Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomoć - što je ovo?!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomoć - što je ovo?!

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomoć - što je ovo?!
    Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 14:31

U ovoj temi ćemo zajedničkim snagama pokušati identificirati sve proizvode, tehnike i ostale stvari koje su nam nepoznanica, a o kojima bismo voljeli nešto znati!

smile48

Naišli ste na sliku kutije na kojem je neki prekrasan efekt, ali ne znate kako ga i čime dobiti? Pitajte ovdje!

Kupili ste neki proizvod, ali niste u potpunosti sigurni kako ga koristiti? Pitajte ovdje!

Ovdje ne postoje glupa pitanja stoga samo naprijed!  Smile





Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 16:38
S čime sve mogu lijepiti ukrasne trakice na drvo obojano akrilnom bojom? S kojim točno ljepilima? Koja vrsta UHU-a ili nekog domaćeg?
Meni drvospoj nije nešto držao, a obični magnetin mi je držao super (školski tronožac u mojoj galeriji)...
Sad imam Pattex-ov Super 3 wood glue (250ml 22,90kn na Aveniji Dubrava, Zg),
jeL itko ljepio s njim? Kupila sam ga za lijepljenje salveta, drvenih ladica, kaširanje...
(satenske, tekstilne ili one 3D vezene koje se mogu kupiti u dućanima s krojačkim priborom)
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 16:44
Meni je držalo i s UHU kraft ljepilom i sa Drvofixom - i satenske i vezene trake. Samo mi je s Drvofixom bolje manipulirati, lakše je...  Thumbs%20Up
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
mumica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 897
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mumica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 14:13
Ja koristim drvofix i za salvetnu tehniku, ako želim šljokičasti ubacim malo šljokica i sve se šjakti
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 19:30
kako ja volin sve sto pronađen na netu,a svidi mi se,spremit na komp,tako sam nedavno spremila i sliku sa neobicnim efektom i sliku medija koji je kriv za taj efekat..nikad do tad ni vidjela ni cula..e sad,zasto ovo pisen,nekidan otvorim link na stranicu od perlice i gle cudaLOL,ugledam famozni proizvod na njihovim stranicama..molim djevojcice koje se muvajuLOL oko perlice da se malo raspitaju kako se ovo cudo koristiWink..evo slikica..



Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 19:44
Si šefice! smile176 Premda meni ovo miriši na dvokomponentni lak za raspucavanje i patinu koja se utrljava u pukotine, a la Stamperijini proizvodi! Provjerim! 
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 19:46
evo jos jedan medij,meni jako zanimljiv,ali na nasim prostorima se jos nisam srela s njim..a mozda jedino ja mislim da ga jos uvijek nema na policama nasih ducanaLOL..kako god bilo,javite ako ga di sinjateWink
pojma neman koja je razlika između ove dvije verzijeConfused




a ovo je efekat..



Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 19:50
Originalno poslano od člana Izzy Izzy napisao:

Si šefice! smile176 Premda meni ovo miriši na dvokomponentni lak za raspucavanje i patinu koja se utrljava u pukotine, a la Stamperijini proizvodi! Provjerim! 

Hug
ma jest dvokomponentni,ali meni se ipak cini bitno  drugaciji od stamperiinog medium 2kWink


Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 19:54
Gum arabic je zapravo lak za raspucavanje čiji efekt vidimo na zadnjoj slici, ali prije njega se nanosi alokoholna osnova. Lak se može nanositi u svim smjerovima i utrljava se, a potom se suši. Možete ga vidjeti u ovom video clipu http://www.youtube.com/watch?v=eAyu-ticjeI&feature=related

Idea Oro je (ovdje) mlijeko ili ljepilo koje se nanosi za ljepljenje zlatnih listića. Asortiman Idee Maimeri se može pronaći u NBu, a kupujem njihove mettalic boje na osnovi razrjeđivača i jako sam zadovoljna! Star

Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 20:20
a gle ovaj 2k,meni pari drugaciji od svih vec viđenihWink


