Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zumbuli - Hyacinthus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zumbuli - Hyacinthus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 14>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 11:52
na prvoj strani teme o zumbulima voki je pisao o tome
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
martina1306 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1306 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 09:10

Hvala draga :)

Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 23:37
Pozdrav ljudi...imam jedno pitanje.Dobila sam zumbul koji je već procvjetao i sad mu cvijet polako i propada.Nisam sigurna kako da ga tretiram nakon cvatnje s obzirom na sve ono što je Voki napisao o forsiranju lukovica dok drugi pak kažu da ih se pusti do proljeća da ponovno procvjetaju (na prirodan način).Moj ne ide van,odnosno ostaje u teglici.Možete li mi dati savjet trebam li ga posebno tretirati kao što je Voki napisao ili da ga samo pustim dok ponovo ne bude dao cvijet?Molim vas mala pomoć...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 13:30
tea mislim da ga treba pustiti da procjeta, ako si ga kupila skupa s posudom on je već pripremljen sa svim potrebnim za cvjetanje - jednu sezonu
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 13:49

Koliko ja znam tvoj zumbul ove godine neće više cvjetati.

Prije par sezona imala sam isto kao i ti zumbul kojem sam poslije cvatnje odrezala cvjetnu stabljiku i držala ga uz lagano zalijevanje u stanu do proljeća, a onda sam ga posadila u vrt. Slijedeće godine je u vrtu cvjetao, samo sa sitnijim cvjetićima.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 14:05
ako već ne ide u vrt, onda ga nakon cvatnje , kad cvjetovi skroz propadnu i požute, presadi u veću posudu i nadodaj nove zemlje da je nadopuniš, tako će lukovica sebi uzeti što treba za novu cvatnju (tek dogodine), dok je lišće zeleno povremeno zalij i ne diraj ih,

tek kad lišće počne žutiti, odreži ga i prestani zalijevati, kad se zemlja osuši, lukovicu možeš izvaditi i spremiti do jeseni (na tamno, prozračno mjesto),
a onda opet s njom u teglu sa novom zemljom,
ili možeš cijelu teglu maknuti negdje na balkon u hlad i preko ljeta zaboraviti na nju, opet do jeseni

mislim da jedino tako ima šanse da cvjeta dogodine

ako ti se ne da zezati s tim, sigurno znaš nekog tko ima vrt pa mu pokloni ocvalu lukovicu, šteta je da propadne
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 21:09
Hvala puno na odgovorima.Bez brige,dat cu sve od sebe da procvjeta i sljedece godine.Spasili ste me :-) a valjda bum i ja onda spasila svoj zumbul za daljnje cvjetanje nagodine...
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 19:18
ja vam imam rozi, plavi, žuti, narančasti i bijeli zumbul (možda imam i neki što jako vuče na ljubičasti ne znam više...). prošle godine sam nešto rasađivala i ostavila nešto u vrtu a nešto u cvijetnjacima. ovi u cvjetnjacima su svi isterali (onako cvijetovi su slabašni jer su lukovice stare godinu dana, na godinu bi trebali biti krupniji). ovi u vrtu su također izašli ali su manji ali izgledaju da će biti krupni, no budemo još vidjeli. poslikati ću pa staviti koju slikicu da ih vidite sada i kad procvijetaju. Malo se samo strpite  
Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 20:45
Predivni su vam zumbuli ! :) Ja sam danas dobila od svoje mame one starinske i nešto rozih i posadila ih u vrt pa ću polako popunjavati kolekciju ! 
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 14:46
Pitanje Smile

Nedavno sam kupila procvali zumbul i kak je sad vani još šljiva nisam ga posadila već ostavila u kući.Sad se cvat osušio al neznam kaj sad s obzirom da se lukovice tek sade u jesen ..da ga ostavim u kući, u podrum ili u plastenik?i koliko da ga zaljevam?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 22:52
Ja mislim da ti je najpametnije da ga ostaviš gdje i je i da ga zaljevaš dok mu se listovi potpuno ne osuše jer hrane lukovicu.Kad se osuše prestaneš zalijevati i listovi se maknu...Ja mislim da možeš tako.sretno Tanjica
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 23:27
Hvala puno Thumbs%20Up
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 13:57
Nema na čemu,nadam se da sam pomogla.Tako ja tretiram sada svom.Cvatnja je prošla al ga još zalijevam zbog listova koji su još uvijek zeleni jer skupljaju hranu lukovici...
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 10:55
Tanjica šta se tiče presađivanja zumbula,pošto si ga mislila zasaditi u vrt mislim da ti je za to najbolje vrijeme kad mu se osuše listovi,odnosno kad krene mirovati.Moj neće ići u vrt jer ga,nažalost,nemam al ako tvoj ide mislim da je za to najbolje kad krene u mirovanje ...sretno

smile57

Na vrh
danica11031 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danica11031 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 10:48
prodajem ili mjenjam crvene kane za neko drugo cvijeće koje nemam u svom vrtu
Na vrh
goca-os View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goca-os Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 15:52
e pa evo da i ja postavim pitanje vezano za zumbule,,
kupila sam bijeli u cvjećarni u onim njihovim posudama i presadila ga u stakleni aranžman izgleda kao akvarij..
sad je jedna stabljika ocvala i još jedna je na životu.. e sad kad ova druga ocvate da li ga mogu presaditi u neki drugi kalić pa da tamo stoji dok mu listovi ne požute i da ga onda prebacim u vrt??
prijateljica mi je rekla da ona svojem odreže listove i skrati korjen i da ga onda stavi da se prosuši i da bude na hladnom a onda ga posadi u kalić i ostavi da još bude na hladnom oko 2 tjedna prije nego ga vrati na toplo u sobu..
e sad ja bi svakako u taj moj akvarij stavila plavi što sam neki dan kupila pa da opet imam aranžman u sobi samo neznam da li ova njena tehnika valja ili da nešto drugo iskombiniram??
help please hvala unaprijed
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 17:41
Pozdrav
Ja mu ne bi ništa radila od ovoga šta ti prijateljica radi.Samo bi ga preselila tamo gdje želim (veća posuda ili vrt,makar je vrt definitivno bolja opcija) ali tek nakon što mu se listovi svi posuse odnosno kad krene u mirovanje.
Ako neko ima bolji prijedlog i zna više nek se javi smile99
Na vrh
goca-os View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goca-os Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 17:50
e hvala ti puno znači da ga ne presađujem dok se listovi ne osuše?? nisam inače vješta sa cvijećem a zumbuli su mi jedna od dražih vrsta cvijeća naravno zbog mirisa
Na vrh
goca-os View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goca-os Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 18:12
e sad bih bila jako sretna kad bi mi netko objasnio kako da stavim sliku??
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 20:44
Drago mi je ako sam pomogla i drzim fige da uspijes s njima.I ja bi isto voljela male upute za fotke ako ne kom nije problem ukratko objasnit.Unaprijed hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,320 sekundi.