Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - InoxCimina kućica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


InoxCimina kućica

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 28>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2015 u 23:23
Kako je sladak , ko ga nebi volijo?Djede i bako vidim da  uživajte u ljubavi koju djelite i dobijatesmile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 21:04

Pa da, stvarno, ne znam kaj je tu smešno. Meni je fučkanje uvek isto bilo fufu, fifu, a i dosta toga se vrača u Davidov vokabular (pogorovo kad ostanemo bez zubi). Glavno je da se razmemo.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 20:21
By David:

Prije ove velike vremenske rupe, zadnja spomenuta riječ bila je vezana uz smijeh pa nek bu tak i dalje. 

Kod mojih sam na glasu kao brbljavac. Moje ih brbljanje očito zabavlja i nasmijava jer se na prestaju kreveljiti od smijeha kada nešto kažem. Ja se trudim sa moje nepune tri godine govoriti najbolje što mogu, a oni se smiju ko bedasti. Molim Vas lijepo procijenite i sami, kaj je tu smiješno?

fufu - fifu =fučkanje

on jajn = onlajn

blejo = bijelo

kebač = kečap

kopocac = poklopac

kakadont = kaladont

fuka = frka

jojte =lojtre

plesači = pješaci

cepati se = cijepiti se

grebati =jebati

grebati po rebarcima = jebati po jebajcima...

...nesmem  dalje jer kažu da je to južno (ružno).

Hajede bok!

Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2014 u 10:41

Ovi tvoji tekstovi su pravo osvježenje - uvijek me nasmiju !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2014 u 00:07
I kad sam u totalnom bedu ovi tvoji tekstovi izvuku osmijeh iz mene i poprave mi raspoloženje. Nije mi promakao ni jedan tvoj tekst do sada.Tongue
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2014 u 20:09
...osvježavaju tvoji tekstovi, dragi Inox...lijepi pozdrav svimaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2014 u 19:00
By David: 

Didin stari komp riknuo, pa sam bio offline. Stigao konačno novi pa evo i mene.

Inače sam sada u nekakvoj čudnoj fazi. Kažu da sam spužva, iako se tak ne osjećam. Poznam svoju spužvu za kupanje i ne vidim na sreću nikakvu sličnost sa mojom malenkosti. No, nek im bude. Čak kažu da upijam ko spužva. Izgleda, kad kažu tako, da to uopće nije ni loše, ali ponekad ispadne tako. U hodniku našeg kata imamo različite susjede i moram se pohvaliti da sam kod njih vrlo popularan, a sa čime moja mama često nije zadovoljna. Imaju jedni koji ( kažu jako vole djecu, ali nemaju ih) mi uvijek daju čokolade (da mama ne čuje, obožavam čokoladu, dobro, i mamu i čokoladu). Dođe mi da im pozvonim kad prolazim kraj njihovog stana, ali zvono je još uvijek jako visoko.

Onda ima još jedan striček koji jako uživa da mi kaže nešto što zbog "mene-spužve" kasnije ispadne jako loše i moja se mama uvijek ljuti na njega. Nisam ja kriv, niti znam što je to nekulturan primitivac, niti znam da je to što zapamtim "ono ružno što ne smijem govoriti". Ne znam zašto, ali ja jako volim raditi baš ono što se ne smije. Neki dan sam tako teti na blagajni Konzuma "iscijedio nešto iz moje spužve" pa je mojoj mami, iako se teta slatko nasmijala, izgleda bilo jako, jako neugodno. Opet je to bilo ono ružno što se ne smije govoriti. Moram si to zapamtiti da to ne ponovim. Ako to zapamtim, kako to onda opet ne govoriti. Gdje je tu logika? Očito neka logika odraslih! Ajde bok, moram sad prestati da opet ne izlanem nešto. 

btw.

Izumio sam novu pozu za spavanje pa ju isprobajte!

