Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zumbuli - Hyacinthus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zumbuli - Hyacinthus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 11121314>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 22:31
Prije par dana sam kupovala lukovice zumbula i bile su 2 vrste: one koje se normalno sade u vrt za proljetnu cvatnju i one druge koje se sade u tegle i drže u kući na toplom, trebaju cvasti za nekih mjesc i pol dana. Ove druge su već prošle sve one puste tretmane: mračno-hladno i mračno-toplo, a na takvim lukovicama piše na pakiranju, ima neki izraz, a da me ubijete sad se ne mogu sjetiti koji ! Te iste se mogu i na vodi " saditi" , dakle u staklene teglice.
Možda sam malo zakomplicirala, nadam se da nisam previše.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 11:51
Kad se nešto "forsira" onda svi znamo da je to umjetno izazivanje nekih prirodnih procesa. No, svi želimo imati nešto posebno, drugačije i u neko neuobičajeno vrijeme pa to zato i činimo. Osobno sam za prirodan proces od sadnje do cvjetanja. Cijela ova tema posvećena je isključivo forsiranom uzgoju zumbula, a ja bih voljela da čujem vaša iskustva sa zumbulima u vrtu posađenim u optimalno vrijeme rujan - studeni, a uzgajaju se dalje kao trajnice.

Ja sam jučer posadila zumbule u svoj vrt, a iz ranijeg iskustva znam da će slijedećeg proljeća procvjetati u krasnim mirisnim grozdovima. Već druge godine lukovice koje su prezimjele procvjetale su u sasvim drugom obliku. Umjesto grozdastog cvijeta izašli bi sitniji cvjtići na zasebnim peteljkama. Obično iste, boje prekrasnog mirisa i lijepi, ali ja se pitam kako bih mogla zadržati onaj oblik koji su imali prve godine.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 15:38
potpisujem sve sto je rekla zribal.....i potpuno isto se pitam vec godinama....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2012 u 17:54
Eh evo sam nocas slikala kako izgledaju one tri zute lukovice sto sam isforsirala da mi cvjetaju sada u zimu. Konacno su cvjetne glavice provirile!



Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 20:35
Što s tim "isforsiranim" lukovicama kad odcvatu u kući? Imaju još zelene listove pa nesmiju sad u zemlju, ili smiju? 
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 23:55
Isforsirane lukovice se nakon cvjetanja obavezno trebaju posaditi u zemlju jer ovo forsiranje ih iscrpi i ne bi se dva puta isti postupak mogao ponoviti jer bi cvjetovi narednog puta bili iznimno krzljavi.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 00:35
Moji su vec procvjetali u garazi. Sad cu malo d aih izbacim vani, mada...nisam se nadala da ce ovako rano procvjetati.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 14:01
prekrasni su , sigurno iim je bilo toplo i svijetlo u garaži 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 14:35
Ja sam njih uzela u cvjecari, bili su predvidjeni za smece jer su bili ocajni. Nisu imali pupljaka, lisce je bilo skoro suvo i nisu bili za prodaju.Onda ih donesem kuci, stavim u garazu koja nije tako topla kao kuca pa su poceli da rastu. Onda sam polako pocela malo da ih prihranjujem i evo...izraslu su u prave ljepotane. Sad mi je zao sto ih nisam presadila u prave saskije jer nisam znala sta ce biti s njima, pa sam ih ostavila u ovim plasticnim casicama.
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 22:51
moram podijelit s vama...
VG
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 23:14
divlji zumbul ili kako se već zove, kod mene se baš nije raširio, valjda zato što je u travi

Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 07:21
mi kazemo preslica.....ja svoje moram u jesen rasaditi jer su preguste....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 08:05
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

divlji zumbul ili kako se već zove, kod mene se baš nije raširio, valjda zato što je u travi[IMG">http://s10.postimg.org/fxcdm2usp/DSC02210.jpg" />



Mari, to je muscari, presličica i spada u porodicu ljiljana.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 09:34
moram vam pokazati ove plave na grobu mojih roditelja, još mi se čine krupniji nego na slici


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 22:14
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

divlji zumbul ili kako se već zove, kod mene se baš nije raširio, valjda zato što je u travi[IMG">http://s10.postimg.org/fxcdm2usp/DSC02210.jpg" />



Mari, to je muscari, presličica i spada u porodicu ljiljana.

jao pa da, kako sam zaboravna postalaLOL
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2014 u 16:01
Ne znam za vas, ali ja ne mogu odoljeti zumbulima u ovo doba... Najdraža i najljepša dekoracija na stolu su Smile

Kratko traju, cca 2 tjedna, ali prekrasni su i super mirišu Big smile


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 22:49
 cupsica slažem se s tobom, i ja volim u kući rano imati procvjetali zumbul, miriši..neki dan smo si Lantana i ja kupile zumbule s pupovima, čudim se da nema sad još rascvalih u dućanu
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2014 u 11:46
Ja ih kupujem u lokalnoj cvjećarni... Stoje vani na hladnom pa ne procvjetaju Smile
Iako, jučer sam se počastila sa 4 zumbulića iz Lidla... Taman su im stigli i bili su na rasprodaji. Sad stoje vani na hladnom i kako jedan ode tako drugog unosim u kuću i čekam da mi zamiriši Big smile
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 18:02
Počeo je cvasti zumbul od prošle godine.

IMG 4667
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 15:12
Clapmacorka i to je uspjeh Thumbs Up sad će ti lijepo mirisati
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 11121314>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.