Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - dekupaž+prešano cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


dekupaž+prešano cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: dekupaž+prešano cvijeće
    Objavljeno: 21 Siječanj 2010 u 21:52
hellou svim kreativnim ljudovima!smile78

čitala vas prošle godine i otad mi se sve neke ideje roje po glavi...šta ću, zarazniji ste od svinjske gripe.. kako pravim slike od prešanog cvijeća htjela sam iskoristiti dekupaž da nakeljim to cvijeće i dalje (boce, šalice, tanjuri i gdje god stignem..kak to već biva kad se krene..) ako je tko tak nešto radio - svi savjeti i više nego dobrodošli!!!

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2010 u 21:53

evo slika zadnjeg eksperimenta, ostale sam podijelila bez slikanja smile42

Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 00:16
Drago naše jelence! Slika ti je toliko velika da mi je prekrila cijeli ekran:)))) Ja sam radila slike s prešanim cvijećem, što možeš vidit u mojoj galeriji, ali nisam u kombinaciji s decoupageom. Ovaj tvoj tanjur (jesam u pravu?) mi taaakoo zanimljivo izgleda i baš mi se sviđa, i zato je prava šteta što slika nije veća da se malo bolje vidi.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 00:18
Meni to izgleda prekrasno i prirodnosmile141.
Možda bi dobra podloga bila i drvo. 
Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 00:37
Slika je super,za veličinu slika potraži pomoć cura,mislim da je na stranicama MaredelMare odmah na početku Primavera objasnila stavljanje slika pa pogledaj,inaće i Mare to radi,mislim prešano cvijeće!stavi još radova,tanjur je odličan!
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 08:42
Jelence, dobro došla, tanjur je super, samo malo povećaj sliku!
ANĐELKA
Na vrh
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 15:28
hehe..evo da ne trebate očale
i detalji..Geek
URL=http://slike.hr/][/URL]
odsjaj i lak su malko otežavali slikanje..
Na vrh
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 15:36
zasad imam još samo sliku ovog čokančića - radila ih za svatove, u veeeelikom broju, pa zato ima samo jedan cvjetić...
Na vrh
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 15:55
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:


Možda bi dobra podloga bila i drvo. 
 
kao da mi čitaš misli..Wink,baš sam jutros zamolila svekra da mi izreže kakve polutke.. čim bude i ako uspije, stavim Smile
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 16:19


super fora decoupagirati prešano cvijeće. ja sam jednom čisto za probu probala s jednim cvjetićem. dobro da si me sjetila toga...
Na vrh
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 16:29
Originalno poslano od člana maredelmare maredelmare napisao:

Ja sam radila slike s prešanim cvijećem, što možeš vidit u mojoj galeriji, ali nisam u kombinaciji s decoupageom. Ovaj tvoj tanjur (jesam u pravu?) mi taaakoo zanimljivo izgleda i baš mi se sviđa, i zato je prava šteta što slika nije veća da se malo bolje vidi.
 
je, tanjur.. hvala ti na pohvalama Embarrassed evo da se odužim, baš sam pogledala tvoje slike, svaka čast, znam koliko je živaca i vremena potrebno.. ona plavo bijela mi je suuuuper, sličnu kombinaciju boja imam i ja na jednoj, čim presnimim sa starog kompa, stavim..
 
pitanje- ova paučinasta trava na plavo-bijeloj slici..mrak mi je, a nisam tak šta nigdje vidjela smile211
Na vrh
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 16:32
 i skoro da zaboravim... HVALA SVIMA NA DOBRODOŠLICI ... smile79
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 17:14
Hvala i tebi na pohvali, i sad mi je baš drago što sam ti napisala onaj komentar o veličini slike, jer sad kad je vidim u pravom sjaju...auuuu...pa ubi me u pojam ženo!
Strašno mi se sviđa tvoja tehnika, ili pristup..(kakogod to rekli)..ajme, sad mi se moje slike čine ko teška klasika (ovdje to mislim u negativnom smislu). Ustvari, ne baš klasika, al samo jednu stepenicu iznad, jer mi je klasika nešto što sam viđala kod poznanice koja je radila isto slike, ali su toliko mrtve boje cvijeća (jednolične)-a ja to ne volim, iako su joj slike lipo i precizno napravljene, nisam imala srca reć da mi se ne sviđaju. A ovo tvoje mi je stvarno fantastično, još ove točkice kojima si obrubljivala (liner zlatni valjda? )...super! A ona trava na mojoj plavo-bijeloj slici..pa sad kako da ti objasnim šta je to..gore si napisala čokančić, a meni je to nepoznata riječ, pa vidim da smo iz različitih krajeva. Tu travu su moji, pa tako i ja uvijek zvali kovilj. Ona bude ravna kad se ubere, pa se onda zavrće..ne znam drugi naziv, to je tanka trava, ono je vrh trave što vidiš na slici, a viđala sam neke slične, samo su deblje-sliče na šećernu vunu- al to nije ta moja biljka. Ako netko drugi zna o čemu govorim, i ako prepozna biljku na mojoj slici pod nekim drugim nazivom-nek pomogne.
Na vrh
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 17:43
eto sam odmah malo guglala- niije ni čudo što nisam naišla u slavoniji na kovilj koji raste na kamenjarskim pašnjacima primorja LOL ništa, sad sam odlučila da ove godine ne propuštam ljetovanje Big%20smile
susjeda, baka i mama su također radile slike sa cvijećem i kod svake je pristup drugačiji, tvoja slika s ogradom me podsjetila na jednu bakinu livadu..vidjet ću ima li je još, pa je slikam..
a što se čokančića tiče - to je mala staklena bočica iz koje su slavonci nekad (redovitoTongue) pili rakiju
Na vrh
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 18:03

a zlatne točkice sam radila zlatnom konturnom- lagano stisnem i dodirnem samo vrškom, da budu sitne Smile ni ja ne volim vidjeti cvijeće i lišće bez boje, fali im duše... iako mi, naravno, neke i izgube boju, pa ih ne koristim..zato je 20ak enciklopedija za prešanje uvijek u pogonu..

Na vrh
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 19:43

je li možda tko, dok ste radili sa salvetama imao problema s mjehurićima ? dosad nisam, ali kod maćuhica su se pojavili, valjda zato što su velike.. izronili su nakon lakiranja vragovi jednismile193

Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 22:02
dobro nam došla........imaš jako interesantne radove i nadam se da ćemo još puno toga vidjetismile71
mjehurići?....znaju se pojaviti ako salveta nije dobro zaljepljena na tom mjestu ili ako si lakirala a da se sve nije dobro osušilo....
Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 09:20
Ćokanćić ti je odličan, je li to na njemu isto prešani cvijet?
Na vrh
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 15:38
hvala slavice - da to je isto prešani cvijetak Smile
Na vrh
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2010 u 14:52
evo,pronašla sam neke od prvih radova s prešanim cvijećem..naravno da najdražih i posljednjih nema ni od korova...
 
prva slika:
 
i druga:
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.