Na vrh
prila View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 551
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 22:43
ovosam vidjela u obi-ju.da li je to taj 2k lak za raspucavanje.nisam znala da li da ga kupim jer je dosta skup(oko 100 kn)Confused
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 23:25
Na stranicama Rayhera kažu da je ovo dvokomponentni lak za raspucavanje u koji se utrljava patina (koja je univerzalna, tj. može se neovisno koristiti na drvetu, metalu i sl.). Katalog je ovdje pa koga zanima... http://www.rayher-hobby.de/fileadmin/marketing_upload/en/en_hauptkatalog/2009-2010/2_GB_FarbenZubehoer.pdf

Kaća, znači oblik pukotina je samo drugačiji od Stamperijinog 2K, ali je svakako zanimljiv! Thumbs%20Up

Prila, ako je to 100 kn, onda možda i nije tako skupo u odnosu na šta sve dobiješ. Stamperijin kompletić je 80kn, ali moraš prah ili uljanu boju za utrljavanje kupiti naknadno, ako ne koristiš nešto od zamjenskih materijala. Thumbs%20Up
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2009 u 09:54

Curke drage, samo da vas pohvalim jer vrijedno istražujete za nas koje i nemamo baš tako puno vremena.

Bravo
smile120
Na vrh
frezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2009 u 11:31
[QUOTE=kaća43]kako ja volin sve sto pronađen na netu,a svidi mi se,spremit na komp,tako sam nedavno spremila i sliku sa neobicnim efektom i sliku medija koji je kriv za taj efekat..nikad do tad ni vidjela ni cula..e sad,zasto ovo pisen,nekidan otvorim link na stranicu od perlice i gle cudaLOL,ugledam famozni proizvod na njihovim stranicama..molim djevojcice koje se muvajuLOL oko perlice da se malo raspitaju kako se ovo cudo koristiWink..evo slikica..



DRAGA MOJA OVAJ LAK TI IMAN JA. TO TI DVOKOMPONENTNI LAK SA PATINOM ZA PUKOTINE ŠTA JE I IZZY REKLA. TO TI JE ISTA STVAR KAO I SOTTILE  DVOKOMPONENTNI LAK... JA SAM JAKO ZADOVOLJNA.
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2009 u 14:26
nasa bracka ne zna tihoLOL..a meni najmanje na sottile sliciLOL..ok,znaci "misterija" razrijesena Wink,cure mozete ga kupit bez straha,veli nasa frezijaLOL
Na vrh
frezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 07:52

Još jedna sitnica vezana za Antic  dvokoponenti lak. Moram priznat da meni nije raspucalo kao na slici ..( kao što vidite na slici  pukotine  izgedaju kao kvadratići),....e... pa meni nisu tako ispale već bi raspukle neravnomerne male pukotine,  slično kao sottile. Ako koga zanima kupila sam ga u Zvonimirovoj u ZG. Ima jedan mali art dučančić. Mislim da se zove Mala Luce.... Ima isto dosta stvari za decoupage i teta šta radi tamo je krasna....( naravno bavi se decoupageom) tako da ti može dat i dobar savjet.

Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 13:29
Originalno poslano od člana kaća43 kaća43 napisao:

a gle ovaj 2k,meni pari drugaciji od svih vec viđenihWink


 
Ja nema nikakav problem samo želim reći da mi je ovo predivno!Embarrassed
Na vrh
darla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 14:07

Mene zanima da li netko zna šta to ova ženska koristi za ravnanje salvete koju zalijepi. Vidim da je to valjak od nekakve spužve ili što već, ali ne kužim kakva je to krpica između. Jel ima takvih valjkića za kupiti i kod nas? Ustvari, više me zanima ta krpica....

Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 16:13
Darla, čini mi se da je to gumeni valjak koji se inače koristi za valjanje Fimo mase. Ima ga i kod nas za kupiti. Ženska pomoću njega istiskuje eventualne mjehuriće zraka nakon ljepljenja salvetnog motiva i izravnava ga, nisam to još pokušala. A krpica ne znam što je, ali mi se čini da joj je svrha samo zaštita, tj. da valjak nije u direktnom kontaktu sa mokrim motivom, da se ne podere ili zaljepi za gumu... O krpici nagađam...
Ovo je manji valjak koji se može kupiti u Chemacu


Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 17:18
Kaj i to postoji? U čem je fora, jeL težak?
Ovo krpica je možda čak neki tanki papir za pečenje, on je mastan pa se na njega ne lijepi...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.