Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - IZLOŽBA GLJIVA U RIJECI
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


IZLOŽBA GLJIVA U RIJECI

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 03:09
Evo i najotrovnije,odnosno SMRTNO OTROVNE GLJIVE-ZELENE PUPAVKE....
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 03:11
Na kraju večerašnjeg izvještaja još jedna teška otrovnica,OLOVASTA RUDOLISKA,koja masovno raste na Krku....
sutra je novi dan
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 07:49
Veselim se što ću danas vidjeti te sve gljive uživo - baš si malo razmišljam da ih više ne jedem, nakon što si nam pokazala ove otrovniceWink
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 09:40
....pa  Triša  sunčanicu  poznaš...nećeš  odustat  od  nje??
 
...sinoć  sam  sate  i  sate provela  tu  na  Gljivama....mislim  da  je  pametno  upoznati  otrovne  i  znat  ih  prepoznat  u  svom  okolišu...
...ne  mislim  konzumirat  ništa  ali  su  me   zainteresirale  da  ih  proučavam  jer  sam    na  otoku  vidila  obilje  izraslih  poslije  ovih  kiša.... 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2009 u 11:06
Izložba gljiva u Rijeci je bila super. Jako lijepo aranžirano, sa drvećem, mahovinom, baš kao da su izložene u šumi. Naša Jagoda jedan od glavnih aktera izložbe, objasnila nam je čak i neke tajne u prepoznavanju gljiva.
Častila nas svojim grožđem i mandarinama.
Nitko tko nije bar jednom organizirao tako nešto ne zna koliko je tu truda i ljubavi uloženo, bravo za našu svestranu Jagodu.smile141
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2009 u 15:23
Izložba je super postavljena.Clap

Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2009 u 20:26
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

....pa  Triša  sunčanicu  poznaš...nećeš  odustat  od  nje??
 
...sinoć  sam  sate  i  sate provela  tu  na  Gljivama....mislim  da  je  pametno  upoznati  otrovne  i  znat  ih  prepoznat  u  svom  okolišu...
...ne  mislim  konzumirat  ništa  ali  su  me   zainteresirale  da  ih  proučavam  jer  sam    na  otoku  vidila  obilje  izraslih  poslije  ovih  kiša.... 
 
 Manči drago mi je da si bila na ovoj mojoj stranici i da si pametno zaključila da treba prvo naučiti otrovne gljive...To je osnovno pravilo ako želiš biti konzument i gljivar berač....Ne znam na kojem otoku živiš ali gljiva ima svugdje kad su povoljni uvjeti kao sada.Tu kod nas sada ima najviše gljiva na otoku Krku i to svih vrsta.....Tako ima zelenih pupavki.olovnih rudoliski,zavodnica,panterovih muhara, a to su najotrovnije gljive....Među tim otrovnicama ima i puno dobrih jestivih,ali treba to dobro znati,jer greške se skupo plaćaju....Treba krenuti polako i to sa nekim tko dobro zna,jer po knjizi je jako teško,ona služi za pomoć i za provjeru bitnih detalja...Kloni se malih,starih i bijelih gljiva barem za početak...Možeš nam stavljati slike za prepoznavanje, ali to je uvijek nesigurno jer gljivu treba opipati,pomirisati i vidijeti u živo i naravno mora biti svježa. Pokušati ćemo ti pomoći da nešto o tome naučiš kad već imaš volju....Da si tu negdje bliže rado bi te poučila kao što sam dosta njih...WinkWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2009 u 20:39
TRIŠA hvala ti na pohvalama za izložbu i hvala što si je i posjetila u živo .Nadam se da da si nešto i naučila i da ćeš u budućnosti i ti sama brati barem 2 vrste gljiva kad ih već voliš jesti...
SMRCKO hvala i tebi na posjeti izložbi i nadam se da si od toga imala neke koristi,jer ti hrabro bereš gljive onako uz knjigu i identifikaciju na ovim stranicama...
Dodati ću još nešto slika,barem onih zanimljivijih...smile79
sutra je novi dan
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 09:12
...jagoda hvala na podršci  i  savjetima...
 
...ne  brini,   nisam hrabra  za  konzumaciju kao smrcko a i teško  mi  sjednu  jela  od  gljiva....imala  sam  glavobolju  i  mučninu  nakon  svježih,  kupovnih  šampinjona  rađenih  na  toč....sa ubranim  u  prirodi  neću  riskirati...
 
...kako  sam  biolog  po  obrazovanju i  uvijek  su  me  fascinirale  gljive , dobila  sam  volju  da  ih  malo  proučavam jer  na  otoku (  ne  živim  na  njemu  nego  vikendarim....Elafiti  kraj  Dbk...) nakon  ovih  kiša  pojavilo  se    više  vrsta...
 
...za  sad  sam "otkrila"  zavodnicu  u  mom  đardinu  oko  masline...
...molim  te  pogledaj  na  temi  Identifikacija  gljiva pa  mi  reci  svoje  mišljenje...  Smile
Na vrh
jurica =) View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jurica =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 19:51
Šteta što nisam skužila prije da će bit izložba bi ja došla.bit ćei dr godine...Moji klinci beru vrganje u Zagorju kod bake,vole ih brati i papati.Ja nemam pojma razlikovati po izgledu niš tako da bi bila opasna ,ali ako mi klinci znaju prepoznati vrganj u šumi,bilo bi vrijeme da neš i naučim.Vidim da bi po slikama već u startu fulala,tak mi razlike između dobrih i zločestih izgledaju male...Uglavnom pozdrav gljivarskim entuzijastima i pratim slikice dalje!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 20:02
Gljvari, drago mi je da ste uživali u lijepoj izložbi, a veliki čestitke organizatorima koji su očito obavili zavidan posao.
Na vrh
Rerin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rerin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2009 u 14:22

pozdrav svim gljivarima... te također pohvale za izložbu kojoj sam i sama prisustvovala.

