Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideje pomoć-spojene teme
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orhideje pomoć-spojene teme

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
Poruka
Ninochka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ninochka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 12:56

kaj nitko ne zna kaj, meni cvjetici otpadaju i to samo pupoljci koji tek se rascvjetaju dok su ostali cvjetovi ok. kaj da radim? nema bubica, nema nicega loseg....ali kao da ju smetaju ti pupovi :(

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 15:19
Ovdje prođu dani i dani da netko odgovori a nekad dobiješ odmah odgovor.....pozdrav....prijatelj
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 20:29
Strpljen - spašen ... čekaj znalce - tko čeka taj dočeka (pa makar ga netko zacheta...)smile78
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 20:33
 Pomeraniannemoj se brinuti , bit će sve u redu 





Na vrh
Ninochka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ninochka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 11:58
kak da ne brinem, od 7 pupoljaka odbacuje ih cim procvjetaju. ostala su jos dva jer je jutros i jucer imala inspiraciju pa ih pohitala ko da radi striptiz oko stange.
 
rastuzuje me jer ih volim, ali zaista me zbunila kaj joj je jer mi je logicno da odbaci cvijet kad ide u drugu fazu, ali da odbaci pupoljak nakon sto se otvori u cvijet e fakat mi nije bistra. ne znam da li postoje zemske musice kod orhideja ali ova se ponasa kao da ima pms :(
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 12:52
Ninochka nisi napisala o kojoj je orhideji riječ. Kod phalenopsisa je najčešći razlog odbacivanja pupova i cvijeta velika razlika između dnevne i noćne temperature, na to orhideje najviše reagiraju. 
Na vrh
Ninochka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ninochka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 16:15
a sorry phalenopsis, i razlika izmedju dnevne i nocne temp je ni 2-3 stupnja (pazim na temperaturu jer me velike oscilacije kao astmaticara jako smetaju pa tesko disem). nakon sto je pobacala sve pupoljke trenutno imam dvije gole grancice (na njima su bili samo pupoljci) i dvije grancice prepune rascvjetalih cvjetova.
 
i sad ti budi pametna. a ona druga je pocela bacati stabljike i ocekujem da se se popesti po stapicima (zavezala sam ih svilenim trakicama jer mi one male kopcice nekako grubo izgledaju).
 
je li moguce da joj ne pase druga orhideja blizu pa zbog toga se kaj ja znam, uvrijedila? obje su iste sorte phalenopsis samo je jedna ljubicasta (to je ova kaj baca procvjetale pupove i hice ih ko samantha iz sex i grada svoju periku zbog valunga) dok je druga bijelih latica i tamnoruzicaste sredine.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 21:23
To što su ti orhideje jedna uz drugu definitivno nije razlog da odbacuje pupove. Mojih je 6 nagurano na prozor i neprekidno cvjetaju.
 
Stapke možeš učvrstiti kako ti drago, jedino kod kopčica moraš paziti da ne oštetiš stapku (inače su one praktične kod učvršivanja), ali budući da ih ne voliš stavljati to kod tebe neće biti problem.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 09:43
razloga moze biti vise... prejako sunce, premalo vlage (spricas li ih vodom, ja spricam destiliranom, i sad kako je bilo ljeto malo sam ih zanemarila i ocvjetale su mi dosta brzo), premalo ih zaljevas pa su se isusile...
Ne smeta im da su skupa, moje su sve skupa i cak mislim da im to pase.

Najvjerovatnije ti je ovo sto sam napisala ili kombinacija svega toga. jer one ne vole suhi zrak, nego vole vlagu, a svi znam da po ljeti bas i nije vlazno i da se brzo sve isusuje. Eto nadam se da sam ti pomogla :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Ninochka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ninochka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 12:23
evo jucer sam konacno pronasla gdje sam odnijela svoj ovlazivac koji inace radi (kako sam astmaticar ukljucen je veci dio dana). i jedan cvjetak koji je jucer izgledao kao da ce pasti pokosen istom sudbom kao i pupovi, danas je sav sretan me pozdravio :).
 
