cu i ja nabrojati sve svoje
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2007 u 19:43
koliko vidim vecinan nas cita moj lijepi vrt, jedino sto mi se ne sviđa kod tih novina što su to njemacke novine prevedene na hrvatski.
pa ima razlike zato sto nismo u istom podrucju, jer njemačka je hladnija od hrvatske i sunce je slabije. pa znaju reci da pojedine biljke mogu na sunce, a kod nas bi na suncu igorile. Cry
alli inace su cist ok.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2007 u 21:04
Ma to me toliko ne dira,ionako me najviše zanimaju ideje,neke kombinacije cvijeća i poneko ime biljke(al nikako da ga upamtimsmile42)A što se klimatskih područja tiče,to je najbolje saznati iz prve ruke(na forumuBig%20smile)jer toliko biljaka ima koje do prije nekoliko godina nikako nisu mogle rasti u kontinentalnom kraju a sad  bez problema prezimeWink
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 08:28

Imam Baštu od mladinske knjige, ista je kao Vrt, samo što je ovo Beogradsko izdanje, pa ako nekome nešto treba mogu pogledati.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 11:25
Vec duze vreme razmisljam kako bih si priustila dobru knjigu o vrtnom i sobnom bilju. Skoro sam se odlucila za te dve od Mladinske knjige, ali mi je sve vreme u glavi jedna Larousseova Enciklopedija vrtnog i sobnog bilja, koju sam imala priliku koristiti.

Kad dodje prolece, doci ce i pitanja!

Povremeno pregledam 'Moju lepu bastu', ali od toga samo boli glava.
Aglaja
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 23:19
ja imam sljedeće:
1.knjige
-MK izdanje SOBNO BILJE
-enciklopedija LAROUSSE-Kućni vrtovi i uređenje interijera ( ova mi je zakon!)
-Ljerka Zelenko- Cvijeće u kući ( ovu sam nedavno uzela i još ju nisam cilu proučila, puno teksta, slika ništa)
2.časopisi
-par brojeva '' Naša FLORA'' ( mislim da više ne izlazi)
-par brojeva '' Moj Cvijet''
3.internet

ps. ovih dana ću smile199 do svijeta knjige po još koji priručnik

Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 07:15

Evo još dva izdanja Mladinske knjige, nedavno sam ih nabavio pa ako nekome nešto treba - tu smo.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 18:10
evo sta ja imam pa ako kome nesto zatreba ...


Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 18:12
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.