 

Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2014 u 17:40
Hvala ti Nisa na, kako kažeš redovnoj, posjeti naših stranica i, ako se i ti ubrajaš u one koji nakon tih posjeta poneseu sa sobom makar prstohvat pozitive, slobodan sam umišljati si da ovo moje "blogersko" piskaranje nije uzaludno.Hug
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2014 u 21:59
Redovan sam posjetitelj ovih krasnih stranica, sviđa mi se smjer kojim "navigavate", jedna nadahnuta i lagana tema s porukom. Nisam ostavljala traga, ali večeras moram poslati pusu negdje pored ove bole smile79
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2014 u 18:48
Iskoristili smo priliku i došli ovamo sa unukom na dva dana. Bilo je to prvo njegovo testiranje boravka sa nama na vikendici bez roditelja. Iako je još ovisnik o maminom mlijeku, sve je prošlo bez problema iznad očekivanja. Vrijeme nije bilo baš idealno, ali smo ga ipak proveli ugodno. Čim je naš unuk sa nama svugdje je prelijepio. On se pomalo privikava na kretanje po gruntu i kako to biva u tom uzrastu, sve bi već htio sam. Da bi mu omogućio i olakšao to kretanje (naravno uz našu maksimalnu pažnju) napravio sam dopunske zaštite i pomagala koji meni i Cimi nisu bili do sada potrebni. (ha, jednoga dana sigurno budu).

bez rukohvata

sa rukohvatom

By David:

Evo me opet tu. Baš mi je lijepo. Kažu veliki: u radu je spas. Pa dobro, budemo vidjeli. To često kažem jer još puno toga nisam vidio. Pa dobro, ako je već  u radu spas, onda bar sa vlastitim sredstvima.

Niti su sada donje bakine ruže bog zna kaj, niti sam ja u ovakvom izdanju. Veliki opet kažu: ´ko ide po selu, dobi po čelu! Ja nisam išel po selu, ja sam išel po terasi, a bezobrazni stol podmetnul mi je nogu. Ruke su bile zauzete i betonski pod se brzo približio. Ostalo je vidljivo. No, ipak mi se nije tu niš zamjerilo. Bum ja opet došel sim sa bakom i didom.

 

Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2014 u 07:17
Bakina i dedina ljepota! smile79Davidu.
Uživajte u svakom trenutku s tim malim bićem. 
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2014 u 23:34
By David:
Opet su me dovezli u bakin i didin „raj“ i fala im na tome. Baš volim biti tu. Uh, bilo je jako zanimljivo i za mene znatiželjka vrlo uzbudljivo. Vidio sam puno Maja (pčela), Bimbare, bube Mare i još drugih buba kojima ne znam ime. Upoznao sam dobre male mrave i velike ne dobre mrave. A da ovaj put puno ne„trkeljam“ ,jednostavno rečeno, bila su to tri divna dana produženog vikenda u kojima sam, kak bute vidli, spojio korisno sa ugodnim.

korisno:
kosim...


točim vodu


ugodno:
kupanje...

opuštanje:

... i nakon jednog malog (soka), uz opće negodovanje svih, penjem se na stol

Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2014 u 17:44
tomica, baš ti hvala na ovim stihovima koji točno oslikavaju naše osjećaje što imamo tog malog velikog čovjeka, a posebno kada je sa nama. Naravno da ne zamjeramo na riječi ZVIDIM jer ona je u ovom slučaju sinonim za lijep pozitivan osjećaj. 
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 11:41
Originalno poslano od člana Inox Inox napisao:

By David

Nismo se dida i ja neko vrijeme javljali. Dida ima opravdanje – mene. Zauzet je sa mojom malenkošću sa kojom se, izgleda, jako rado bavi. Ma, i ja imam opravdanja – imam puno posla. Znate, kad si ovako mali, sve te interesira i svašta radiš, al ja bi najrađe išao sa didom na „Jaču“ kositi travu, koja je u međuvremenu sigurno narasla kao ja. Loše vrijeme nije nam dopustilo pa sam koristio svaku priliku za učenje nečeg novog. Izgleda, ide mi dobro. Ja za neke usvojene vještine dobivam već po malo špotancije od bake. Ne voli, na primjer, kada joj nečime gađam njezine voljene Orhideje. Čudi me, a imama ih tak puno i ne vidi se ak neka fali. No, lakše mi jer nisam jedini koji dobivam špotancije od bake. Dobiva ih i moj dida. Najčešće kada mi po skrivečki daje „ga“ (moja bez veze riječ za čokoladu) ili “lizu“ (lizaljku) u vrijeme kada se ne smije. Pitam se – kad se uopće smije…

Inače puno volim pričati. Baka veli da „trkeljam“. Vidio bi ja nju da je u mojem položaju; hoćeš svašta reći, imaš misli, ali fale ti riječi, ili ih govoriš na svoj način pa te ponekad jedva ili nikako razumiju. No, snalazim se kak znam pa, molim, nek se i oni snalaze kak znaju.

