Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zumbuli - Hyacinthus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zumbuli - Hyacinthus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 14>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 18:29
Za cvetanje u saksiji, u sobi najbolje je posaditi lukovice i sa saksijom koju prekrijemo folijom ili novinskim papirom ostaviti dole u frižider u pregradu za povrće nekoliko nedelja. Tada su cvetovi puno krupniji i cvasti bogatije cvetovima.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 08:21
Hvala Voki na savjetu!
 
Ja sam ove samo postavila na zemlju i držala u negrijanoj kuhinji. Kako imamo kamenu kuću u kuhinji je ove zime bilo jaaako hladno skoro kao u frižideru :)
 
Ali za slijedeće proljeće idu prvo u frižider.  
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 20:58

ja imam zimske zumbule

toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 21:08
kod mene veni jos nisu provirili!!! A u kuci ih ne smijem imati jer određene sustanare ubitacno glava boli od tog mirisa...
Na vrh
PATKA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PATKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 16:32

      

     Dali mi netko može reći kolliko puta godišnje cvatu zumbuli i kada ?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 16:36
Samo u rano proljeće, ako su udirektno u vrtu. Ako želiš forsirane lukovice mogu ti cvasti bilo kada, ali imaš o tome posebnu temu.Patka, jako si zgodna-dobro došla.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
PATKA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PATKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 22:17
           
        Hvala na odgovoru i hvala svima na dobrodošlici!
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 08:46
danas sam u konzuma vidjela zumbule u malim posudama, imaju tek jedan cvijetić. zanima me bi li ja to mogla zasaditi u posudu na balkonu, budući da već cvjeta, da li se smije presađivati.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 10:07
Lana, slobodno, nista im nece biti.

Cak sam videla jednu malu 'prevaru'. Zumbul je posadjen i negovan u zemlji do cveta, a onda je izvadjen, lukovica mu je pazljivo, da se ne povrede zile, ociscena od zemlje i postavljena u onu staklenku sa vodom za zumbule, pa izgleda kao da je tu i uzgajana.

Na to se vec ne bih usudila, ali ga se slobodno moze presadjivati.

A sledece godine moram pokusati napraviti nesto ovakvo kao sto je kod Mimar, divno je.
Aglaja
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 10:26
ok aglaja, hvala na savjetu, popodne skoknem do konzuma i kupujem ovog mirisavca
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 21:26
nabavila sam i ja zumbulčića, slikice stavim kad uhvatim vremena za slikati
Na vrh
marakuja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marakuja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 22:39
 Bok, bok!
Prije jedno dva mjeseca sam dobila dva bijela zumbula u lončanicama.
Oni su procvali i ocvali. Mislila sam da će još jedan put, međutoa ništa... Confused Zanima me kako ih tretirati dalje, pošto bi ih htjela posaditi u vrt ispred svoje kućice tj. dal' ja tu trebam šta rezat lišće i tu granu pošto su se zbog dužine i težine povili. Pliz,... objasnite mi ko malom djetetu, pošto sam se tek friško počela zanimati za cvijeće i vrt. Embarrassed
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 22:51
Zumbuli su proljetne lukovice koje cvatu samo jednom godišnje. Ne trebaš im ništa posebno raditi osim da ih presadiš u vrt na dubinu od 5-10 cm i nastaviš zalijevati kako bi sakupili snage za cvatnju idućeg proljeća. Lišće ni slučajno ne reži sada već ga možeš slobodno maknuti kad se potpuno posuši (tokom ljeta).
Na vrh
marakuja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marakuja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 22:59
 Hvala!Smile
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 23:24
Ak imaš krtice i voluharice koje se vole došuljati u vrt- pazi da ti ne popapaju gomolje. Ja muku mučim sa zumbulima i tulipanima. Ove godine bum ih posadila u mrežu da ih ne pojedu!

Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 06:30
Probak onaj savjet kaj sam stavila u "Savjeti" pa ih prije sadnje posipaj s dječijim puderom. Navodno to odbija te male beštije
Na vrh
petit-etoile View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit-etoile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2008 u 19:56

hocu da posadim zumbul direktno u basticu ali ne znam da li je sad kasno za to

u kom mesecu se sade direktno u zemlju ?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 16:29
Upravo sad ih možeš posaditi, ali ako imaš voluharice u susjedstvu, postoji jako velika šansa da ti pojedu gomolje, meni su ove godine sve potamanile. Probaj izmisliti nekakvu zaštitu, nabavi gusto pletenu žičanu mrežu i napravi nekakav sanduk od toga, prvo to stavi u zemlju, pa onda lukovice, tako ja namjeravam napraviti.
Na vrh
petit-etoile View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit-etoile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 18:04
pa ima krtica, letos su mi rovarile po vrtu ali nisu pojele lukovice narcisa i visibaki pa valjda nece ni zumbul dirati
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 22:24
Krtice ne jedu lukovice, samo voluharice koje otkriješ po rupama u tlu, bez hrpe zemlje. A narcisi i visibaba voluharicama smrde i to ne žele jesti, tako da nemoj računati na to,a lude su za zumbulima, tulipanima i ljiljanima.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.