Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - InoxCimina kućica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


InoxCimina kućica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 262728
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 20:05
i, došlo je vrijeme kada smo se morali rastati sa našim komadićem prirode. Ukratko, radi rješavanja stambenog pitanja našoj djeci, stan se prodalo i uz posebne financijske napore i gimnastike kupilo se stančiće kćerki, sinu i nama pa smo mi, dva friška penzića preselili u stan na III. katu. Tako smo se mi, inače dvije vrlo aktivne osobe sa mnogo interesa, sklonosti i hobija, našli bez svog komadića vrta, svog komadića prirode. Strah od neaktivnosti i osjećaj zarobljenosti bili su pokretači. Evo tu se pojavila želja, i rasplamsala u nama tinjajuća potreba za našom kućicom. Nakon detaljnog obilaska Vukomeričkih gorica našli smo ju – našu buduću kućicu. Blizina stana u VG (15 km ili 15 min), dobra veza sa busom (za budućnost bez auta), pitoma još netaknuta priroda i lijep vidik bili su čimbenici koji su presudili. Morala je biti naša i postala je. Mi ju radije zovemo kućicom nego vikendicom, jer po nama u vikendici se boravi uglavnom vikendom i u vrijeme godišnjeg odmora. U našoj kućici mi boravimo tj. živimo više od pola godine kontinuirano, a van tog perioda, kad god možemo i kad zimski uvjeti na cesti dopuštaju. Točnije rečeno cijele dane provodimo vani baveći se svaki svojim aktivnostima, a u kući najčešće samo prespavamo.

...vidik







pitoma priroda



...radost za oči



...i dušu



u proljeće



ljeti



 u jesen



...i u zimi





odlučili su da postane naša kućica



a dali smo joj ime i simbol "srce u srcu"





...i ima dalje
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 19:48
Jako lijepo! Pohvala i za uređenje stana i za krasne biljke Clap
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 19:41
Prostor sa osobnošću,prilagođen željama,potrebama i ljubavima svojih stanovnika.Jako,jako lijepo,i Cimin doprinos,i Vaših ruku djelo!pozdrav!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 19:36
Ovo je bio slijedeći korak na putu ka našoj današnjoj, tada još uvijek ne planiranoj kućici.

 „Mali Cimin raj“ ispred zgrade i našeg stana







detalj ispod naše lođe






Tako je ovdje postupno nastajao i razvijao se vrt sa sve više biljaka, cvjetova, ukrasnih trava i grmova. Bio je to naš hobi, naša radost i naš ponos. Fotki iz njegovog najbujnijeg i najatraktivnijeg razdoblja, stjecajem okolnosti, nažalost nema. Uz uživanje u našem komadiću vrta još je više jačala naša ljubav prema biljkama i prirodi u cjelini.



Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 19:17
… priča o našoj kućici počela je davno prije nego što smo postali svjesni da ju želimo. Ja sa dubokim korijenima u asfaltu centra metropole i Cimi isto tako samo sa nešto plićim (niknulim iz sjemena djetinjstva u posavskoj Slavoniji), počeli smo postupno osjećati potrebu za prisnijim kontinuiranim dodirom sa prirodom. Moja sjećanja iz djetinjstva sa čestim boravcima u zelenilu meni obližnjeg Tuškanca, kao i njezina odrastanja uz Savu i zelena polja, hranili su našu potrebu za životom u simbiozi sa prirodom. Cimine lončanice, koje je sa ljubavlju njegovala u našem stanu zgužvanih zgrada precijenjenog Centra, bile su nam sav dodir sa prirodom. Zbog toga i drugih mana života u metropoli  odlučili smo otići iz nje. Odabir je pao na Veliku Goricu,  što je za nas značilo korak bliže ka prirodi koju su tražile naše duše. (blizina Vukomeričkih gorica)  Tu smo sa stanom kupili i više sunca, pa su  sa nama ubrzo uselile i mnoge zanimljive biljke. Dnevnu je sobu Cimi preobrazila u botanički vrt. Slično smo napravili sa, (do našeg dolaska zapuštenim), komadićem zemlje ispred naše zgrade i stana u I. katu. Vrlo brzo je u stanu došlo do proširenja dnevne sobe na račun lođe, a sa time i botaničkog vrta u njoj. Cimi cvate zajedno sa svojim biljkama, a bome i ja listam. Dnevna soba je proširenjem, osim botaničkog vrta, dobila i nove sadržaje, a izgledalo je ovako:





prostor boravka i blagovaone



detalji "botaničkog vrta" u dijelu za blagovanje





detalj "visećeg vrta"



prostor blagovanja








pogled na žardinjeru s "botaničkim vrtom"




...slijedi "Mali Cimin raj" ispred kuće

Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 262728
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.