Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zumbuli - Hyacinthus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zumbuli - Hyacinthus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 14>
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 21:52
ne lukovicu u vodu nego samo korijenje neka bude u vodi...

moja je opčela  tjerati, sad ne znam jel joj dovoljno vremena za cvjetanje do Božića, ali do Nove možda bude..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 22:12
Frida ako je već poveća probaj primjeniti ono što je Donata napisala za ahemeju.Stavi u nalon vrećicu jabuku i  teglu sa biljkomWink
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 22:45
ja sam neki dan kupio 2 vrecice sa po 3 lukovice koje imaju malenu klicu. posadic cu u kucu, mama kaze daje prerano. jeli?
 
a kad ocvatu lete u vrt koji bi do ljeta trebao bit gotov
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 23:19
Osbourne, mozes ih posaditi u kuci, ali samo pod pretpostavkom da ih smestis na hladno (5-7*C)i mracno mesto. Svi zumbuli koji sada cvetaju su forsirani.

I ne da nije prerano, nego je prekasno. Lukovice se forsiraju da bih cvetale mnogo prije nego sto bi procvetale prirodnimn putem. Sada posadjene i forsirane, tvoje ce kasniti za ovima u vrtu.

Sa forsiranjem lukovica se obicno krece vec u septembru.
Aglaja
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 09:26
ok posadit cu ih. i da budu na hladnom do kada?
 
podnose li niske temperature, snijeg i to jer bi ih na jesen šibnuo u vrt
Na vrh
Rency View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rency Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 09:38

pozdrav svima

evo i ja se pridruzujem ljubiteljima zumbula,kupila ih neki dan, tri lukovice s pupovima i evo ih procvali i stvarno cijela soba prekrasno mirisi,sad mene zanima kd bi ja njih trebala presadit u nesto vecesmile226
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 10:24
Rency - prva poruka dobro nam došla, već mirišu, a gdje je slikica?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 10:33
ja ih nbi dirao dok cvatu tek kasnije, na jesen? neznam ali sada ne
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 12:44
Osbourne, posadjene lukovice zumbula smesti na hladno (5-7*C) i tamno mesto.
Tu ih ostavi sve dok se ne ozile.(Sve prolecne lukovicaste cvetnice zahtevaju nize jesenje temperature da bi se ozilile, od cega zavisi njihov dalji rast i razvoj. Zato im ti sada moras prirediti jesen.)

Potpuno oziljavanje traje 30-40 dana. Posle tog perioda (za to vreme ce i lisni izdanak dostici oko 5cm)stavi lukovice na nesto visu T (oko 15*C)i u polusenu. Tek nakon desetak dana mozes ih postaviti na zeljeno, dobro osvetljeno mesto sa T oko 22*C.

Forsirano gajenje lukovica traje 1,5-3 meseca (zavisno od sorte, nacina pripreme lukovice...)

Kod mene sad cvetaju tri zumbula koja sam forsirala ove jeseni. Pocela sam sredinom oktobra.
Aglaja
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 12:49
Rency, ja mislim da nema potrebe za presadjivanjem lukovica. Kada precvetaju, posadi ih u vrt. Cvetace ti ponovo sledeceg proleca (u prolece 2009.god.).

Bitno je da im ostavis listove da dobro pozute i osuse se (na taj nacin nahrane lukovicu i osposobe je za cvatnju sledece sezone). Cvetnu stapku mozes otkinuti, da se biljka dodatno ne trosi. A listove porezi tek kad se listovi sasuse.
Aglaja
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 12:50
Osbourne, imas nesto vise o gajenju lukovica zumbula u kuci (forsiranju) na prethodnim stranicama ove teme.
Aglaja
Na vrh
Rency View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rency Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 13:05
a problem je sto nemem vrt ,jel moze u neku vecu teglu ili ih ostavim u ovoj u kojoj jesu?
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 13:08
Kada zavrse sa cvatnjom mozes ih presaditi, mozes ih sve staviti skupa (ako vec nisu) u jednu vecu saksiju i na terasu, balkon, spoljasnju prozorsku dasku.
Aglaja
Na vrh
Rency View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rency Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 13:09
hvala na brzinskom odgovoru
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 09:12
ja poslušala vaše savjete prije mjesec dana i posadila lukovice zumbula i mini narcisa u teglu. U podrumu imam jedan stari hladnjak, koji služi ljeti za hlađenje pića, a zimi je pretežno prazan. Ali ove zime je bio pun folijom omotanih teglica :))
 
Sada su već pupovi zumbula promolili glavice, a neću ih fotkati dok ne budu u punom cvatu.
 
I da, nisam ništa zaljevala sve dok se listovi nisu otvorili, tako da se vidi pup.
Kupila sam crvene zumbule, mada ne vjerujem u tu njihovu žarko crvenu boju.
Vidjet ćemo :/
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 11:02
Ja ih nemam, ali zato molim da slikate sve vaše da mogu uživati u njihovim predivnim cvjetovima, kad već ne mogu osjetiti miris.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 19:34
danas sam kupila i 2 zumbula
jedan plavi i jedan roskasti
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 06:23
i u moje mame su procvjetali prije otprilike 2 tjedna
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 19:57
kako sa zumbulima na jesen/zimu?
treba li i njih vaditi i spremati gomolje i kako?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 21:34
Ne, oni ostaju u zemlji, a koliko znam - vole ih voluharice.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,207 sekundi.