Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - InoxCimina kućica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


InoxCimina kućica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 28>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2010 u 14:52
Evo i ja sam se " navukla " na vaš vrt.
 
Zaista nemam ništa za dodati, jednostavno potpisujem sve rečeno ( napisano) do sada.
 
Posebna tema za opuštanje.
Ipak, na kraju moram napisati jednu rečenicu: svemu što radite dajete poseban duh i usudila bih se reći život.
Čestitam vam na tome.
smile141
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
danci-ka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 18 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 199
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danci-ka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 13:59
A što drugo reći nego predivno....
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 19:46
Nekako mi se zima odužila. Zna da ju nevoljko podnosim pa mi se čini kao da namjerno odugovlači, ali zato na radost mnogih koji je vole. Kad bolje razmislim nije teško voljeti snijeg i vedar ugođaj koji stvara, iako je na žalost ta uživancija nedjeljiva od hladnoće i neugodno-neudobnog osjećaja koji izaziva, radi nužnosti debljeg višeslojnog odijevanja. Zbog svega toga lišio sam se očito velikog čara i zadovoljstva skijanja u kojem, desetak dana godišnje, uživa gotovo pola nacije pa se poslije toga financijski opravlja do ljetnog odmora kada opet dolaze novi takvi napori. Ali to je jedna druga sociološka prića.
Ovih smo dana bili na gruntu gdje se unatoč hladnoći pojavila dobro poznata želja za akcijom. Toliko toga je u planu i čeka na realizaciju. Prisjećam se svega što je napravljenog ranije radi upotpunjavanja rustikalnog ugođaja koji nas je osvojio svojom toplom prisnošću.

Stari kotač koji se, tko zna gdje sve, drndao da bi  završio na Jakuševcu ("buvljak" kraj Zagreba gdje se mogu povoljno kupiti takvi predmeti),  tamo popustio mom uspaljenom pogled i uz prešutni pristanak koji govori … pa dobro tvoj sam, te dospio na zid InoxCimine kućice.  Poslije nekog vremana kao da sam čuo: .. .i to mi je neki, jest da visim visoko, ponižavajući završetak kotrljajuće karijere. Ne znaju kaj sam ja sve u životu videl i sad tak završil kak  kaput na klinčanici.



Kakav već jesam, sažalil sam se na njega i njegovu ponižavajuću viseću sadašnjost i prenamjenil ju u svjetleću budućnost, pa nek vidi i omogući drugima da vide.



I on je doputoval s Jakuševca zajedno sa kotačem. Nisu se družili jer je kotač na njega uvijek gladal s visokog. Kufer sam malo "ušminkal" i isto na zid. Nije se bunil, ili bar ja nisam niš čul. Navikel je da bude negde pod ili na.



U ljetnoj kuhinji mi  je dobar pomoćnik, pridržava mi potrepštine.



Služi za glasniju daljinsku komunikaciju i dozivanje kad su "mobači" ili zagubljeni, ili prazni. (čuje se i do udaljenijih susjeda)



Oni su za suptilniju komunikaciju i decentne objave: "doći na čašicu" ili "doći na doručak, ručak, večeru"





…da znamo s koje strane vjetar puše



… i da znamo koliko je sati. Izradio i poklonio nam prijatelj, branitelj iz Iloka kojeg je životna sudbina donijela u Turopoljski kraj, gdje se priženil i postal domaći, tak da govori jednako dijalektom kao i oni ak ne i bolje.



Jaram je uočen na sajmu među  antikvitetima i kupljen nažalost bez kravice koja bi mi dobro došla radi sira i vrhnja bar do ulaska u EU. Trebalo je dosta truda da se postigne sadašnji izgled, ali isplatilo se. Ima samo jednu manu: za odraz u ogledalu ne snosi odgovornost.



Stil u kojem nastojimo uređivati našu kućicu. Stil za koji prije pet godina ne bi ni pomislio da će me zanimati. Ta prihvatljivost i naklonost kao da je neočekivano izniknula iz tla našeg grunta i osvojila nas.



Detalj "uradi sam" načinom prilagođen je ugođaju i našim potrebama. Mikrovalki nažalost i uz najbolju volju nikako da dam drveni look. Ako netko ima ideju i prijedlog, prihvaćam objeručke.



Ovu fotku sam stavio sa prilično mazohističkim pobudama u iščekivanju proljeća i roštiljanja. Slijedeći put ću "samozatajno" pokazati kako sam gradio pečenjaru (desno na fotki) od temelja do kokota.



Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 20:55
Rekoh da malo svratim i ostadoh ipak malo duže Wink.
Ne znam što bih izdvojila,ma u stvari znam.Pogled mi se stalno vraćao na tri stvari,ogledalo,stari kufer i pečenjaru .Danima sam već u svim vikendicama,vrtovima i kletima u gostima tražeći ideje i naputke kako izraditi pečenjaru i konačno dočekah a bogme i dođoh na pravo mjesto.Nadam se samo da nećemo dugo čekati obećano štivo Inox Wink.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 22:08
I ja sam dugo šetala i gledala i moram reći da mi je žao što nikad nisam bila na nekom buvljaku, a to mi je velika želja. Obožavam stare stvari (pa kupim na krupni otpad ili pored kontejnera, dok me se moji ne odreknu), a kod vas vidim istu ljubav prema starim stvarima. Mene je najviše oduševio stari kofer, nešto slično, malo ljepše izrezbareno, imam jednu drvenu kutiju u kojoj je moja mama držala slike. Ogledalo je super, a sad odraz kako kome... Vrijedne ruke, i dobro oko imate, a na kraju i stila da bi se dobio ovakav sklad. Samo mi na kraju nije jasno zašto je nick name Inox nekako mi ne ide uz ovo viđeno...
život je more
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 10:20
Lantana, vidiš da se gospon ne da godinama, pa je Inox Wink
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 10:54
Oprostite, mala primjedba, da ne bi bili u zabludi. Naš Inox nije 'gospon koji se ne da godinama' nego gospodin u najboljima stvaralačkim godinama. Umjetnički senzibilitet nije uvijek u korelaciji s godinama. I ja ovdje pronalazim inspiraciju, ali unatoč mojim godina nikad od mene umjetnik, iako volim sve što je lijepo.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 21:59
Hvala «proljeću» i Baki Bei na pojašnjenju upućenom Lanatani glede mog nicka, o čemu sam, na svoj način, i sam pisao u nekom ranijem postu. Dodatna hvala Baka Bei na komplimentu koji sadrži njezino pojašnjenje. Poštovane moje dame, složit ćete se sigurno samnom da su najbolje godine uvijek one godine koje živimo. Svaki drugačiji zaključak bio bi lišen motiva i optimizma.
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 09:06
Tako je inox, u potpunosti se slažem s tobom.
 
Samo ću dodati...kada sam bila dijete za mene su žene u 40-tima već bile stare, a danas se smatram ženom u najboljim godinama, a to je ovo o čemu si pisao.
 
Svako životno razdoblje može biti kvalitetno, ako ga sami takvim učinimo.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 11:24
Slažemo se u potpunosti i ja sam u maldosti tako gledao na 40. Danas je drugačije. Već sam o tom rekao: Nekada mi se čini da imam 25, nekada 35,  nekada 45, ali nikad više od 50 (subjektivnih). Na kraju svega puno poručuje i potpis naše štovane forumašice bake.
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 12:01
Kako je ova vaša komoda lijepa!
A moja je tako ružna! (a ista je kao vaša, samo tamne boje)

Htjela sam samo reći da se vaša uklapa u ambijent, a meni moja nikako ne odgovara u mojoj blagovaoni.