Za većinu odraslih „ua“ je nešto loše i pogrdno. Za većinu malih „be“ je nešto zamazano ili grdo. Ja se pak tim riječima služim za jednu od mojih najdražih osoba. Moj ua be. Moj ujo Beri, rekli bi oni koji „trkeljaju“ bolje od mene.  …a sad zbilja dosta trekeljanja za ovaj put.

'aje bok, pa pa!


Gledam ovog malog velikog čovjeka i jedino što mi pada na pamet su riječi pjesme
Necu srebro, necu zlato
ni bogatstvo cijelog svijeta

Ti si srebro, ti si zlato
i bogatstvo koje nemam
mog zivota smisao si ti

Bako, dide, znam da je ružno reći i čuti ali....... ZAVIDIM VAM

Seka
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 22:21
Retriver Sara, već se sad pomalo pribojavamo vremena koje će doći, a o kojem pišeš. To je očito neizbježno pa sada zaista uživamo u svakom trenutku sa njime, a kako svaki dan dođe k nama, tih trenutaka ima u izobilju. Samo nek traje...
Monna, veliko hvala na tvojim pohvalama našoj kućici, a isto tako na velikoj pusi Davidu i budi sigurna da ćemo mu ju direktno proslijediti, da ne kažem prilijepiti. LOL
Anastazija, hvala na posjeti! smile75
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2014 u 11:49
jaooooo...pa ja prvi puta vidim ovu temuEmbarrassed.....prekrasno!!!!!!
ostadoh bez teksta, sve pohvale na kucici (stvarno je ne samo raj nego raj i po), posebne pohvale za predivnog unucica kojemu saljem velikusmile79....
ljudi strasni ste, strasna je vasa ljubav i posvecenost prema svemu ovome sto sam vidjela na prethodnim stranicama....bravo!!!!














pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2014 u 10:10
Uživajte dragi moji baka i deda, uživajte što više možete u druženjima s Davidom...i nadam se da vam se još dugo neće dogoditi ovo što se događa meni,  upravo sada, da moj unuk ima sve manje vremena i želje da se druži s nama, sa svojima bakom i dedom...na jesen u školu, tu su prijatelji, druženje i igra s nima po cijele dane,  prijepodne u vrtiću, a poslijepodne u parku...još ga jedino mogu namamiti s novcima za sladoled, Brazuka sličice i slično, hehehe...

Veliki pozdrav svima!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 21:49
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Gosp. Inox (naravno i draga Cimi) ne mogu da se ponovo ne oglasim. Povremeni spordični život urbalnih ljudi s prirodom doista nije kao život s prirodom svaki dan, svaki sat, svaku minutu, svaku sekundu. Kao dijete odrastala sam na otoku, gdje je kamen i škrta zemlja , a ljeti i kapljica vode davala obilje ljepote. Najljepše je bilo proljeće kad smo ljubičice, ciklame i papučice (dalmatinske orhideje) tako smo ih mi zvali nosili u školu učiteljici a ona nam se beskrajno zahvaljivala. valjda je to i oko stotinjk ruža koje je moja majka njegovala i zaljevala ljeti sa šalicom vode (voda je bila skuplja od zlata) razlog što sam u vašoj preljepoj priči našla djelić sebe. Život me rano odveo u grad, stan u zgradi, ali opet imala sam sreću stan s preljepim dvorištem , punim zelenila koje smo s ljubavlju uređivali. Ali kako život uvijek piše romane tako i mene odvede u betonsko zdanje i onaj momenat kad smo stvorili kutak  na rubu grada za mene je bilo pravo olakšanje i kako Cimi piše (nemoj da ti se štuca) neka dijete živi u simbiozi s prirodom, neka u svakoj travčici, cvijetu prepozna ljepotu, nek mu svaka bubica bude predmet istraživanje, a ptičji let uzor slobode razmišljanja, a zvjezdano nebo uči da hoda malen ispod zvjezda. Ostavljam tople pozdrave svima a Davidu "sretno rasti i ostvari sve svoje želje i male i velike" 

Oprostite mi ako sam Vašu predivnu priču opteretila mojim  sjećanjima i razmišljanjima

Sve posjetitelje InoxCimine kućice koji požele prošetati našim vrtom prepoznajemo kao nama slične i uvijek su dobro došli, a i njihove priče na koje smo ih potaknuli. Takve kao Tvoja mogu samo obogatiti temu i volio bih da su češće.
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2014 u 22:33
Ovaj je tekst bi namijenjen mojoj temi Razgovor uz čaj, kako je tema u međuvremenu zatvorena (neznam zašto, možda zato što već dugo nije aktivna) stavljam ga ovdje u vrt sa nadom da ga neće vjetar otpuhati.

