Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mačja pandža - Macfadyena unguis-cati
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mačja pandža - Macfadyena unguis-cati

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2012 u 07:01
Moon, u Dalmaciji nije toliko invazivna kako pise. Ja sam moju donijela sa Sicilije, i to tako da je na njoj bilo tisuce mahunica sa sjemenom, dakle na Siciliji cvate vrlo obilno, i to je bila na ogradi jednog otmjenog hotela, dakle cijene je, ne smatraju je odurnim korovom.
 
Kod mene je vec skoro 10 godina...i nikad nije cvala. Lijepo raste i u pitaru i u zemlji, one grane koje se taknu zemlje se brzo uhvate, zimi ostane gola, malo joj se smrznu vrhovi grana, tako da se uvijek drzi na nekoj srednjoj velicini,  a ono sto se uhvati tla, kod mene nema sansu da se odrzi ljeti,kad je jako vruce, jer zalijevam samo u onu veliku.
 
Kako je oko nje zaista malo brige, tako sam je zadrzala, ne smeta...ali i ne doprinosi nicemu.
 
Razlika izmedju nase i Sicilijanske klime je vrlo mala u temperaturama, ali mislim da je u vlaznosti zraka dosta velika...ona ocito reagira na tu razliku.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2012 u 18:28
nbjelovu...hvala ti što si podijelila svoje iskustvo s tom biljkom na našem području
Na vrh
loveflower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje loveflower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 09:50
Posijala sam ovu biljčicu i lijepo je niknula Smile !!!
Zanima me da li netko ima iskustva koliko joj je potrebno da procvijeta iz sjemenke, i da li može prezimit vani u kontinentalnoj klimi?
 
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 13:33
lowerflower, bravo na niknutom sjemenu. Na prethodnoj stranici imaš nekih iskustava. Voki je na kontinentu i piše svoja iskustva, pročitaj Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.