Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - IZLOŽBA GLJIVA U RIJECI
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


IZLOŽBA GLJIVA U RIJECI

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 02:24
.Našlo se je tu  nareska,kiselih gljiva i kolača prvenstveno za goste, ali su domaćini uspjeli nešto kušati.... 
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 02:34
Još malo izložaka gljiva MODRIKAČA-LEPISTA NUDA
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 02:39
Ovo je jako ljekovita gljiva GANODERMA LUCIDUM...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 02:42
Evo na kraju i malo utisaka posjetilaca....
sutra je novi dan
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 14:28
...bravo,  bravo...Clapove  modrikače  tako  privlačno  izgledaju,  a  ona  druga  "lucidum"  je  i   jestiva  ili  samo  ljekovita  ili  ??
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 23:04
Mančice  mislim da se samo konzumiraju kao lijek. Od jednog gospodina sam čula da se koristi prah ili se može kiseliti u alkoholu. Kordi je negdje pisao o tome, treba pronaći. A i Jagoda će nam napisati nešto i mene zanima. Nikad nisam vidjela tu gljivu u prirodi. Mislim da su govorili da jača imunitet.

Izložba je bila lijepa i hvala na slikama, nisam uspjela sve memorirati i dosta smo pričali. Trebala bi mi prostorija  sa gljivama, samo za mene, na 2 sataLOL

A Kordi nam je lijep i pametan.Smile
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 00:02
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

...bravo,  bravo...Clapove  modrikače  tako  privlačno  izgledaju,  a  ona  druga  "lucidum"  je  i   jestiva  ili  samo  ljekovita  ili  ??
Bravo Manči vidim da se sve više interesiraš za gljive.Znaš kad ti uđu pod kožu postaješ ovisnik...Za sada ih samo proučavaš i slikaš, ali doći će i faza da bi htjela svaku jestivu i probati,da osjetiš okus, to je opet novi izazov,a još kad si biolog po struci....Modrikača je kasno jesenska gljiva i vrlo je ukusna i još k tome još i ljekovita.Nisam sigurna, ali mislim da je dobra za šečeraše i za imunitet.Treba paziti jer ima još ljubičastih gljiva koje nisu jestive.Ganoderma nije jestiva jer je tvrda odn drvenasta ali se melje u prah i onda konzumira za imunitet.Osim toga ljudi je stavljaju u rakiju i onda tako konzumiraju isto za imunitet,naravno ne na čaše nego malo ujutro...Te ganoderme rastu na panjevima i ostacima hrastova i vrlo su zanimljive i lijepe...WinkWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 00:16
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Mančice  mislim da se samo konzumiraju kao lijek. Od jednog gospodina sam čula da se koristi prah ili se može kiseliti u alkoholu. Kordi je negdje pisao o tome, treba pronaći. A i Jagoda će nam napisati nešto i mene zanima. Nikad nisam vidjela tu gljivu u prirodi. Mislim da su govorili da jača imunitet.

Izložba je bila lijepa i hvala na slikama, nisam uspjela sve memorirati i dosta smo pričali. Trebala bi mi prostorija  sa gljivama, samo za mene, na 2 sataLOL

A Kordi nam je lijep i pametan.Smile
Smrckice vidim da si ti dosta toga naučila o gljivama.Sigurno puno čitaš na netu i u knjigama.Sad da je još više prakse odnosno komentiranja gljiva u živo bila bi ubrzo pravi stručnjak.Na izložbi si dosta pričala sa gosp Šikićem,zar ne?On je veliki znalac o gljivama i veliki zaljubljenik u gljive.Trebala si ostati duže i doći još i drugi dan da iskoristiš priliku ....Cordy je jako drag dečko,lijep,pametan i simpatičan i jako puno zna o gljivama i drago mi je da sam ga upoznala....SmileSmileSmile
sutra je novi dan
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 00:31
Ne znam zašto , ali sam znala tko je Kordi na slikama. Bilo mi je nezgodno upitati, ali baš liči na našeg Kordija. Pozdrav za Kordijasmiley2550.gif.

Najviše čitam iz dvije knjige, Morfologija sis. toks.gljiva ( Gožac) i na izložbi sam kupila manju knjigu Džepni gljivarski vodič. I nešto sa neta kad mi zatreba više slika o jednoj gljivi.

Nakon izložbe sam  osjećala da nemam pojma ni o čemu, pogotovo kad sam vidjela jestivu i ne jestivu sunčanicu.

Razgovarala sam sa 3 gospodina, a bilo je i ljudi , pa znaš kad se raspriča ali se i svašta dozna. Tip sam čovjeka da mi treba koncentracija kad nešto učim, a meni je ono bio pravi izvor podataka. Na žalost taj dan MM je jurio na neku utakmicu, trebala sam doći sama. To mi je pouka za drugi putWink

Dobila sam i posjetnicu u kojoj je adresa predavanja koja imate ponedeljkom, te mi je rečeno da svratim.
A što više učim o gljivama , sve sam dalje od stručnosti.  Mislim da sam bila i prehrabra. Ali dobro je živa samClap i napredujem sitnim koracima. Bitno mi je da volim gljivarenje za svoj gušt i što mi se kao hrana dopada.