 

      Već pomalo daleke 2009. godine kada sam se priključio CiF-u, teme u sektoru Brbljaonica sam nazvao sobama. Neke sam rado posjećivao, a jednu i osnovao. Tako sam, evo nakon dugo vremena, opet poželio posjetiti sobe: Zanimljivi tekstovi, Razgovor uz čaj, Kad jednom odete i Koliko je stvaran virtualni svijet te prošetati njima. Osim u sobi Zanimljivih tekstova koja se kontinuirano posjećuje, u ostalim spomenutim sobama: paučina i tišina. Pomislih kao bi bilo primjerenije da se soba Zanimljivi tekstovi naziva  soba Copy-paste, a nick glavne pospremaćice (šalim se naravno) mogao bi biti Đelo Hadžiselimović. Ne govori to iz mene zavist ili ljubomora već Evil Smile zafrkant. Ne mogu ja očito pobječ od sebe. Možda bih trebao moj nick zamijeniti u kaktus ili  bar božikovina, ali kao su već zauzeti i upotrebi, dobro služi i moj jer potvrđuje da nisam zahrđao.Wink U nastavku da odmah, ne iz predostrožnosti, i iako za to postoji druga soba, pohvalim toleranciju već prekaljenog CiF-ovog admina –Marina koji je i ranije znao zažmiriti na poneke moje iskrice, iako je bilo i brisanja.Hug

 Nakon ove digresije vraćam se gore spomenutim sobama sa tišinom i paučinom. Bilo je tamo svojevremeno interesantnih opservacija, polemika i ponešto pritajenih kaktusa ali ne i žalaca. Iskreno, smile43nedostaju mi novi tekstovi i misli : britke i beskompromisne hamare, senzibilne lirsko-poetske misty,  uvjerene nekonformistice bake, uglađene i obazrive  Retriver Sare, simpatičnog visprenog Medvjeda, pragmatične Cimicifuge, OTOKA, Lore, andore… Šteta je što su te sobe već dugo ne posječene. 

No, da vrata nisu zaključana pučina bi se lako otpuhnula…smile61

Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2014 u 22:24

Gosp. Inox (naravno i draga Cimi) ne mogu da se ponovo ne oglasim. Povremeni spordični život urbalnih ljudi s prirodom doista nije kao život s prirodom svaki dan, svaki sat, svaku minutu, svaku sekundu. Kao dijete odrastala sam na otoku, gdje je kamen i škrta zemlja , a ljeti i kapljica vode davala obilje ljepote. Najljepše je bilo proljeće kad smo ljubičice, ciklame i papučice (dalmatinske orhideje) tako smo ih mi zvali nosili u školu učiteljici a ona nam se beskrajno zahvaljivala. valjda je to i oko stotinjk ruža koje je moja majka njegovala i zaljevala ljeti sa šalicom vode (voda je bila skuplja od zlata) razlog što sam u vašoj preljepoj priči našla djelić sebe. Život me rano odveo u grad, stan u zgradi, ali opet imala sam sreću stan s preljepim dvorištem , punim zelenila koje smo s ljubavlju uređivali. Ali kako život uvijek piše romane tako i mene odvede u betonsko zdanje i onaj momenat kad smo stvorili kutak  na rubu grada za mene je bilo pravo olakšanje i kako Cimi piše (nemoj da ti se štuca) neka dijete živi u simbiozi s prirodom, neka u svakoj travčici, cvijetu prepozna ljepotu, nek mu svaka bubica bude predmet istraživanje, a ptičji let uzor slobode razmišljanja, a zvjezdano nebo uči da hoda malen ispod zvjezda. Ostavljam tople pozdrave svima a Davidu "sretno rasti i ostvari sve svoje želje i male i velike" 

Oprostite mi ako sam Vašu predivnu priču opteretila mojim  sjećanjima i razmišljanjima
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.