Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK - moji radovi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK - moji radovi

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 23>
Korisnik
Poruka
miškopiško View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miškopiško Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 08:47
smile227prekrasno!!! znaš šta, mamiš me da bar jednu probam i ja napravitiSmile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 09:07
Treba probati, vidjet ćeš koliko zadovoljstva pruža. Pogledaj kako je lijep prvi rad dade28.
Pri tom uopće ne treba znati crtati, ako znaš onda tim bolje
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 09:49


svečano izjavljumem da su mi ovo najbolji radovi na ovom forumu, definitivno...

Može link na šablone za ova tvoja drveća...
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 09:59
Kako dobiješ ovoliko tonova jedne boje? Razređivanjem osnovne boje, dodavanjem bijele ili...?


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 10:54

Za ovo veliko kockasto drvo (meni najdraže) ne mogu sada naći nacrt, čak mislim da je bila neka slika koju sam uvećavala, iako se nešto takvo može crtati i bez nacrta. Ovo drugo je na www.oaktreesg.com/freepatterns.com  pa onda pod variety patterns FP-3-08.

Ima toga još npr www.countrytradedays.com/bitrinwiwi.html  - lijepa breza, pa www.artery-stainedglasspatterns.com/2georgiapines.html, ili www.artery-stainedglasspatterns.com/2lemontree.html ili na www.free-stainedglasspatterns.com više toga.

 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 11:02
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 11:03
Ajme, brzopletost
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 11:06
Što se tiče tonova, sve se boje mogu međusobno miješati pa dobiješ ton koji želiš. Može se dodati i bijela boja, a postoji i neka za razrjeđivanje - clear, tako boje postaju puno prozirnije. Inače, bijela i crna boja su neprozirne, pa i to daje poseban efekt
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 12:45
ajme...i to je cijeli svijetj sam za sebe...koji naravno, treba istraživati ...jedva čekam

Hvala ti na info
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 19:00
Hvala ti za javnu pohvalu...svakom treba malo ohrabrenja. A što se tvojih radova tiče, stvarno si prava umjetnica! Čestitam ti! Bravo!!!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 09:28
Nisam baš zadovoljna miješanjem boja, ne ide mi, nekako nisu kompaktne kad se smješaju, posebno bijela...kao da su masne ili nešto slično. Da li ti "štediš" na bojama ili ih naneseš onako obilno da boja "pliva" između kontura? Na čemu miješaš boje? Moram si kupiti onu bezbojnu i to pod hitno.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 11:32
Ja sam uvijek radila sa bojama koje se fiksiraju u pećnici, neznam da li se tvoje boje ponašaju drugačije. Bojam u vrlo tankom sloju. Za miješanje boja koristim obično plastične čepove, na primjer od mineralne vode ili slično, jer su potrebne male količine boje, ili čak kapnem kistom nekoliko kapi boje na neku foliju. Prije sam to radila u malim plastičnom čašicama, ali se nepotrebno troši previše boje. Bijela boja (i crna) se ponašaju drugačije od ostalih boja, one su neprozirne. Bijelu obično koristim za neki detalj - npr. oko kod ribe, ili onaj bijeli cvijet, manje za miješanje sa ostalim bojama - kada se miješaaju sa bijelom dobiješ onako pastelne boje, a ne tako jarke. Obavezno nabavi onu za razrijeđivanje - odlična je za nijanse, a i za pozadinu slike - čini mi se da je nju nekako najteže pogoditi.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 12:32
odlično!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 15:34


Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 16:42
Ti si prava umjetnica! Ako mogu dobro vidjeti, na licima postoje sjene, bar mi tako izgleda. Gdje si našla te motive?
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 18:35
Slike nisu baš najbolje, slikano je mobitelom.
Ovo su raniji radovi, već duže nisam ništa slikala, malo sam se bila zasitila.
ali danas sam se vratila iz trgovine sa par okvirića, pa krećem u potragu za motivima, imam nekakvo grožđe koje mi se sviđa.

Sjene na licu rezultat su razrijeđivanja sa onim clear, zapravo je skoro samo taj clear, a boje minimalno.

Motivi su sa www.free-stainedglasspatterns.com , baš sam sada pregledala tu stranicu, ima još ponešto što bi htjela napraviti
Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 09:11
Otok ja sam sinoć pregledavala tu stranicu i naravno dobila ideju da bi i ja tak nešto htjela probati... auuu kak je to zarazno!!smile72
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 09:17
Ajde, kreni, bilo bi mi drago da nas ima više
Na vrh
ančica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ančica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 22:37

smile55mislim da ću i ja jednog dana započeti sa staklom samo kad se zasitim decoupagea,pa kad sa njim posustanem onda se bacam na staklovinje

Na vrh
jassi View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jassi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 22:38
draga ovo je prekrasno
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.