Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Swap i natječaji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voxić populi - ideje i razmišljanja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voxić populi - ideje i razmišljanja

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Voxić populi - ideje i razmišljanja
    Objavljeno: 05 Siječanj 2010 u 20:49
Ova anketa je pokrenuta u svrhu ispitivanja pulsa mišljenja naših kreativnih forumašica! Ono što želim doznati od vas je sljedeće: jeste li zainteresirane da se od sljedećeg mjeseca na podforumu Decoupage pokrene mjesečni natječaj? Star

IDEJA: Svaki mjesec bi se organizirao natječaj u kojem bi se birao rad mjeseca. Primjer: u mjesecu veljači glasamo za nominirane radove koji su objavljeni na forumu u periodu od 1.1. do 1.2. Vrlo jednostavno, zar ne?

Svatko bi mogao nominirati po jedan rad koji mu se sviđa.
Nakon toga se otvara glasovanje (anketa) koje traje određeno vrijeme.
Dobivamo pobjednika mjeseca.
Nagrađujemo pobjednika mjeseca.


IDEJA NAGRADA: Postoji nekoliko ideja - od slanja salvetica pobjednici (od strane nominiranih) do nekakve simbolične sitnice (npr. oslikani ili decoupagirani kist). Razmišljala sam žicati hobby dućane da nam budu sponzori sa nekakvim bonom od recimo 100kn.


PITANJA ZA DOMAĆU ZADAĆU:


1) Ideje za nagrađivanje - sve što se sjetite i padne vam na pamet, podijelite ovdje!

2) Sustav nominiranja - čini mi se da anketa na forumu može "podnijeti" samo do 25 unosa tj. odgovora tj. nominacija. Na koji način nominirati radove? Da nominiraju samo nominirane iz prethodnog natječaja? Ideje?

3) Želite li TEME natječaja (npr. veljača = kutijice, ožujak = cvijeće...) ili da natječaj bude nestrukturiranog tipa (bez određene teme)?

Ovo je ono čega sam se sjetila, sigurno će još netko imati pitanja i ideja - željela bih da se zajedno dogovorimo i donesemo odluku i da zajedno u njoj i uživamo! Embarrassed
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2010 u 22:24
načelno sam za mjesečni natječaj (kad ovo završim ići ću i glasati).
a sad domaća zadaća:
 
1. ideja za žicati hobby dućane za sponzoriranje - vrlo dobra, čak odlična!
ovaj čas nemam drugih ideja... možda mi šta dođe naknadno
 
2. sustav nominiranja....hm..... za sada Geek
 
3. NE teme za natječaj - pustimo mašti na volju
 
 
evo ja zadaću odradila, nije baš nešto ali.... možda se još javim odgovarati za bolju ocjenu
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2010 u 22:50
ideja ti je predivna nadam se da ce i cure sa rucnih radova sudjelovati.....jedva cekam
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2010 u 23:00
Ajde, Anastazija... Ovo ti je zadaća za neku kilavu trojku! Javi se sutra za veću ocjenu kad naučiš! LOL
Žicala bih hobby dućane, ispalo bi - što ih je više, to će rjeđe sponzorirati! Npr. ako ih je 4, keširat će 100 kn svaka 4 mjeseca, a Bog zna koliko para mi ostavimo njima! Pa samo pomislim na NB i već mi je nestalo 100kn iz novčanika!
Problem: tko će preuzeti troškove poštarine ako je bon dobio netko van Zagreba? Hoće li svi forumaši htjeti preuzeti to na sebe? Confused
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 12:33
meni se svida ideja i bilo bi super kad bi nas sponzorirali ipak mi jako puno novaca ostavimo njima..a tema mi se cini ok...je da neznamo svi sve napraviti pa bas zato...a i osim toga svako ima svoj stil rada... a postarina  nije tako strasna pa mislim da ni to nebi trebao biti problem...
ja bi stavila radove i imena pa nek sami izaberu tko hoce glasati.a kakav je sustav to se ne kuzim..
Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 16:06
a zašto taj "netko" ne bi u vrijednosti bona mogao dobiti nešto od materijala kojeg taj dućan nudi??   
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 17:06
@Gogs - dobiveni bon bi zapravo bio bon kojim možeš kupiti materijal u tom dućanu u tom iznosu! Ne bi se dobilo 100 kn novčanica već materijal u vrijednosti (recimo) 100kn, ali po izboru pobjednika! Ako uspijem dobiti spoznore, naravno... Embarrassed
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 17:47
Jeeeeeee, ovaj forum sve bolji i bolji ,

tnx Izzy na super idejama.

