Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK - moji radovi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK - moji radovi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 23>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 18:28
Svima hvala na pohvalama, nekako nisam bila sigurna, meni se sviđaju, ali to ne znači da su radovi dobri. Prijateljice su ih također hvalile, ali tko će ti onako u lice reći da to nije dobro.
Ja te radove radim u ciklusima, pa kad mi to dosadi, prelazim na nešto drugo.
Sada tražim nove ideje, imam već nešto novo u vidu - fimo masa.

Što vi još radite - treba mi ideja, onda ja to već radim po svome
Što vi još radite
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 08:35
mogu ti reči da je tvoja izmišljotina mrak nikad se nisam tak nečeg dosjetila,sa svijećama sam samo pisanice farbala
sutra je novi dan
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 09:13
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Svima hvala na pohvalama, nekako nisam bila sigurna, meni se sviđaju, ali to ne znači da su radovi dobri. Prijateljice su ih također hvalile, ali tko će ti onako u lice reći da to nije dobro.
Ja te radove radim u ciklusima, pa kad mi to dosadi, prelazim na nešto drugo.
Sada tražim nove ideje, imam već nešto novo u vidu - fimo masa.

Što vi još radite - treba mi ideja, onda ja to već radim po svome
Što vi još radite
Otok, ja sam u subotu bila na Dolcu i oduševila se na štandu jedne gospođe. Radila je bukete ruža koji su pre, pre, prelijepi a ruže je radila od neke mase??? Pitala je jesam ali vjeruj mi da sam zaboravila kako je rekla da se zove!!!smile225
Ali uskoro idem kupiti taj aranžman za Svi svete pa ću je svakako pitati, a možda čak i poslikam ono što kupim, jer ruže izgledaju savršeno...(možda dobiješ neku ideju)
 
Wink
Na vrh
miškopiško View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miškopiško Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 09:23
mene je jedno vrijeme držala izrada cvijeća od krep papira...nemam baš slika, ovo je jedina koju sam našla
moje%20cvijeće%20od%20krep%20papira
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 09:34
Originalno poslano od člana miškopiško miškopiško napisao:

mene je jedno vrijeme držala izrada cvijeća od krep papira...nemam baš slika, ovo je jedina koju sam našla
moje%20cvijeće%20od%20krep%20papira
 
Ovo mi je jako interesantno i neuobičajeno!!!
Šteta što nemaš više slika....
Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 18:46
Baš super izgleda ovo cvijeće!!Clap
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 21:38
otok....prekrasni radovi.....Clap...najljepsi su mi radovi na staklu a i sve ostalo...bravo
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
roberta View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 74
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje roberta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 09:59

prekrasni radovi, Otok, jako mi se sviđaju ClapClapClap. jel možeš odati tajnu s kojim bojama za staklo radiš?

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 11:07
Decorglass Marabu
Na vrh
roberta View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 74
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje roberta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 12:31
hvala Tongue
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 23:14
Otok, tvoje slikanje na staklu me se toliko dojmilo da sam i sama morala pokušati. Stavila sam dvije fotke na temu: Moji radovi-sve na jednom mjestu, pa ako možeš pogledati i vidjeti gdje sam eventualno griješila...ti ipak imaš više iskustva.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
miškopiško View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miškopiško Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 10:45
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Originalno poslano od člana miškopiško miškopiško napisao:

mene je jedno vrijeme držala izrada cvijeća od krep papira...nemam baš slika, ovo je jedina koju sam našla
moje%20cvijeće%20od%20krep%20papira
 
Ovo mi je jako interesantno i neuobičajeno!!!
Šteta što nemaš više slika....
 
na žalost, nemam...radila sam i visibabe, šafrane ruže i narciseSmile ima jedna knjižica, mislim da je Vegor izdavač..."cijeće od krep papira" ima fino pojašnjeno kako se koje radi
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 21:14
evo još malo mojih radova:









Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 21:22
Otok ovo je  s a v r š e n o smile93
Na vrh
roberta View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 74
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje roberta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 07:22
Otok, oči mi ispale kad sam ovo vidjela, predivno!!!!!!!smile71
 
nego, imam još jedno, zapravo dva pitanja - šefica me traži da joj nacrtam neke motive na bocama od nes kave u koje ona sprema začine i  sl., a ja nemam uopće ideju kojim bojama to napraviti jer to treba biti perivo - jel imaš ti kakav savjet? i gdje nabavljaš okvire?
Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 07:41
otok... ovo je prekrasno!! smile93
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 07:53

Ja crtam bojama za staklo (Decorglass Marabu) koje se fiksiraju pečenjem u pećnici. Nakon toga se mogu prati (naravno ne baš u perilici suđa), znači bitno je da predmet  na kojem se crta može izdržati temperaturu od čini mi se 150 ili 160 stupnjeva - te staklene posudice to sigurno mogu.

Okvire sam kupovala u našem lokalnom marketu, obično imaju u svim veličinama i bojama. To su okviri skupa sa staklom, na staklu se nacrta slika, staviš je u okvir i  može odmah na zid. Ima tih okvira i u knjižarama i u trafikama.

 

Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 08:22
Kada se rade ovi prelazi tj ovo kao podeblajno sa zlatnim?
Čime se radi?
Kistom ili je to kontur liner ili nešto slično?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 08:33

Najprije se rade konture - konturnom pastom/linerom, kada se to osuši  unutar kontura crta se bojom za staklo - kistom.

Zato sam kod ove slike stabla stavila uvećani detalj da se bolje vidi 

Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 08:39
Za ovo treba smirena ruka! Meni bi ziher farba prelazila konturu!
Pogotovo ujutro!

Krasno je!

Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.