Zaboravila sam u prijašnji post stavitismile141 za izložbu.

Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 01:09
WinkWink
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Ne znam zašto , ali sam znala tko je Kordi na slikama. Bilo mi je nezgodno upitati, ali baš liči na našeg Kordija. Pozdrav za Kordijasmiley2550.gif.

Najviše čitam iz dvije knjige, Morfologija sis. toks.gljiva ( Gožac) i na izložbi sam kupila manju knjigu Džepni gljivarski vodič. I nešto sa neta kad mi zatreba više slika o jednoj gljivi.

Nakon izložbe sam  osjećala da nemam pojma ni o čemu, pogotovo kad sam vidjela jestivu i ne jestivu sunčanicu.

Razgovarala sam sa 3 gospodina, a bilo je i ljudi , pa znaš kad se raspriča ali se i svašta dozna. Tip sam čovjeka da mi treba koncentracija kad nešto učim, a meni je ono bio pravi izvor podataka. Na žalost taj dan MM je jurio na neku utakmicu, trebala sam doći sama. To mi je pouka za drugi putWink

Dobila sam i posjetnicu u kojoj je adresa predavanja koja imate ponedeljkom, te mi je rečeno da svratim.
A što više učim o gljivama , sve sam dalje od stručnosti.  Mislim da sam bila i prehrabra. Ali dobro je živa samClap i napredujem sitnim koracima. Bitno mi je da volim gljivarenje za svoj gušt i što mi se kao hrana dopada.

Zaboravila sam u prijašnji post stavitismile141 za izložbu.

Tu sam pa ti odmah odgovaram.Ponedjeljkom imamo sastanke naše udruge i to u 18 i 30.Uvijek se donesu gljive koje se uberu toga ili prethodnog dana i onda se o njima priča i tako se može puno naučiti.Ponekad imamo predavanja,ponekad gledamo slike  što snimamo fotićima i kamerom.Idemo na zajednička branja gljiva sa kolokvijem na licu mjesta... Družimo se i učimo...Članarina ti nije skupa,40kuna za penzionere i nezaposlene a 80 kuna za zaposlene.Ja sam tajnik a Blanka sa foruma je blagajnik.Ako si zainteresirana javi se....To da si bila prehrabra u konzumiranju gljiva istina je,jer kad vidiš sve tako u živo sasvim je drugi osjećaj nego kad gledaš sliku i uspoređuješ sa nađenom gljivom .Teško je na temelju slike ponekad odrediti koja je točno vrsta jer je ne možeš opipati,pomirisati,a to je jako bitno.Osim toga kad je gljiva stara ona je neprepoznatljiva i nije dobra za jelo.To su moja iskustva, a samo članstvu u udruzi mogu zahvaliti da sam dosta naučila i da mogu i druge ljude naučiti nešto...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
Agaricus View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Agaricus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 07:57
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

WinkWink[QUOTE=smrcko]
Najviše čitam iz dvije knjige, Morfologija sis. toks.gljiva ( Gožac) i na izložbi sam kupila manju knjigu Džepni gljivarski vodič. I nešto sa neta kad mi zatreba više slika o jednoj gljivi.

Nakon izložbe sam  osjećala da nemam pojma ni o čemu, pogotovo kad sam vidjela jestivu i ne jestivu sunčanicu.


Smrcko, Jagoda i ostali,

o kojoj nejestivoj sunčanici je bilo riječi. Da li o vrsti koju Božac spominje kao vrlo sličnu kuštravoj sunčanici (Lepiota Badhami). Volio bi ju vidjeti ili saznati nešto o njoj jer sunčanice berem već desetljećima ...

Ili se radilo o maloj haringači?

Pozdrav
A.
"Na mjestima gdje plešu šumske vile, gljive izrastaju u krug..."
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 13:00
Ova gljiva je u pitanju.



Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 13:04
Dodana je dok sam bila i ova otvorena otrovna sunčanica.




S desna prve dvije sunčanice su jestive, do njih otrovna.


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 13:05
Ovo su sve jestive sunčanice.


Na vrh
Agaricus View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Agaricus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 14:02
Jaaojj, Smrcko,

 Krasnooo. Super, super. Hvala puno.

Mislim da su ove slike više nego korisne!!!


"Na mjestima gdje plešu šumske vile, gljive izrastaju u krug..."
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 03:51
Obnavljam ovu temu jer se ovaj nadolazeći vikend održava naša JESENSKA IZLOŽBA GLJIVA na Turniću...Svi ste pozvani i biti će mi drago da dođete i pogledate čega sve ima u našim šumama u ovo doba godine....Ja sam dežurna u ponedjeljak od 13 sati ali mogu doći i u neko drugo vrijeme ako se dogovorima....Ukoliko netko želi može doći i na branje u subotu u Klanu...Evo i plakata na kojem sve piše...
 
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.