Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cimicifugin povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cimicifugin povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:08
Cimicifuba ,flanci su ti prekrasnismile55!Ja sam ove godine pokušla prvi put s domaćim sjemenom rajčice.Posijala sam ih 24.veljače.Izrasli su tanki i visoki,stoje u sobi na prozoru i to na sjenernoj strani.Ne znam kako će ispasti dok stignu u vrt.Papriku sam sijala 1.ožujka-nikla za 4tjedna.Sad vidim da je bilo sve prerano,ali bila sam nestrpljiva.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:15

Još bih pitala - ima li netko malo sjemena salate zvane hrastov list(tako ga je moja mama zvala)?Jako bih voljela tu vrstu salate,ali nisam našla sjeme gdje god sam tražila u trgovinama.Možda netko zna !?

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:23
Ja nisam nigdje vidjela sjeme te salate, ali sam vidjela da se prodaju presadnice te salate.

Savjetovala bih ti kada sadiš salatu da sadiš ponešto salate svaki 10-tak dana, tako da ti sva salata ne dospije u isto vrijeme, već da dio po dio dospijeva za upotrebu.

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 22:00
Puno hvala na savjetima,nešto sam naučila
Na vrh
radosnica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 183
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radosnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 22:24
Pomno sam pregledala sve stranice i pročitala mnoštvo savjeta (ima jedan biblijski stih kojeg se držim: "mudrost je u mnoštvu savjetnika" ali dobrih). Povrtnjak i biljčice u pripremi za sadnju su prekrasni a da ne govorim o ostalom dijelu koji je poseban. Imam i jedno pitanje računajući na Vaše iskustvo. Da li piljevina po stazicama ima ikakvog utjecaja na stvaranje kiselosti povrtnjaka? E, da još me zanima s čime ste malčirali jagode, nije mi baš jasno to s nepropusnom folijom. Hvala.Tongue 
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 09:00
Što se tiče malčiranja stazica piljevinom: ja svoje stazice ne preštihavam tako da piljevinu ne miješam u zemlju. No, smatram da te količine piljevine nebi utjecale na kiselost zemlje jer se ne radi o nekim značajnijim količinama.

Jagode malčiram na slijedeći način: na zemlju je postavljena propusna malč folija - (nepropusne se stavljaju kada se ima ispod folije provedeno navodnjavanje).
Folija je crne boje pa se tlo pod njom bolje zagrijava u rano proljeće. Početkom cvatnje preko folije stavim malč od nešto slame (malo usitnim slamu) koji ostavim kroz cijelu sezonu i zimu.
Krajem zime bacim u kompost slamu, jer stara slama ima plijesni koje štete jagodama, a također odrežem i sve suhe i oštećene listove jagoda jer su i oni izvor boleština.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 20:21
Ja sam svoje jagode (kupila kao penjačice,ali su još pri zemlji)malčirala samo sa pokošenom travom i prošlog ljeta i jučer.Izgleda odlično.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 18:03
Moj luk je niknuo. Posadila sam ga gusto jer ga koristimo isključivo kao mladi luk. Okolo gredice sam posadila različitu salatu.



Ovu salatu prvi puta imam. To je salata koja se šiša i tako nekoliko puta u sezoni. Živi bili, pa vidjeli!



Ovo je jesenska salata - već ju konzumiramo.



A ovo je kasnojesenska salata. Još malo pa ću ju prorijediti, a onda brati donje listove - tako ta salata onda dugo traje.



Jagode su krenule



A od ovog ljupkog cvjetića uskoro će postati ljupka slatka jagoda



Ovo su presadnice paradajza i paprike. S obzirom da je ovo proljeće bilo relativno malo sunca, nešto su viši nego inače. No, kako se presadnice paradajza sade 5 cm dublje u zemlju nego što su sada, onda ipak neće biti tako previsoke.

Slijedeći tjedan ih selim u plastenik na privikavanje na vanjske uvjete.



Ovdje se vidi već formiran pup od paradajza. Vrlo brzo će se pojaviti i prvi cvijetovi...



Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 21:50
wow pa to je šuma paradajza Smile
ova salata baš tako raste...crno zelena?
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 09:55
To je zajedno posijana crvena i zelena varijanta iste vrste salate.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 00:16
Danas su biljke imale selidbu na vikendicu. Od cvijeća imam samo par lončanica, a presadnice su stavljene u mini plastenike gdje će ostati desetak dana na prilagodbi vanjskim uvjetima, a onda ću ih posaditi na gredice u vrtu.

