Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mušice u zemlji
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mušice u zemlji

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 21:17
Sačekaš da svi odu iz kuće.Wink


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 21:22
E to je dobar savjet! Thumbs Up
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 23:41
Originalno poslano od člana jkonsta1 jkonsta1 napisao:

Sve ovo još mogu progurati, osim da pržim zemlju u pečnici, to mi neće dati nikako!
Naime ja sam jedina u svom brlogu luda za cvijećem i biljkama, a ostali to jedva podnose nažalost.
Tako da mi je ovaj forum jedini spas što se tiče savjeta i dijeljenja svog iskustva i fotkica.smile43  


Joj Jkonsta, potpuno te razumijem! Ako ti je lakse, znaj da nisi jedina. I sama sam cekala da MM ode na posao pa da ubacim zemlju u rernu
Mislim da se najbolje mi ovdje izmedju sebe mozemo razumjeti.
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 06:50
Upravo! I to je nešto. Mislim da osoba koja ne voli biljke i cvijeće zapravo je uskraćena za puno toga!
U Zagorju je recimo balkonsko i vrtno cvijeće normalna, štoviše obavezna pojava. Ljudi razmijenjuju sjeme, reznice. Sjećam se jednih susjeda- oni nisu imali na prozorima niti jednog cvjetuljka, pa su ih ljudi čudno gledali, stvarno smo mislili da nešto sa njima nije u redu! Shocked
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 07:25
P.S. Malo smo se udaljili od teme!LOL Jućer sam pročitala na netu da je hipermangan dobar za dezinfekciju zemlje.Također- zemlja se stavi u veći lonac (naravno neki stari) zalije se sa malo vode i kuha se nekoliko min.
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 22:52
Evo našla na netu: ta prokleta živina je iz roda Sciaridae (ima ih par stotina vrsta), odlaže jaja u vlažnoj zemlji, a ličinke potom jedu korijen. U većini slučajeva dolazi sa zaraženom zemljom. Ako su primijećena jajašca, treba promijeniti gornji dio zemlje oko 3 cm i /ili posipati gore krupni pijesak. Meni se dogodilo to što sam špricala plumeriju sa "juhom" od duhana protiv crvenog pauka, a preventivno sam špricala i ostale i valjda sam previše namočila zemlju. Danas sam to sve izbacila van na prozor i prekopala zemlju i fakat mislim da je gamad nestala! Odnosno nestaje. Moram sutra uzeti povećalo da to proučim izbliza. Zalit ću ja to hipermanganom, ako je dobar protiv vodenih kozica, moze i te buhe uništit! Clap
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 23:32
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/sciara/67161.aspx -
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 23:34
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/sciara_jajasca/67162.aspx -
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 23:35
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/sciara_licinke/67163.aspx -
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 23:46
Joj, fuj! Jkonsta, udri to bez milosti!!!
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 07:18
Da baš je fuj! I to još krupni plan, nisam skužila gdje se može smanjiti fotke. To su slike s neta, ali odrasle muhe su kod mene, baš takve. Danas krećem u odlučujući nokaut. smile51 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 15:30
Za zaštitu korjena imaju neke granule koje se ukopaju u zemlju. Kemija je i bila su veća pakiranja, možda po kg. Negdje u poljoapotekama toga ima. Koristila sam ih za odbranu balkonskog cvjeća od hrušteva.

Budete se već naviknule na gmižuće proteineLOL

Pazi da ne ubiješ i biljku, kontroliraj se molim teLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 19:21
Ja sam biljke opet stavila na sunce (ali vjetar je bio jak pa mi je skoro strgao plumeriju) pa sam maknula gornju zemlju cca 3cm i zasipala na to pjesak koji koristim za papigu, da se gamad uguši i posuši. Trenutno su mi ta sredstva na raspolaganju. Ipak mislim da ću morati na presađivanje + dezinfekcija. Najviše mi je žao plumerije, uzgojila sam je iz sjemena i baš je krasna.smile127
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 21:00
Danas sam ipak sve presadila, oprala tegle i pošpricala sa hipermanganom, jesam li ubojica ili spasitelj - uskoro će se pokazati.Confused
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 21:30
Zna li netko da li Pitroid kad se posipa po zemlji smeta biljkama ili samo potamani nepoželjne "goste" ?

Meni problem stvaraju mali crveni mravi kojih je puna zemlja, naime uspjela sam  "pogoditi" mjesto pa sam stavila mali plastenik na mravnjaksmile157. Sad mi pojedu sve biljkice koje niknu, konkretno od malog paradajzića ostane samo grančica bez lišća. Toliko su odvratni da su mi pogrickali i papirnati natpis  kojim sam označila šta sam sijala. Kako ih potamaniti?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 23:29
Ne smeta biljkama. Odnesu otrov na nogicama i truju i druge mrave.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2015 u 15:23
Imala sam i ja te vražje mušice po prvi put u životu.
Došle su sa Šparovom zemljom. Kad su mi nakon nekog vremana počele nicati gljive među cvijećem bila sam presretna, ali uskoro je smješko postao plačko jer su se pojavile mušice.
 
Uništila sam ih prosušivanjem zemlje. Već samim ti su nestale gotovo 95 posto njh. Dan prije zalijevanja nakon prosušivanja sam površinu naprašila neopitroidom i sad nema niti jedne.
 
Nadam se da mi više neće dolaziti u posjetu.
 
 
p.s. kod presađivanja 2-3 najzaraženije zemlje, nisam vidjela crviće, vjerojatno se još nisu uspjeli razviti jer sam djelovala odmah kad sam vidila leteče napasti. I bolje da nisam jer se jaaako gadim crvića. Auuuuč Shocked
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.