Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachira - Money tree
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachira - Money tree

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314>
Korisnik
Poruka
Uriah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Uriah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 21:02
Pachira. Zovu ga i drvo novca. Jako lijepog drvo dlanastog lista i debla koje raste isprepleteno iz više debala. Jaklo zanimljivo drv, koje potječe iz dalekoga Tajlanda. To drvo pronašao je siromah koji se od njega, uzgojivši ga, obogatio. Od tuda mu i naziv drvo novc. Ako želite da cam donosi novac, između deblama, stavite mu kovanicu, a ako želite da vam nosi sreću, povežite oko njega zlatnu vrpcu (traku). Vrlo je zahvalan za održavanje, no zahtjeva prskanje po listovima i zalijevanje svaka dva tjedna.




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
scat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje scat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 23:31
Evo mog pelcera.





Par pitanja...
Jel dugo raste?
Posadio sam ga cim su se pojavile bijele tockice (po uzoru na benji) evo vec je dva tjedna isti u zemlji, oce uspjeti?
Primjetio sam da dosta vas drzi biljke na radijatoru, jel to po ljeti ili se mogu drzati kad i rade?

Na vrh
alenasms View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alenasms Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2009 u 08:44
jao, pa ne znam baš, ovi tvoji listovi Scat izgledaju jako zdravo, ja imam tu biljčicu već devet mjeseci, al je jako teško uspijevam održati, nalazi se u dnevnom boravku gdje ima dovoljno sunčeve svjetlosti tokom cijelog dana, zalijevam je jednom sedmično, al ona ne miče, razvije se novi list al starija dva se istačkaju nekim žutim pjegama i moram ih otkinuti jer ružno izgledaju.Ako neko ima neki savjet kako njegovati ovu biljku neka javi, hvala unaprijed.A evo vidim ovdje da ta biljčica donosi sreću i novac, a ja se spremala da je bacim, sad sam odustala od toga.Wink
Na vrh
DonaB View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DonaB Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 15:46
Originalno poslano od člana scat scat napisao:

Evo mog pelcera.





Par pitanja...
Jel dugo raste?
Posadio sam ga cim su se pojavile bijele tockice (po uzoru na benji) evo vec je dva tjedna isti u zemlji, oce uspjeti?
Primjetio sam da dosta vas drzi biljke na radijatoru, jel to po ljeti ili se mogu drzati kad i rade?
Ja mislim da ne smes da je drzis na radijatoru ako radi,kod mene  mislim da brzo raste,stoji mi na istocnu stranu gde terasa i ima dovolno svetla

Na vrh
Neva View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Neva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 18:53
Nikako ne cesto zalijevati! Ja svog zalijevam jednom u tri tjedna (sada po zimi i rjedje) i uglavnom ga tretiram kao nolinu. Raste kao blesav! Sunce mu kroz prozor ne smeta, ali ako na njega padne direktno sunce, on odmah dobije zute i smedje mrlje po listovima. To je toliko izrazeno da ja nisam mogla vjerovati kad su se te mrlje pojavile na mojoj pachiri po drugi put jer nisam vidjela od kud bi ga sunce przilo, sve dok jedno jutro nisam otvorila balkonska vrata na sasvim drugom kraju stana i vidjela da jedna sunceva zraka (kroz cijeli hodnik) dolazi do pachire i pada na bas te listove koji su mu zutjeli.
Konacno sam pronasla mjesto na kojem blistam.
Na vrh
scat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje scat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 18:00
Hvala na odgovorima. Jos je uvijek ista ni lijevo ni desno, al bar ne vene pa cemo vidjet.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 20:06
Evo kupila ja pachiru na akciji u MBM-u pred 2 mjeseca i lijepo mi raste i radi nove listiće...Malo je zalijevam i držim na srednje osvjetljenom mjestu u kući....Nadam se kako ona napreduje da će se tako popravljati i novčana situacija.. ah puste želje....WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 21:43
Pa Jagoda prekrasna je, danas sam je gledala u Bauhausu, nije skupa, sad mi je žao što je nisam kupila, no bit će još prilike. Kupila zato ponešto od sukulenata.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Satori View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Satori Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 17:42
Sljedeća biljka mi je pachira. Koliko je koštala ta u Bauhausu ili ova u MBM-u??

Gledala sam u Konzumu su bile oko 180kn. Isto nije preskupo...
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 22:04
Originalno poslano od člana Satori Satori napisao:

Sljedeća biljka mi je pachira. Koliko je koštala ta u Bauhausu ili ova u MBM-u??

