Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zumbuli - Hyacinthus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zumbuli - Hyacinthus

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
Korisnik
Poruka
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 10:33
Nemoj me drzati za rec, Arwen, ali za bocune s vodom, mislim da ti trebaju vec isforsirane lukovice (koje su prosle period na tamnom i hladnom).

One su u prodavnici dugo bile na toplom i svetlom i sigurno su vec krenule. Ja sam barem po trgovinama ovih dana videla da su lukovice zumbula sve vec krenule. Za razliku od lukovica tulipana ili narcisa, sto je zanimljivo.

Mozes kako hoces, u kalj ili u zemlju, skupa ili pojedinacno, u frizider ili ne. Forsiranje si vec radila. Ako su krenuli, posadi ih samo nesto dublje.
Ako nisu forsirane lukovice (verujem da nisu, jer se forsirane lukovice zumbula prodaju pojedinacno, skupa sa tom staklenom posudom) moraju proci period na hladnom i mracnom.

Poz.
Aglaja
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 15:45
thanks!
lipo ću onda stavit jednu lukovicu par tjedana u frižider pa u bocun
a druge dvije ću posaditi i na balkon

Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 16:28
Arwen, Frida je radila s bocunom. Ona ce ti bolje uputstvo dati.

Imam dva od 1/2l. Ali, volim i vino, ne samo cvece.
Aglaja
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 22:50
Originalno poslano od člana maso maso napisao:

....cuj mene Mater@   [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot15.gif" height="44" width="60" align="absmiddle" alt="smile96" />


Ako smem primetiti, cika Frojd bi rekao da nasa Maso zeli bebicu!
Aglaja
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 19:20
....hehehehe tek sada vidim ovaj post, Aglaja ti si legenda ....pa cuj mozda si i u pravu
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 00:04
 Arwen  ne znam kolike su ti lukovice, ali moja ( žutog zumbula) nije stala u bocun od 1/2 l već veliki od litre...lukovicu sam u vodu stavila sigurno još u desetom mjesecu ( ne znam točno kada, ali davno mi se čini) i evo tek sad vidim malo zelenog da probija...moram reći i ovo...nakon čitanja Masinog posta o pelcanju benjamina u zatamnjenoj staklenci nekako mi došlo ( pošto lukovica brzo pustila korijenje, ali nikako da krene) da i ja zatamnim bocun...pa sam stavila tuljak od tamnijeg papira oko bocuna...i nakon toga lukovica krenula...to sam sebe uvjerila i činjenicom da kad sam prije tako radila da sam lukovicu stavljala u grlo jedne plave vaze koju više nemam i zumbul je cvjetao....
 sad ne znam koliko to ima veze, ali to je moje zapažanje ove godine....ništa te ne košta da zatamniš bocu...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 07:47
frida, i sa mojima je slicno, i ja sam u desetom mjesecu stavila lukovice u one vazice, jedna je napunila punu casu korjenja ali jos na vrhu nije probila, a ove dvije imaju jako malo korjenja dolje ali su pocele gore probijati...
...i moje su jos uvijek u mraku...poklopila ih sa onim kutijama u kojima su kupljene vazice...bas me zanima sta ce od toga biti (iako ne bih rekla da ce to cvjetati za Bozic)
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 08:23
Evo, i ja sam neki dan procitala kratko uputstvo koje se daje sa lukovicom zumbula i tom staklenkom. I one moraju u mrak i na hladno.
Aglaja
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 16:30
eh da vidite sta sam ja danas kupila
tj sta je poslo zamnom iz cvjecare

Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 19:30
smile227i treći je plavi,vidim da je srednji neki roza?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 19:35
da ,bas tako a od ovog treceg izgleda nema nista ali mi ga bilo zao ostaviti pa i njega ponijela sa sobom
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 19:40
Spremiš lukovicu pa će biti sljedeće godinesmile187
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 19:42
neka ga sad za sad u kuci
pa cu vidjeti sta dalje
shasha jeli on moze u vodi da stoji
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 19:45
kako to misliš? lukovica da u vodi bude?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 19:54
ma neznam jeli lukovica od zumbula mogu da stoje u vodi i da cvjetaju ili neke druge
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 21:09
Baš smo o tome na kavi(u Zg) raspravljali.Mislim da je vepar objašnjavao kako to ide.Poslat ću ga tu da ti pojasni,ako je on bio?!!
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 21:09
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

ma neznam jeli lukovica od zumbula mogu da stoje u vodi i da cvjetaju ili neke druge


Dina mogu zumbuli,amarilisi,krokus, narcisi...i
detaljnije informacije:
http://www.extension.umn.edu/distribution/horticulture/DG1116.html

slika sa net-a




Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 21:11
Evo nas u isto vrijeme,DonataWink
Jesi ti tako probala,ja nisam,stalno si pričam bude,budem,a nikako.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 18:31
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:


[QUOTE=dina]ma neznam jeli lukovica od zumbula mogu da stoje u vodi i da cvjetaju ili neke druge http://www.extension.umn.edu/distribution/horticulture/DG1116.html
slika sa net-a
[IMG]http://www.gay.hr/slike/attachmenti/hyacinth.jpg" height="262" width="200" align="absmiddle" style="vertical-align:%20text-bottom;" />



hvala Donata
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 21:22
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Evo nas u isto vrijeme,DonataWink
Jesi ti tako probala,ja nisam,stalno si pričam bude,budem,a nikako.


Nisam...Nekako mi žao jer nakon cvatnje lukovice nemaju nikakvu vrijednost...smile43
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,168 sekundi.