Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus elastica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus elastica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
beba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2010 u 22:59
evo ovo je moj mali...tek sad nakon 4 mj.posto sam ga dobila izgleda da ce pustiti novu lisku...imam jos jedan mali ali nije za pokazat przilo ga sunce pa ga drzim podalje od ociju javnosti...moji mi se smiju...sta cu kad nisam znala kako oko njih raditi...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2010 u 22:20
 
Bog, društvo!
Ja sam nova. Listam sve stranice i naravno, divim se!
Htjela bi s vama podijeliti sliku jedne uličice, odnosno fikusa u jednoj uličici na Korčuli! Pravi pravcati div!
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2010 u 12:05
wow prekrasan je....:D
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2010 u 21:51
Mislim da sam negde pročitala da neko pita kak ga razgranati?
Ja sam na svoja dva (zeleni i šareni) namjerno vtrgla list, dva, i na tom mjestu je nastala nova grančica!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2010 u 15:30
e moje drago ruštvo ja am imala ovaj šarenih listova ali sasvim sporo rastao i česrto mu opadali listovi,a onda najednom samo oborio sve listove što sam ga više pazila on propadao i na kraju izvadim ga iz zemlje a ono stablo do korijena struhlo mekano iz njega voda izlazi,očigledno previše zalijevano ,gornji dio stabla još čvrsti sa svim preostalim listovima stavila sam u vodu u nadi da će pustiti žile kao pelcer pa da probam da oživi jesam li pogriješila i ima li načina da ga spasem bar ovaj zdravi dio
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 11:44
ima li koga ko bi meni odgovorio
Na vrh
kana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 12:19

Dobar dan,  ja sam nova u vasem drustvu cvijeca.  Imam filkus vec dosta godina evo vec je drugi put narastao do plafona u dnevnom boravku. Proslu godinu sam ga osisala odnosno skratila grane, koje sam naravno probala zakorijeniti isto kao sto sam ga i ja dobila. Zakorijenjenu grancicu od susjede . Nisam uspijela sa niti jednom grancicom. Osisala sam .donje listove i posadila u vaze sa zemljom. Stavila u hlad  redovoto zaljevala, orosavala listove i nista.Jako me interesira dali ce vama inaja uspijeti sa zakorijenjivanjem u vodi .

Na vrh
kana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 12:27
Danas mi se bas pise, vidjela sam na TV taj  filus  na Korcuili ali je bio visok  toliko da pokrije  prvi prozor bas je super, ja svoj fikus uopce ne prihranjujem jer me strah njegovog ludog rasta samo ga zaljevam a ljeti mi je naterasi  i to mu je super pozicija. Imala sam i sarenolisni fikus koji mi je bio ziv mozda mjesec dana i svi su mu  listovi otpali.  
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 19:18
Inaja odreži vrh grana u visini od cca 15-20 cm. Pusti na vrhu tri četiri lista i popikaj u zemlju za cviječe. Zemlju održavaj vlažnom ali ne mokrom. Drži na svijetlom mjestu ali na na suncu. Do proljeća ćeš imati šumu Fikus Benjamina.

Fikus elasticu nisam razmnožavao.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 19:34
inaja i kana pročitajte što je Monk napisala o razmnožavanju fikusa.
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2010 u 14:30
e hvala u svakom slučaju ali ja imam fikus elastica sa šarenim listovima
Na vrh
beba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2010 u 23:22
pozdrav svima...nedavno sam dobila na poklon fikus sarenolisni kome su u rekordnom roku od 24 sata pocela da se suse 3 lista odjednom...sta je problem...mislila sam da nije kakva buba pa sam ga naspricala i zemlju odmah promijenila i slabije zaljevam ali i na cetvrtom se pojavila smedja fleka sa strane lista kao kod ostalih...znaci svi se suse sa strana...pomoc...
Na vrh
crvenkapa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje crvenkapa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 20:02
ovako, imam problem....
imam ogroman ficus, skoro 2,5 m. medjutim, ima samo 1 stabljiku i jednu bocnu granu. htjela bih da ga skratim da bude bujniji. kako da to ucinim? i sta da uradim sa odsjecenim dijelom?
pomagajte!
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 16:50
smile84
 
 
 
 
 
 
 
Evo slike mog fikusa!
To je moj prvi cvijet,dobiven od mame na dar kad sam se udala prije 4 godine. Tako je nastala moja velika ljubav prema cvijeću.
Ništa posebno ga ne održavam,kroz balkonsko staklo dopire svjetlost,hranim ga plantellom,iako ne baš redovno.
Meni isto s vremena na vrijeme požuti i otpadne neki od donjih listova,mislim da to nije nešto strašno.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 21:28
Ovaj je poklonjenSmile


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 13:27
I ja sam dobila ficusića. Predivni su. Jedva sam nagovorila susjedu da mi otkine od svog inače ogromnog ficusa. Samo da mi se prime.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 21:35
moj fikus je zdravog izgleda ,al pošto nemam svjetlosti ne raste mi..sad sam ga iznijela van ,nadam se da mu neće smetat malo sunca jer ne stignem ga premještat u hlad svako malo
Na vrh
rakitic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rakitic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 21:22
kako razmnožiti ficusa preko lista ili mora biti mladi izdanak,molim pomoć
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 11:06
Preko lista ne vjerujem, ali probaj ovako kao ja-izdanak koji ti naraste na matičnoj biljci, otkini ga i zapikni u zremlju
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 14:46
Originalno poslano od člana Tanja 20 Tanja 20 napisao:

Preko lista ne vjerujem, ali probaj ovako kao ja-izdanak koji ti naraste na matičnoj biljci, otkini ga i zapikni u zremlju
 
 
a šta je izdanak?
da li je to ono gore (onaj vrh) što treba da se pretvori u list?
 
kako se postiže da se fikus razgrana? šta mu treba raditi?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.