1) -poklon moze biti i neki rad od nekog od nas ili nagrađeni rad od prethodnog mjeseca (ako nije poklonjen kao svi moji koje kad ja radim vec znam kome poklonit i prije nego ga završim)
   -poklon bon buš jako teško nazicala, ali dobra ideja a da nazicas ak ne to besplatno sudjelovanje u nekoj od radionica tj. tečaja, ali to je isto problem tko nije iz zga, a svi imamo net i ti ducani imaju online narudzbe pa nek pobjednik ako ni iz zga naruci online i troskove nek pokrije hobby ducan, :)
   -slanje salvetica isto ok ideja
2)pa jel se mogu otvoriti 2 puta po 25 nominacija?
- nominacija pa npr. 10-15 najboljih iz proslog mjeseca direktna nominacija za novi rad, a ostali hm nekim glasanjem, izvlacenjem brojeva ili tak nes
- i da se svaki sudionik može nominirati isključivo jednim radom mjesečno
3) pa ja bi mjesecno 2-3 teme da mi mozemo izabrati
jel ak ne znam netko trenutno nema kutiju ili nešto mu fali od materijala da ipak moze sudjelovati
- ili tema mozda motiva samo tipa apstrakcija, mrtva priroda, cvijece i slično


a kaj mora u tom radu za natjecaj biti bar malo Decoupagea ili jel znaš da ja i mnogi svašta kreativno rade.

ova ideja bi čak i mene natjerala da bar svaki mjesec jedan rad napravim :)

Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 19:07
malo sam zaštekala u zadnje vrijeme......samo sjedim i jedem......ali domaću zadaću iliti uradak sam ipak odlučila napraviti
 
1. što se tiče nagrade za pobjednika(cu) meni osobno bi bila dovoljna nagrada da moj rad članovu ovog našeg foruma proglase najboljim......jiiiiiipiiiiii.smile164........ili ideja da su salvete nagrada?......svakako DA, jer nije komplicirano a  kakve smo nikad nam salveta dostaSmile
2.mislim da je dobra ideja da nominiraju oni koji su bili nominirani u prošlom mjesecu.......vjerujem da bi se tako smanjila mogućnost konstantnog ponavljanja istih osobaEmbarrassed ......i možda odrediti broj nominacija na prvih nominiranih 10 ili 15 radova
3 nisam za tematske nominacije......ajde možda bih se još i složila s odabranim motivom ili bojom ali ne i s predmetom na kojem se radi......neka svako odluči da li će raditi kutije,tanjure,boce ......itd.......
 
smile215
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 19:38
evo mene opet..... malo čitam dosad napisano pa razmišljam... muči me nominiranje...
prvo, kada se nominira? ako je npr. za siječanj onda možda recimo do 5.veljače, pa glasanje do 15. da se izbor rada za siječanj ne razvuče do proljeća.
 
onda dalje... tko može nominirati? da bi bilo fer morali bi svi imati mogućnost nominiranja, ali onda opet može doći do toga da se stalno pojavljuju radovi istih među nominiranima... a mislim da to nitko ne želi jer će doći do problema... bit će "zašto je neka "ona" uvijek nominirana i stalno dobiva nagrade?". to definitivno ne želimo! da nominiraju samo nominirani iz prošlog mjeseca? ne znam... nije demokratski LOL 
 
sve u svemu, zapravo ne znam kako to riješiti a da svi budu sretni. to će Izzy, ona je začetnik ideje pa nek bude i kriva ako nešto krivo krene Dead (LOLLOLLOL)
 
mare-nostrum dobro kaže da bi bila najveća nagrada da te izaberu kao najbolju tj. tvoj rad. a ovo sve kemijanje s bonom od hobby shopa je još uvijek pripremanje ražnja dok je zec još u šumi.
 
obzirom da je u naslovu teme "ideje i razmišljanja" ovo moje izlaganje tako i shvatite... samo naglas razmišljam 
 
 
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 19:49
imaš ti pravo anastazija,mi ćemo tu nabaciti ideje a neka Izzy odluči i nek bude kriva LOLLOL
demokratski je zato što će svi imati pravo glas(ov)ati......ako će svi i nominirati može se dogoditi da bude puno radova......pa ćemo "pripetavati"?
I svakako odrediti datum do kojeg se primaju nominacije i datum do kojeg se glasa
Izzy imaš poslaBig%20smile......pravila treba jasno odrediti i onda je "čist račun duga ljubav".......bilo bi ružno da se zbog igre i nejasnih pravila poprijeko gledamoOuch
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 20:23
Aha, ovdje se užarilo - dobro je, dobro! Smile
Ostavit ću anketu do kraja tjedna, do nedjelje, da se ne razvuče! Ionako mislim da smo jednoglasni!