definitivno im ovlazivac i ionizator pasu, pa su kalanhoe koje imam cca 3 m dalje bacile par pupova. ma curke hvala, gledala sam topic o orhidejama i prekrashne su mi. imam dvije spasene iz bauhausa (imale su zute listove, dio korijenja je moralo biti odrezano jer je bilo istrulilo :( a cvijet....tko zna, cak ne znam ni koje su boje dok ne izbiju stapke sa cvjetovima). sve u svemu, hvala vam od srca na utjesi i savjetima.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 12:25
Ninocha zaboravila sam ti napisati da kad špricaš lišće pripaziš da ne špricaš po cvijetovima ili pupovima jer i to može biti uzrok opadanja pupova i cvjetova.
Na vrh
Nikolina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nikolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2008 u 09:14
Evo mene opet, nakon toliko vremena, truda, orhideja je ipak uvenula. Sada imam samo prazan kalić ukoliko mi druga orhideja podari neku novu.
Ona druga orhideja je počela tjerati dva izdanka, nisam sigurna da li će to biti zračno korijenje ili grančice za cvijet. Brine me samo što su listovi poprimili blago žutu boju. Nije na jakom svijetlu a zalijevam možda jednom u 10-ak dana. Nije bolest jer nije boja mjestimična nego po cijelom listu. Što da radim?Cry
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2008 u 18:15
koliko ja znam mora imati puno svjetla,ali malo sunca,a što se tiče zalijevanja jednom tjedno potopiti u destiliranu vodu ili kišnicu i držati tako desetak minuta a može i malo duže.ja tako radim i nemogu se požaliti mislim da se dobro drže.gnojenje ja obavljam svako drugo zalijevanje sa tekučim gnojivom za orhideje.dakle možda joj fali svjetla a možda i vode.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Nikolina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nikolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 09:45
Orhideju sam premjestila sa prozora malo dalje od zavjese pa su listovi prestali žutjeti, očito je bilo previše sunca, ona dva izdanka su se pokazala kao dva zračna korijena, istjerao mi je novi list na njoj.. Ne znam kada bi ona mogla ponovno cvjetati? Odcvjetala je ljetos u 8-om mjesecu. I smijem li je presaditi sada jer mi se čini da ima malo trulog korijenja u kaliću...smile127
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 10:02
Ukoliko vidiš trulo korijenje svakako ga odreži. Ako ti orhideja nije prevelika možeš je vratiti u isti kalić. Inače presađivanje se i radi kad nema cvijeta. 
Na vrh
Nikolina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nikolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 10:11
Prošlu sam orhideju pokušala spasiti i isto joj odrezala korijenje pa je svejedno uvenula... Ovu ću za vikend onda obrezati nakon što mi se isuši supstrat jer sam ju jučer zalila i pognojila. Nadam se da neće i ona uvenuti...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 10:15
Mora ti svakako ostati i nešto zdravog korijena, ako ti je dovoljno velik barem jedan zračni korijen stavi i njega u zemlju.
Kod prošle orhideje ti je vjerojatno istrulilo previše korijena pa orhideja nije imala snage za oporavak. Nemoj ju previše zalijevati. Ja moje polijem jednom u 10-tak dana i sad su nakon faze mirovanja krenule s novim granama i pupovima. Jedva čekam da opet procvjetaju. Tongue
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 18:40
i ja svoje napojim svakih 10 do 15 dana ali ja ih držim u vodi 10 minuta tako da se kore napiju vode.i moje su počele sa novom cvatnjom.doduše ja sam ih kupio bez cvijeta pa tek sad vidim kakav im je cvijet.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Nikolina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nikolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 08:52
Ja svoju orhideju gnojim sad sa svakim zalijevanjem jednom u tjedan dana (imam centralno pa moram tjedno a ne svakih 10-14 dana), potopim cijeli kalić u vodu, ostavim do pola sata i ocijedim u kadi te vratim nazad u keramićki kalić koji sam kupila posebno za nju (koji dolje odvoji višak vode da ne dodiruje plastičan kalj). Sinoć sam pričala sa šogoricom koja ima svoju orhideju već par godina i čija cvate svakih par mjeseci, njezine se stapke ne osuše nego samo nastaju novi cvijetovi. Stapka se kod moje orhideje osušila pa sam je odrezala. Sad što se tiče korijena, lana piše da trebam trulo korijenje izrezati, međutim šogorica kaže da ona svoju nije već 4 godine dirala i dobro joj raste i cvjeta, tek je ove godine prvi put presadila. Zato dvojim da li da diram korijen da mi i ova ne uvene. Ima dio zelenog korijenja a dio je poprimio nekako žučkastu boju. Čitala sam da je to možda od tvrde vode ako se njome zalijavala. Čak ni ne znam koja mi je uvenula, bijela ili ljubičasta. Ako ova procvjeta ikako onda ću znati :-D

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 14:09
Nikolina u jednom od gornjih postova tvoje pitanje je bilo da li smiješ presaditi orhideju jer ti se čini da ima trulog korijenja. Trulo korijenje svakako treba odrezati jer na kraju strada cijela biljka. Međutim, ako je korijenje žućkaste boje to ne znači da je trulo i njega ne treba dirati.

Imam i ja jedan phal koji je negdje 4 godine kod mene, presadila sam ga nakon 3 godine i neumorno cvjeta. Trenutno tjera dvije velike grane.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.