Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideje pomoć-spojene teme
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orhideje pomoć-spojene teme

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 18:00
Nikolina,moje mišljenje je da previše gnojiš i previše zalijevaš.i ja imam centralno ali manje zalijevam.ima i druga strana,pitanje je koliko jako griješ.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 21:59
Ja nemam problem no ima ga moja susjeda.Ima 3 krasne orhideje i 2 su super a treća nešto kilavi.Danas su joj 2 lista otpala.Korjenje je lijepo zeleno,na prozoru je gdje joj je do sad odgovaralo(ima je nekih mjesec dana)cvala je normalo,sad je pri kraju.E sad,zakaj joj otpada lišće????
Ja nisam našla neki drugi razlog osim da su ta dva ,otpala lista, bila naslonjena na staklo(ostale dvi su isto tu no listovi im nisu na staklu).Mislim da je možda od toga,hladno staklo,preko noći je i hladnije paaa...a ne znam.Šta vi mislite?
E da,listovi su zdravi,lijepi,čak i sad kad su otpali.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 20:02
nisam sigurna shasha, meni se slično dogodilo s cvijetom jedne orhideje. Ima tri grane s pupovima i nisam primjetila da su dva pupa dodirivala hladno staklo na prozoru, jednostavno su požutili, smežurali se i otpali. Pretpostavljam da je upravo za to kriv efekat topla soba- hladno staklo (a vani je tih dana bio stalno veliki minus). Svi ostali cvjetovi i pupovi na tom phalu su OK. Možda je tako i s ovom orhidejom o kojoj pišeš. Čudi me samo da su otpali  zeleni listovi a da nisu požutjeli ili potamnili.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 22:57
Hvala Lana2,mi smo je sad ipak okrenule,da ostali listovi ne dodiruju staklo ,pa ćemo vidjeti.To je i meni čudno bilo da su listovi zeleni bili zato i nisam mislila da je nešto bolesna jer se nigdje ništa ne vidi.Nadajmo se da će ipak preživjeti.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 11:35

kaj napraviti sa zračnim korjenjem,vrhovi se suše,centralno grijanje,umjereno zaljevanje,ljepo cveta tera nove pupove,a zračno korjenje se suši?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 08:20

tvoj phal na slici izgleda lijepo i zdravo, možda jedino da češće odstajalom vodom špricaš listove pa će tako i zračno korijenje dobiti vlagu.

Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 12:00
lana2 ja sam isto odrezala cvijetne stapke na mojim phalovima i ti su se počeli sušiti ali ostatak biljke je zdrav, zanima me sljedeće zašto govore da treba rezati kad moja mama to nije napravila pa joj njezina ima pupoljak na pupoljku i cvasti će za koji dan a kupljene su gotovo istovremeno?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 12:29
mojim phalovima režem cvjetne stapke iznad trećeg lisnog pupa i uvijek istjeraju novu grančicu s pupovima. Jedino mi se čini da kod sljedeće cvatnje bude manje pupova i cvijet je nešto manji nego kod prve cvatnje na novoj cvjetnoj stapki.
Nije mi jasno koliko nisko si odrezala stapku? Obično se nakon rezanja osuši samo manji vrh stapke a ne cijela stapka.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 13:28
rezala sam na 20cm od tijela biljke
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 15:14
stvarno neznam zašto ti se osušila stapka, sad se oboružaj strpljenjem, već će ti istjerati nova stapka, phalovi su dosta vrijedni Wink
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 17:55
ma ja imam strpljenja nego sam ljuta sama na sebe što sam išla rezati sad bi mi već cvale drugi put. Hvala na savjetu
Na vrh
satfan2009 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 368
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje satfan2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 16:01
Pozdrav.Moja supruga je spasila orhideju koja je bila kod Pevca.Orhideja super napreduje tjera nove izdanke,listove i dvaput je potjerala pup u razmaku cca 2 mjeseca.Obadva se puta pup osušio.Što da učinim da mi procvate?Svaki savijet je dobro došao.Hvala
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 18:44
Kao prvo trebalo bi identificirati orhideju i vidjeti što zahtijeva. Zatim treba je izvaditi iz supstrata u koji je posađena i presaditi je u odgovarajuču zemlju.
Nakon toga treba je maziti i paziti ...
Na vrh
satfan2009 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 368
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje satfan2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 18:21
O ovoj se orhideji radi.
Na vrh
satfan2009 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 368
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje satfan2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 18:23
možda sam pretjerao sa velečinom slike?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 18:38
haha ma nije problem samo je malo teže doživjeti ukupan dojamWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
taici View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje taici Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 14:35
Lijepi pozdrav svima.
Malo kasnim sa odgovorom, ali tek danas sam vas našla.
E da, ako vas ne tražim na pravom mijestu, vas i nemogu nači.
I ja obožavam orhideje. Imala sam dvije, a od toga jedna mi je na žalost požutjela i sve joj je odpalo (postupno-lišče i cvjetići).
A uvezi odpadanja cvijetova i pupoljaka sam negdje čitala----da ne smije biti u blizini ili ispod nje voće.
Najvjerovatnije je uzrok onaj miris koji puštaju, kao naprimjer ako hočeš da ti prije sazrije kivi ili kaki - staviš između jabuke.

                                                                                      smile85
Na vrh
Nikolina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nikolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 21:29
Evo mene nakon sto godina, nisam se logirala ali sam redovito pratila događanja na forumu preko maila, i mogu reći da su me Brankine orhideje oduševile i nadahnule. Od onih mojih orhideja jedna je uvenula a druga je eto nakon cijelih godinu dana procvjetala i ima pet bijelih cvjetova, nisam čak ni znala koja mi je uvenula a koja ostala bijela ili ljubičasta, bila sam vrlo nestrpljiva da saznam... Slikala sam je samo ću naknadno uploadirati. Sada ih prema savjetima s foruma zalijevam svakih dva tjedna, i dodam gnojivo,  natopim ih u lavor vode, ocijedim nakon pola sata i vratim na mjesto. Na sjevernoj strani su kuće u prozoru, i prije jedno 2 mjeseca sam se i ponovila, kupila sam si još pet orhideja Phalova u Konzumu po 15 kuna... Imam sad i bijele, ljubičaste, šarene, a slijedeće sam si zadala nabaviti jednu crvenu i cambodium... Mogu reći da mi je orhideja živnula tek nakon što sam se preselila i kad je dobila društvo... sve orhideje otkad su kod mene u kratkom roku su pustile zračno korijenje, poneki list, jedna je čak istjerala pupove, no vjetar mi ju je bacio s prozora pa su pukli pupovi na obje grane, mislila sam da će mi srce stati od tuge... Ali eto nadam se da će se oporaviti... Nije mi jasno kako i gdje točno odrezati stapku, jer inače sam ih morala odrezati do kraja jer su se sasusile čim bi otpali cvjetovi, a neke opet imaju i dalje zelene stabljike... Koji je to treći cvjetni vrh, od prvog cvijeta odozgora ili kad se gleda od korijena stabljike prema cvjetovima???? Ima li netko sliku kako to izgleda?
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 22:33
evo što se meni desilo: nakon cvatnje sam sve tri orhideje (phal.)odrezla poviše 3. lisnog pupa, na dvijema orhidejama su se osušile stapke, a na trećoj je i dalje zelena stapka.  Da ostavim ove suhe, ili da ih porežem?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2009 u 17:48
suhe porezite jer od njih nema nista tako i tako, a zelene pustite dok se ne osuse ili dok ne puste grancicu i cvjetove ili kekije ;)
Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.