Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zumbuli - Hyacinthus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zumbuli - Hyacinthus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 14>
Korisnik
Poruka
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 20:53
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 23:12
Pčelica 7 hvala puno smile198
Na vrh
dala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 14:42
molim vasu pomoc. nemam bas iskustva sa cvijecem a dobila sam prije koji dan jedan zumbul i nisam sigurna sto trebam napraviti da bi ga odrzala cim dulje ili eventualno imala i za iducu godinu.
dobila sam ga u maloj teglici, vec rascjetan, sa oko trecinom lukovice da viri van iz teglice. evo slike (nadam se da ce raditi link)




sto mi je sad ciniti? nemam dvorista ni vrt u koji bi ga mogla presaditi, dakle, jedino mi moze biti u stanu. trebam li ga odmah presaditi u vecu teglu tako da cijela lukovica bude pod zemljom? ili...? help!!
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 16:23
Dala prekrasan je...ništa se ne brini samo ga zaljevaj dok god su mu listovi zeleni jer preko listova dobiva hranu..nemoj ga presađivati dok god ima zelene listove.Kad mu listovi požute nemoj više zaljevati i onda ga možeš presaditi ako želiš u veću posudu (ne treba biti puno veća) ali kao što je i u ovoj posađen,znači da je pola-1/3 lukovice izvan zemlje.
Sretno Thumbs%20Up
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 22:00
Tea ja ti nemogu otvoriti tu poruku od pčelice7 samo dobijem packu,a volim ja i zumbule samo ih nemam u kolekciji.Dala zumbul ti je krasan samo kod njih je običaj da poslje cvatnje polako propadaju:može se sačuvati za iduču godinu ali su cvjetovi puno slabiji i sitniji zato ga večina sadi u vrtove i tako se širi pa za nekoliko godina bude ih obilno,ali sa manje cvjetova.Sretno u daljnjem uzgoju.
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 12:41
Kupovni zumbul je dao prekrasne 4 stabljike s cvijetovima. Sada sam ga posadila u vrt.
Što dalje? Da ga ostavim u vrtu? Sad je posađen tako da mu viri otprilike 1/3 lukovice.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 12:48
Mislim da ga možeš ostavit ako si ga posadila.Tu i tamo ga provjeri kako napreduje ali trebalo bi mu biti dobro pogotovo ako si ga stavila na sunčano ili polusjenovito mjesto.Držim fige da što duže uživaš u njegovoj ljepoti Wink
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 15:28
Ja sam lani kupila 4 komada i kad su ocvali u vazicama u kojima su kupljeni, posadila u vrt. Ove godine lišće kao u priči, a cvjetovi krenuli, pa izašli ono  2 cm visine cvjetića i neeema više!Nije mi jasno zašto.Confused
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 21:06

Pozdrav baka!Moram reči da zumbuli budu iscrpljeni prilikom cvjetanja zato su prvu godinu bogati s cvjetom,a sljedeče u vrtu mali i ima ih nekoliko cvjetića.Neka stoje tako s vremenom će se razmnožiti i bit će ih puno tako da se neće ni primjetiti da su siromašni sa cvjetom.Prilikom kupnje zumbula u buketićima kad se pogleda ima ih puno,a razmotani svaki za sebe pokazuje samo po koji cvjetić na stabljičici.Nadam se baka da sam bar malo pomogao oko raznjašnjavanja oko tog problemčića.

Na vrh
zumbul_01 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zumbul_01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 14:45
pozdrav
curi se svidaju zumbuli i htjeo bih joj poklonit jedan. recite gdije mogu nabavit koju sadnicu il cvijet il sto vec
smo da je zumbul
u par cvjecarni su mi rekli da ih vise nemaju u ponudi.. a treba mi jedan hitno!
gdje da ih potrazim?

Hvala!
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 17:15
Zumbul_01 probaj u Bauhausu ili tako nekom vecem vrtnom centru.Ako jos negdje ima lukovica u cvatu u prodaji mislim da ces naci jedino tako.Sretno
Na vrh
zumbul_01 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zumbul_01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 13:52
Puno hvala!
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 15:13
Nema na čemu,samo da cura bude zadovoljna Thumbs%20Up
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 18:23
Možete nači zumbule kod onih koji ih drže u vrtu,ako imate nekog poznatog pa neka vam malo iščupa da ih imate sljedeče godine kad dođe sezona.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 13:19
 dobila sam više lukovica zumbula koji su ocvali u posudi, da li je preporučljivo posaditi ih u vrt, s obzirom da sad baš nije optimalno vrijeme za sadnju zunmbula
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 13:49
Ja mislim da je bolje da ih posadit odmah,pogotovo ako su ocvali i ako ih nećeš držat dalje u posudi ne u vrtu...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 21:29
Meri.5510 kako Tea kaže slažem se s njom možeš ih odmah posaditi neče im ništa škoditi,ako će biti u vrtu.Ostanu li tu s vremenom će se razmnožiti i bit će ih hrpica s tim da neče više imati toliko krupan cvjiet kao sad prve godine,ali u svakom slučaju bit će ih ljepo vidjeti u vrtu.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 17:55
tea, dmirce, hvala na odgovoru, htjela sam se uvjeritismile79
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 18:07
Mari samo Ti pitaj..nekad se treba dobro raspitati i uvjeriti da bi bili sigurni Wink
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 20:48
Da zato smo mi tu da podjelimo svoje savjete i nadam se od pomoči,a i da čemo vidjeti Meri te zumbule u proljeće.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.