Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klivija - Clivia miniata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klivija - Clivia miniata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 13>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 18:59
Dzo ova biljka je fantastična, uvijek optrčavam oko njih u cvjetarni, ali ne mogu sve imati, ali vrlo je primamljiva.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 21:02
@ Inaja...ja sam na nju bila i zaboravila u stubistu Tongue..s vremena na vrijeme sam joj davala malo vode i to je to i stvarno je naraslo pravo lijepo ove godine! Sad kad sam vidjela da se sprema za cvijetanje zalila sam je malo s tecnim gnojivom i to je to Wink!
 
@Niho..ma i ja najvise volim Sukulente/kaktuse ali imam i par ovakvih biljki! Inace njoj ne treba prevelika vazna,bolje raste kad joj je zilama malo tijesno a posto sam je vec presadila prosle godine ovog proljeca je nediram WinkTongue!!
 
@Trisa,trebas je nabaviti...ili ako hoces ljepoto,ja cu ti odvojiti mladicu od ove biljke i saljem ti WinkTongue!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 12:26
E stvarno ne treba da je onda diraš ako si je presađivala ,ali pogledaj samo tu ljepotu šteta da si nešto i dira oko njesmile62
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 15:55
moja non stop daje nove listove a još nema cvjeta šta da radim sad vidim i neke bjele fleke u dnu listova dole skroz gdje su listovi povezani pomoć
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 17:16
Moja je ocvetala, a semenka koju sam ostavio da sazri od prošle godine još nije sazrela.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 17:27
Originalno poslano od člana mrvica mrvica napisao:

Klivija u prirodi samoniklo raste na sjenovitim mjestima ili u šumi, dakle i u kući joj je potrebno naći neko svjetlo, a sjenovito mjesto...


Raste po šumama, ali u južnoj Africi [IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" />
Kliviji treba svetlo mesto, ali je treba štititi od najjačeg podnevnog sunca. Poželjno je da jedan deo dana ima direktnu sunčevu svetlost, najbolje jutarnju.

Frida tvoje biljke u bašti nisu klivije.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 17:30
I da, klivije ne vole pri presađivanju da dobiju mnogo veću saksiju. Bolje se razvijaju i cvetaju u manjim saksijama.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 23:44
 Voki, a što je onda?
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 19:32





Procvjetala moja clivia.
Da li vase clivie mirisu?
Moja ima blagi miris kao NIVEA krema.
Iza clivie su plumerije. Ima tu i palmica, delonix regia, hibiscus.
Jos sam zaboravila da pitam da li kod vas kada clivia cvjeta ima 2 stabljike sa cvjetovima kao ova kod mene.
Ovo je 1. puta da ima 2 stabljike.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 21:57
Fuksija koja ljepotica. Moram priznati da do sada nisam vidjela cliviu s dvije cvjetne stapke. ClapMa jel ima neki cvijet kod tebe koji ne uspijeva. Wink
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 12:18
lana i tebe tvoja ljepotica čeka 
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 12:41
Hvala Lana2.
Ovaj cvijet sam dobila prije 5 godina i boi je jako mal.
Dobila sam u stveri pelcer.
Nikako nije htjela clivia da cvjeta i jednog dana , nekoliko dana prije mog rodjendana , ja onako u sali kazem; e, ako ne budes cvjetala ove godine, zavrsit ces na kompostu. Posleje samo nekoliko dana, pocela rasti stapka sa pupovima, mojoj sreci nije bilo kraja.
Od tada cvjeta 2 puta godisnje.
Stalno stoji na jednom mjestu.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 15:59
Originalno poslano od člana Branka Branka napisao:

lana i tebe tvoja ljepotica čeka 
 
hvala Branka, nadam se da će uskoro doći kod meneWink
Na vrh
amarilis.bl View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje amarilis.bl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 15:08
Da se pohvalim, samo nisam sigurna da li to radim na pravom forumu.... moja klivija je pocela da tera cvat! Svaki dan je bodrim i jedva cekam da se svi cvetovi otvore...
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 15:57
ljudi pomozite imam kliviju koja mi mnogo znači evo bliže se hladni dani preko ljeta sam je držala na terasi u hladu,i stvarno ona non stop daje nove listove ali štapke za cvijetanje nema još nikako na pomolu,sad se plašim kad je budem trebala unijeti u kuću kakvo mjesto da joj nađem i kako da je natjeram da procvijeta,usput rečeno jedne godine mi je dva puta procvjetala ali od tad je prošla gotovo dvije godine i nikako da se pojavi taj cvijet....pomoćć
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2010 u 11:40

ovako izgledaju semenke klivije.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 17:33
inaja, to i mene muči, ja mislim da ona treba više sunca za cvatnju i da joj zato baš ne paše hladovina. ne znam što kažu bolji znalci od mene ali tako sam ja nekako zaključila prateći svoju...
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 20:32
e ovo je jedna od biljcica koju si zelim jos...samo di to sve smjestiti sto ja zelim hahaha...

btw moja baka ju ima i ne cvjeta joj mozda ju uzicam da mi da mladu
Per aspera ad astra.



Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 12:02
Moje iskustvo sa ovom biljkom je da ona ne voli premeštanje. Zimi joj navodno treba hladnije mesto, međutim moja je na poslu kod ulaznih vrata, ne mičem je sa tog mesta ni zimi ni leti. Veoma je svetlo mesto, deo dana ima direktno sunce koje joj ne smeta. Zimi joj ograničim zalivanje i ne zalivam je dok cvetna drška sa pupoljcima ne izraste nekih 10-tak cm. Tek tada je počinjem više zalivati. Dok sam je leti iznosio van u hladovinu nije cvetala, a sada cveta 2-3 puta godišnje.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 13:27
vjerovatnpo je to problem jer ona ju je premjestala dosta a po ljeti joj je bila na terasi... ustvari neznam ni ima li ju jos :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.