U ovom su paradajzi. Plastenik ima dupla "vrata" i prozorčiće. Prva su od mrežice koja sprečava ulazak insekata, a zrak normalno struji. Druga su od armiranog najlona (kao i ostatak plastenika). Ta druga zatvaram preko noći - zatvaraju se jednostavno sa ciferšlusom-








Drugi plastenik moram ponovo slikati jer mi se slika neće okrenuti u okomiti položaj, a nebih htjela da si iskrenete vrat...



Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 00:45
Baš me oduševila tvoja salataTongue

Kojom brzinom tvoj pomidor rasteShockedClap
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 09:22
Ajme, kod tebe svašta učim. Ovo za zelenu salatu nisam znala da se trgaju samo donji listovi, ja sam u subotu jedoj velikoj glavici " zavrnula vrat".
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 23:45
Jako lijep povrtnjak. Vidi se da su ga radile vrijedne ruke s puno ljubavi.
I ja imam 30 presadnica paradajza i 20-tak paprika i znam kakav je osjećaj kad se jede nešto, što smo sami uzgojili.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
malamaca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malamaca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2010 u 09:09
Sve pohvale vrtlarici za krasan vrt, ali mene najviše zanima kako su ti flanci tako veliki? Ja sam svoj paradajz i papriku posijala još krajem veljače ali su mi flanci jako mali (neki dan sam ih pikirala), tako da se bojim da ću opet morati kupiti flance, mada sam to htjela izbjeći i imati biljke iz vlastitog sjemena. Naime, ne znam je li dobro posaditi tako male biljčice i hoće li biti rezultata. Molim pomoć, bar za ubuduće. Hvala. Sorry, sada sam vidjela na prethodnoj stranici kada si sve posijala, ja sam očito uranila. Samo me zanima misliš li da će biti u redu ako ih posadim u drugoj polovici svibnja, takve kakve jesu.
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2010 u 17:31
Pohvale vrtlarici! malamaca i ja imam isti problem s flancima, a tek danas ću ih pikirat... Obzirom da sam u vrtlarstvu potpuni novak, puno bi mi značio savjet... Hvala unaprijed
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 20:23
Nije me bilo pa tek sada odgovaram na pitanja.
Malamaca, posadi flance takvi kakvi jesu odmah, nemoj više čekati - ovi dani su idealni za sadnju jer ima dovoljno vlage i nije prežestoko sunce.

Medvjed34, pročitaj na prethodnim stranicama kada sam što sijala. Tako sijem i zadovoljna sam sa kvalitetom presadnica. Inače, ja sijem odmah u teglice - posijem 4 sjemenke, a kada niknu ostavim dvije najjače i kada izrastu tako ih sa zemljom posadim - dvije presadnice na jedno mjesto - tako radim sa paprikom i paradajzom.
Krastavce posijem i ostavim 3 - 4 presadnice u jednoj teglici i tako ih u vrt posadim - poslije ih "penjem" na mrežu.

Prethodnih dana sam posadila u vrt presadnice paradajza, paprike, blitve i bosiljka.
Paradajzi su već počeli cvjetati.

Kada se sade presadnice paradajza stavljaju se oko 5 cm dublje u zemlju nego što su bile jer će iz zakopanog dijela stabljike pustiti još korjenja što će koristiti biljci.  Paprike se posade samo malo dublje (otprilike do onih prvih "špičastih" listića.


Vrt sam slikala jučer, a danas sam još posadila presadnice krastavaca, dinja i buče - jestive i ukrasne.



Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 20:27
Hvala na savjetu! Moram se duboko nakloniti kad gledam ovaj vrt... Sve prekrasno, čisto, uredno... Moram ja još puno žgancih pojest...
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 20:59
Cimi povrtnjak ti je prekokrasanClap

A kad ja da presadim pomidore u Gorskom Kotaru
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 22:03
Medvjed34 - ma treba samo htjeti... sve onda ide!

Šmrckice, za GK mislim da bi trebala pričekati još bar tjedan dana pa onda posadi. Koliko ja znam, tada više ni tamo nema opasnosti od jutarnjeg mraza.

Ja sam na gredicu sa paradajzom i paprikom stavila propusnu malč foliju i preko nje sam počela stavljati malč od pokošene trave. Stavljam manju količinu da se trava stigne osušiti jer ne valja staviti deblji sloj svježe pokošene trave. Najbolje bi bilo travu malo prosušiti pa ju onda upotrijebiti kao malč. Međutim, ja nemam velike količine trave pa ju ovako na tanko rasporedim i do slijedeće kosidbe trava se stigne posušiti.

I moj posao oko paprike i paradajza je gotov - nema okopavanja, niti plijevljenja trave. Jedino za suše treba zaliti, s time da se ovako malčirano tlo manje suši pa treba i manje zalijevanja. Paradajz će trebati kako raste privezivati za kolac i otrgavati zaperke. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,363 sekundi.