Gledala sam u Konzumu su bile oko 180kn. Isto nije preskupo...
Vidim da si ti nova Satori, pa ti želim dobrodošlicu u naše cvijetno društvo.Moja pachira je koštala nekih 30 kuna u MBM-u na akciji.Ovo u Konzumu je preskupo,smile94 a u Bauhausu još nisam bila.Otiđi u MBM oni uvijek imaju neke akcije i nadam se da ćeš naći povoljnu cijenu....
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 22:11
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Pa Jagoda prekrasna je, danas sam je gledala u Bauhausu, nije skupa, sad mi je žao što je nisam kupila, no bit će još prilike. Kupila zato ponešto od sukulenata.
Triša draga znači skitala si po Bauhausu.Ja još nisam bila ali nadam se ovih dana, odnosno u četvrtak...Ima li što zanimljivo i povoljno tamo?Vjerovatno ima kad si kupila sukulente.....Moja Pachira je bila stvarno jeftina,cca 30 kuna i jako lijepo raste i zadovoljna sam sa njom...SmileSmile
sutra je novi dan
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2009 u 00:20
Jagoda Smile sveži crvenu i zlatnu trakicu na pachiru (zlatnu vjerojatno već imaš...s tim sam je ja naime kupila)...i stavi jedan novčić na pachiru....tako kompletirana bi trebala poboljšat novčanu situaciju. Moja isto napreduje, vrlo je slična tvojoj (kad su iz istog dućana LOL)...i smještena je u potkrovlju kraj velikog prozora gdje ima čak i jutarnjeg sunca...i nisam primjetila da joj to smeta. Za novčanu situaciju...ja nisam primjetila da je bolja, ali nije ni gora....znači "održava" stanje....LOL
Na vrh
alenasms View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alenasms Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2009 u 08:40
Hvala vam svima na forumu za sve savjete.Ja sam svoju pachiru sinoć premjestila, budući sam pročitala da joj sunčeva svjetlost ne odgovara preselila sam je iz dnevnog u hodnik, i tu ima dovoljno svjetlosti ali sunčeve zrake direktno ne padaju na nju.Dok je boravila u dnevnom listovi su joj crnili, jučer sam jedan smeđi otkinula, a sad ću da pratim kako će dalje napredovati, pokušat ću i sa ovom crvenom trakicom i novčićem kao Flavia, jer je na mojoj došla zlatna trakica.Inače dobila sam je za 8. mart, trebala bi da je do sada jako napredovala a ona ima samo 4 listića, i to dok se jedan razvije i naraste dva se osuše.E vidjet ćemo kak će sada biti, nadam se da nisam pogriješila.
Na vrh
Satori View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Satori Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 10:42
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Vidim da si ti nova Satori, pa ti želim dobrodošlicu u naše cvijetno društvo.Moja pachira je koštala nekih 30 kuna u MBM-u na akciji.Ovo u Konzumu je preskupo,smile94 a u Bauhausu još nisam bila.Otiđi u MBM oni uvijek imaju neke akcije i nadam se da ćeš naći povoljnu cijenu....


E, hvala ti jagoda!! Big%20smile
A ova razlika u cijeni... olala... ogromna. Ići ću u MBM, ionako planiram i jedan fikus elasticu i još razne biljkice. Skroz me obuzela manija za biljkama... LOL Preselili smo u novi stan, pa sad imam mjesta za biljke i tako me vesele, napravit ću nam pravi mali raj, stan u suradnji s prirodom... LOL Smile
Na vrh
Satori View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Satori Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 19:36
Bila danas u mbm-u, pachira je kao u Konzumu - 178kn. i bila je jedna jedina, ne baš lijepa, pa nisam kupila... ići ću u Kaliu, tamo sam vidjela svakakvih dimenzija. Jel' bolje kupiti manji ili veći primjerak?? Kako one rastu, kojom brzinom?? Ova po 180kn - je cc. 140cm. 
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 09:36
Predivno drvce Tongue! Odnedavno ga imam i ja! E sad me zanima da li netko zna kako se može pachira razmnožavati ? Uriah, možda ti znaš, vidim kod tebe manje primjerke, ti si ih razmnožio?
Na vrh
Uriah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Uriah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2010 u 14:44
Hello! Drago mi je da ima ljudi koji imaju sklonosti prema ovakvim egzotičnim drvima kao što je Pachira. Drvo novca razmnožava se sjemenjem i reznicama (reznicama najčešće). NIisam probao no čitao sam da grančica mora stajati u vodi i do četiri mjeseca, pusti žilicei tek taad ju se presađuje.Smile
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 16:43
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Evo kupila ja pachiru na akciji u MBM-u pred 2 mjeseca i lijepo mi raste i radi nove listiće...Malo je zalijevam i držim na srednje osvjetljenom mjestu u kući....Nadam se kako ona napreduje da će se tako popravljati i novčana situacija.. ah puste želje....WinkWink
Jagoda, Jagoda super savjetnica! Ona naša kupljena u MBM- u , u letu je bila samo 25,00kn! Tko bi joj odolio LOL
Još da i moja napreduje  pa ću se imati čemu nadati..Wink
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 02:56
Kupila sam ovo drvce u MBM-u u zimi  ( neka akcija 20,00kn pa sa Jagodom ne možeš zaobići kupovinu na akcijiLOL ) ali mi se čini da mu je tijesan važ pa me zanima kakvu zemlju voli i njegu. U koliko veliki važ da ga presadim da napreduje (...i da bude puno novcaLOL)?
Na vrh
vegetable man View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vegetable man Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 17:44
pozz! evo ja dobila pachiru za rođendan, al ima samo jedno debelo stablo na kojem su tri grane s listovima, pa me zanima ak je netko upućen jel mogu ja plest te 3 grančice il ih moram pustit da rastu svaka na svoju stranu??
btw počele su drvenit,jel to normalno?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.