Ovako, mislim da ćemo za početak krenuti sa salveticama kao nagradama pa ćemo onda vidjeti dalje... U svakom slučaju ću malo ispitati teren sa shopovima...

Naravno da ćemo odrediti rok nominiranja i rok glasanja - mislim da je po tjedan dana za svaku kategoriju i više nego dovoljno!

Također, 25 nominacija je i više nego dovoljno - ne valja previše! Ideja da radove nominiraju forumašice koje su nominirane od prošlog mjeseca je samo praktična... Ne vidim drugi način da se skupi 25 nominacija osim sistemom "tko prije nominira", a tek to nije fer! A mislim da su svi radovi divni na svoj način i da će svi biti uvršteni i više od nekoliko puta u natječaje stoga neće biti diskriminacije!

S obzirom da ćemo i dalje imati swapove u kojima ćemo se voditi TEMAMA, možda nije loše da natječaji budu otvorenog tipa, tj. bez teme, neka se ljudi opuste!

I u slučaju da niste znali, Kaća i Rose su sukrivci za ovo!!! Ali ja ću biti očigledno kriva za SVE!!! Confused

I još jedna stvar - natječaji će barem prvi mjesec biti samo za decoupage, da vidimo kako će to funkcionirati pa ćemo onda napraviti i za nakit + ručni radovi + hobiji (sve zajedno). Ne bih htjela otvarati 100 fronta, budemo se pogubili!
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 21:03
e šefice da ti ne uskačem previše u raspored ali.......na nas 50-tak aktivnih čak 25 nominacija? nekom logikom tri glasa su dosta za pobjedu.......Unhappy
Na vrh
Sasha View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 237
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 21:05

Evo jedne domaće zadaće za čistu 1 Embarrassed; ali svakako mislim da je ideja suuuper!

Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 21:08
Bravo Mare, to sam totalno previdjela! Vidiš, zato su dobri ovi dogovori - svatko vidi nešto drugo! Šta, 10? 15? 12.5? LOL Je li 10 premalo?
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 21:14
Izzy naravno da ćeš ti biti kriva. šta sad uvlačiš Rose i Kaću,koliko ja vidim nisu one ovo predložileLOL
 
i opet se moram složiti s mare-nostrum... puno je 25 nominacija. možda da prvo nominiramo tko koga hoće - javno da se točno može vidjeti koji rad je dobio koliko nominacija.onda recimo 10 radova koji su najviše puta nominirani idu u finale. ha?
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 21:20
OK, super ideja! Znači, za prvi put (za prvi natječaj) ćemo tjedan dana pustiti da svatko nominira koga želi i 10 radova sa najviše glasova ulazi u izbor za rad mjeseca! Pošteno! Thumbs%20Up

A ti se samo zezaj! Budeš išla vući svoj KTC tamo za rukav da nam sponzoriraju one divne kutijice koje si nakupovala! Hm! Tongue



Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 21:23
hm!
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 21:24

12,5 je idealno......ali ne više od 15....meni je nekako 10 sasvim ok.....tako ćemo se češće rotirati.....

a za salvete,tko ih šalje pobjednici?.....predlažem da ona koja je nominirala pobjednički rad ima obavezu poslati pobjednici salvete -5,10 kom?-a ostali......po slobodnoj procjenoi ili...? nemam pojma.....
anastazija ovaj tvoj prijedlog je dobar ali tako ćemo cijeli mjesec nominirati i glasati......ali s druge strane to je demokratski.......ajde ako mi još šta padne na pamet ću zapisati
 
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 21:27
ma neeee. ja sam mislila ovako: čekamo da završi 1.mj., onda prvi tjedan veljače nominiramo, a drugi tjedan veljače glasamo za 10 finalista.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.