 Uz tatu počela brati gljive i u zadnje vrijeme (kako imam viška slobodnog vremena) ih sve više proučavam. I sve su mi zanimljivije:))
Veselim se druženju na forumu te raspravi o gljivama. Šaljem par slika jedne za koju nisam sigurna.
PozdravApprove
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 00:44
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

...jagoda hvala na podršci  i  savjetima...
 
...ne  brini,   nisam hrabra  za  konzumaciju kao smrcko a i teško  mi  sjednu  jela  od  gljiva....imala  sam  glavobolju  i  mučninu  nakon  svježih,  kupovnih  šampinjona  rađenih  na  toč....sa ubranim  u  prirodi  neću  riskirati...
 
...kako  sam  biolog  po  obrazovanju i  uvijek  su  me  fascinirale  gljive , dobila  sam  volju  da  ih  malo  proučavam jer  na  otoku (  ne  živim  na  njemu  nego  vikendarim....Elafiti  kraj  Dbk...) nakon  ovih  kiša  pojavilo  se    više  vrsta...
 
...za  sad  sam "otkrila"  zavodnicu  u  mom  đardinu  oko  masline...
...molim  te  pogledaj  na  temi  Identifikacija  gljiva pa  mi  reci  svoje  mišljenje...  Smile
Manči draga hvala na posjeti.Drago mi je da se zanimaš za gljive, a kako si po struci biolog onda je to i logično...Ljudi uvijek misle da gljiva nema uz more,ali se varaju, gljiva ima svakuda naročito kad su uvjeti povoljni.Vjerujem da i oko Dubrovnika ima gljiva naročito ako ima crnogorice,hrastova,crnike....Elafiti gdje odlaziš vikendom mora da su raj na zemlji gdje ima svega...Nisam bila tamo ali sam uvijek gledala slike koje su me oduševljavale.U Dubrovniku sam bila nekoliko puta,na Lokrumu jednom ali na Elafite nisam nikad uspjela otići,uvijek je falilo vremena.Možeš malo slikati kad opet odeš tamo i pokaži nam tu ljepotu....Još nisam pogledala tvoje slike gljiva ali hoću...  SmileSmileSmile
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 00:51
Originalno poslano od člana jurica =) jurica =) napisao:

Šteta što nisam skužila prije da će bit izložba bi ja došla.bit ćei dr godine...Moji klinci beru vrganje u Zagorju kod bake,vole ih brati i papati.Ja nemam pojma razlikovati po izgledu niš tako da bi bila opasna ,ali ako mi klinci znaju prepoznati vrganj u šumi,bilo bi vrijeme da neš i naučim.Vidim da bi po slikama već u startu fulala,tak mi razlike između dobrih i zločestih izgledaju male...Uglavnom pozdrav gljivarskim entuzijastima i pratim slikice dalje!
Jurice hvala na posjeti mojoj temi o izložbi gljiva.Šteta da nisi uspjela pogledati u živo ali biti će izložbe i iduće godine,već u proljeće prva...Tvoji klinci beru varganje tako da ćeš i ti pomalo krenuti u berbu s njima i naravno učiti kako neku gljivu prepoznati...Prvo moraš naučiti otrovne,tako svima savjetujem,a onda vrstu po vrstu jestivih...WinkWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 00:57
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

Gljvari, drago mi je da ste uživali u lijepoj izložbi, a veliki čestitke organizatorima koji su očito obavili zavidan posao.
Draga Retriver Sara hvala na čestitkama za izložbu,bilo je stvarno puno posla,ali nije nam to teško, jer smo već uhodani i svatko radi svoj dio posla....Izložba je bila dobro posjećena i opravdala je svoje održavanje...WinkWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 01:08
Originalno poslano od člana Rerin Rerin napisao:

pozdrav svim gljivarima... te također pohvale za izložbu kojoj sam i sama prisustvovala.

 Uz tatu počela brati gljive i u zadnje vrijeme (kako imam viška slobodnog vremena) ih sve više proučavam. I sve su mi zanimljivije:))
Veselim se druženju na forumu te raspravi o gljivama. Šaljem par slika jedne za koju nisam sigurna.
PozdravApprove
Rerin hvala ti na posjeti i zanimanju za gljive.Drago mi je da si bila na našoj izložbi,a ako želiš više praktičnog znanja pridruži nam se u glj.udruzi jer predpostavljam da si iz Rijeke...Pošalji slike na temu Identifikacija gljiva...SmileSmileSmileSmile
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 02:06
Evo još malo slika sa izložbe.Veliki stol sa izlošcima...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 02:12
Gosti i posjetioci na otvaranju izložbe..
.
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 02:20
Gužva oko stola,ljubitelji gljiva gledaju,slikaju,pitaju....
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 02:22
Bila je tu i poznata na forumu moja pašteta od gljiva koju su gosti začas sredili...
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.