Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Proizvodi - što sve koristimo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Proizvodi - što sve koristimo?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
tifany View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tifany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 15:07
 
Tete salvete,da li možda znate čime bih mogla zalijepiti ove kvačice na keramičke pločice da ih mogu okačiti na zid(a da pri tome ne padnu nekome na glavuWink),probala sam sa silikonskim ljepilom ,ali ne drži.
hvala unaprijed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 15:31
Tifany - ja ne bih riskirala! Ostavi si ove vješalice za nešto drvenoga ili sl. ... ja sam neki dan u Lumosu kupila vješalice baš za pločice - cca 14 kn, ima ih 10 kom u vrećici. To je okrugli komad nekakvog "sintetičkog" papira ili tkanine (izgleda kao naljepnica) s kukucom za objesiti! Dodatno se može učvrstiti s onim jakim ljepilom što i ja namjeravam učiniti jer isto hoću objesiti keramičku pločicu koju sam decoupagirala.
Nadam se da sam ti pomogla!
Na vrh
tifany View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tifany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 18:03

Jani hvala ti,ali na žalost u Šibeniku nemamo Lumos tako da moram naći neko zamjensko rješenje.Čak ni u trgovinama s takvim stvarčicama nemaju ništa osim ovih koje sam kupila.

Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 20:53
Tifany, ja sam ih ljepila sa super ljepilom (UHU), provjereno drži.
Na vrh
tifany View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tifany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 23:43
Hvala Mima,isprobat ću nadam se da će biti okSmile
Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 14:25
tifani, vruče ljepilo iz "pištolja" malo stavi na pločicu i onda kvačice stavi na to pa malo pritisni nečime (da ne opečeš prste) pritisnuto drži minutcu da se ljepilo ohladi i to je to. Isprobano čak i sa crijepom, šljaka
Na vrh
dorina1904 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dorina1904 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 13:49

Molim vaša iskustva s krakle lakom od Hoby linea?

Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 14:37
Sve pet s krekl lakom od hobby linea, jedino ima kvaka s njim da se mora nanositi grubim kistom ili penzlom a i boja na lak se bolje raspuca kad se nanosi grubim kistom jer je potreban deblji sloj boje da bi se mogla lijepo raspucati. Svi moji krekl radovi su rađeni s njim.
Na vrh
dorina1904 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dorina1904 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 17:58
Mima , hvala na brzom odgovoru...Budem isprobala
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2011 u 15:18
Imam pitanje za one koji imaju iskustva s dasmasom li aeroplastom.
Zanima me koliko je dasmasa (jeftinija je od aeropalsta pa sam joj sklonija jer trebam poveliku količinu) čvrsta za predmete koji se svakodnevno koriste? Naime, trebala bih nekakvu masu s kojom bih presvukla
željezne rukohvate na ogradi. Ima li netko ideju što bi se moglo koristiti u te svrhe?
Na vrh
staramajka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje staramajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 12:38
Originalno poslano od člana jani jani napisao:

Draga Sanja, ja sam za sada odustala od rezanja šablona jer mi je to ipak preteško! Svoju šablonicu sam kupila i koštala je cca 20 kn i za sada mi je to dovoljno - možda jednog dana..... kada budem iskusnija ponovno pokušam...

Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 08:46
Da malo oživimo ovu temu.
Kolegica s posla mi je otkrila foliju koja služi kako bi se posrebrila kontura.
Evo prvo sličica da vidite o čemu se radi:
 
Evo i proizvoda s kojim sam to napravila:
 
 
A sada kako se to radi.
Prvo se nanese kontura s ljepilom iz bočice. Pusti se da se dobro osuši. Zatim se odreže komad folije i mat strana folije se prisloni uz konturu. Dobro istrljate prstima i onda naglo potegnete foliju. Folije se mogu kupiti i u zlatnoj boji.
 
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 08:56
Hvala ti Mima, super informacija<3
Na vrh
mlokas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Veljača 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mlokas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 17:20
Tifany! i ja sam u šibeniku i volila bi znati da li se poznamo jer smo u tom hobiju i dobro bi nam došla koja pomoć u radu.Pozdrav mlSmile
Na vrh
ivka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 16:25
Pozdrav cure,molila bi vas za pomoć:)...Bojim ormar i zanima me da li smijem miješati akrilne profesionalne boje sa hobby akrilnim bojama jer je to veća površina i ne isplati mi se kupovati nekoliko hobby boja za jednu stvar:)?molim vas pomažite;)...
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 16:52
Originalno poslano od člana ivka ivka napisao:

Pozdrav cure,molila bi vas za pomoć:)...Bojim ormar i zanima me da li smijem miješati akrilne profesionalne boje sa hobby akrilnim bojama jer je to veća površina i ne isplati mi se kupovati nekoliko hobby boja za jednu stvar:)?molim vas pomažite;)...





Možeš ih miješati ako su na bazi vode.
Na vrh
ivka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 17:12
Ok,hvala puno,bojim velike komade namještaja pa nisam htjela riskirat:).a jel imate iskustva možda sa bojanjem plastike akrilnim bojama,jel se uopće platika njima može bojati?
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 11:21
Originalno poslano od člana ivka ivka napisao:

Ok,hvala puno,bojim velike komade namještaja pa nisam htjela riskirat:).a jel imate iskustva možda sa bojanjem plastike akrilnim bojama,jel se uopće platika njima može bojati?





Akrilna boja na bazi vode može se koristiti za bojenje na papiru,kartonu,slikarskom platnu,kamenu,metalu,koži,drvu,plastici,lončariji....
Akrilne boje se mogu međusobno miješati i razrjeđivati vodom.Brzo se suše a kistovi se čiste vodom odmah nakon upotrebe.
Na vrh
ivka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 18:13
Hvala puno,ja sam početnica u ovome i negdje sam nedavno pročitala da prije bojanja preglatkih predmeta(kao što je plastika) akrilnim bojama treba premazati predmet primerom za određeni materijal...znači ipak mogu izravno akrilnim bojama i na glatke predmete bez upotrebe primera:)...
Na vrh
lilana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: Yemen
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 21:04
ivka, ne mozes,moras da prvo premazes sa primerom kao sto si cula.Ja koristim primer za metal ,njime premazujem plastiku, staklo pa tek onda akril ili boja za beton.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.