Ali kofer, on bi se uklopio, on me oduševio.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 12:26
Kada smo kupovali tu komodu, a bila je još koju nijansu svijetlija, željeli smo nešto tamniju (otprilike boje meda) ali nije bilo na raspolaganju. S vremenom je evo, malo potamnila i mi smo se naviknuli.
Kofer je pak predmet šale mog susjeda, koji kaže da  ga pred ulazom držim zlu ne trebalo i kako unutra sigurno držim četkicu za zube i nešto veša, za sučaj kada bi nešto zgriješio pa me Cimi ne bi pustila u kućicu. Kad mi to kaže, ne mogu da se ne sjetim refrena:" Otvori Marija vrata...
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 12:44
.... nemoj me mučiti više,
spasi me bar od kiše,
jer kasno je i pust je grad.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 12:47
Inox, možda je moje slijedeće pitanje za Cimi a možda i nije (mm bi razvukao o ovoj tematici nadugačko i naširoko Wink ).Primjetila sam u vašem raju prepredivne zavjese pa me zanima od čega su napravljene. Ja sam inače porijeklom a i odrasla u slavoniji (život me odvukao na drugu stranu Wacko) i luda sam za tradicionalnim  motivima pojedinog kraja. No ipak mi je nadraža šlinga(oblik ručnog rada) koja je direktno povezana sa slavonijom od davnina.U zadnje vrijeme žene da bi iskoristile ponjave (plahte) koje se više ne koriste a bogate su šlingom,čipkom i vezom prekrajaju ih i stavljaju na prozore.Ovo kod vas me podsjeća na tako nešto ,jedino što je u crvenoj boji ali koliko se ja razumijem mislim da ta boja prevladava u vašem kraju i u narodnim nošnjama i motivima ručnog rada. E sad možda ovakove teme i primjedbe i nisu za ovaj vaš kutak al eto ,oprostite, mene ste asocirali na jedan dio koji je u meni a jako mi je drag.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2010 u 01:25
Nakon prethodnih ozbiljno-neozbiljnih tekstova o nastajanju priče o našoj kućici, evo jednog suhoparnog, više-manje tehničkog, o nastajanju našeg vrtnog kamina-pečenjare-roštilja. Tako zovu ovakve tvorevine, a ja bi se odlučio za nepretenciozni naziv roštilj. Pri planiranju uzelo se u obzir nekoliko činjenica koje će uvjetovati veličinu "objekta". Naše društvene navike naginju pretežno manjim komornim sastavima, nego većim simfonijskim orkestrima. Nismo neki tradicionalisti i nostalgičari, a ni ortodoksno zagriženi gurmani pa se zadovoljavamo janjetinom i odojkom pečenim u pećnici. Dakle, janjci i odojki se nebuju pekli vani, te je tako glede veličine odlučeno da će se graditi roštilj a ne pečenjara. Znači hoćemo objekt za roštiljanje, za peke i pečenje kestenja, kukuruza i sl.
Odlazak u penziju uvjetovao je svjesno orijentiranje na adekvatan, manji, jeftiniji i održiviji auto nego prije, a sa time je bila u vezi i moja odluka da će sve za kućicu biti izrađeno vlastitim rukama i sve potrebno biti dovezeno tim autom. Tako je  to funkcioniralo prije i za vrijeme gradnje roštilja, pa je sav potreban materijal za njega sukcesivno dovožen.
Nakon prvobitne namjera da ga radim na samom rubu natkrivene terase ipak je prevladala praktična  odluka da ga za nekoliko metara udaljim od nje.
Što se tiče materijala sa kojim ću se graditi, najteže mi se bilo pomiriti sa činjenicom da to neće moći biti stara cigla koju volim u svakom slučaju. Teško je nabavi staru ciglu adekvatne kvalitete, jer je zadnjih godina vrlo tražena za pečenjare, krušne peći, roštilje i interijere. Prilagodio sam se situaciji pa sam ga radio od betona i oblagao imitacijom stare cigle. U principu sam protiv imitacija svake vrste, ali obloga koju sam odabrao izgledala mi je vrlo vjerno.
Neke faze rada sam poslikao, dok sam neke u "stvaralačkoj groznici" zaboravio poslikati.

priprema



...oplata



... I. i II. etaža u oplati



I. i II. etaža nakon skidanja oplate



radna ploha i ložište u oplati



...duga krasila radove




...i ložište bez oplate 



   

u intervalu bez fotki

skoro pri kraju



detalji vanjske obloge imitacijom stare cigle i unutarnja obloga
cijelog ložišta šamotnom ciglom







prva vatrica gori a dimnjak dobro vuče



u vegetarijanskoj funkciji

                           

zimska zaštia kad nije u funkciji




                              
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2010 u 02:11
A ovako sam ja kroz svoju vizuru cvjetoljupca vidjela Inoxov uradak:













Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2010 u 12:19
Svaka čast Cimi, prekrasan kutak.
 
Naravno pohvale i za supruga. Preslatki su mi zvončići.
Lijepi pozdrav
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 11:38
Cimi,Inox ...slucajno sam svratila i sad mi zao sto nema vise stranica,ali znam da cu cesce svracati
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 11:54
Nakon duljeg vremena eto me opet kod vas.
I naravski nemam riječi nego: zadivljena sam.
Uređenje kućice je fantastično. Pravi, izvorni rustikalni stil (ne onaj nazovi koji je tu i tamo "u modi"). Dopunjen predmetima pravim, izvornim a opet popravljenim, odnosno uljepšanim.
 
Mikrovalna a vjerojatno i TV moraju biti takvi kakvi su: moderni detallji sadašnjeg vremena u vremenu prošlosti.
Imate oboje oko i ideje!
I svaki put ponavljam: stvarno pravi raj! Za boravak ali i za oko gledatelja!ClapClapClap 
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 21:26
deca draga, sve sam ja to pregledala od početka do kraja i oduševljena sam Big%20smile vrijednim ručicama koje su sve to napravile, željom, voljom i ono što se meni naročito sviđa, odabirom prirodnih materijala kad god je to bilo moguće...
na početku sam prepoznala jednu crtu koja se pojavila prije nekog vremena kod mene...želja za svojevrsnim bijegom iz grada i uživanju u prirodi...možda griješim, ali tako mi se učinilo  Embarrassed
posebno mi se svidio slikovni prikaz izrade roštilja Thumbs%20Up vizualni sam tip...šta mogu Embarrassed

P.S. možda se uskoro otopi snijeg ispod kojeg je moj Florijan i sigurna sam da će uživati u društvu vaših patuljaka koje je Cimi poslala u moj vrt da mu prave društvo smile198

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.