Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tulipani - Tulipa sp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tulipani - Tulipa sp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 08:55
Hvala Mimar na savjetima i predivnim slikama. Upravo ću krenuti sa pravljenjem neke moje oaze tulipana. Imam ih đinovskih, koje sam kupila u Amsterdamu zajedno sa kraljevskim krunama, a jučer sam kupila nekoliko nižih vrsta i boja ovdje,u Hr. E sada postoji uvijek ista dilema da li odmah kupiti i trajnice pa ih posaditi među njih ili uopće da li štogod staviti među njih? Imam priliku otići do Buzeta i tamo nakupovati trajnice za drugu godinu. Pomagajte!!!!!

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2014 u 23:20
Kupila sam nešto lukovica tulipana, imala sam ih prije ali su svi nestali. Došla sam na ideju da ih stavim u plastične posude s rupama na dnu i tako da ih posadim kako bi ih sačuvala da ne potonu. Je li to loša ideja? Ne znam može li im nešto loše biti od toga...
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 19:28
Nitko da nas savjetuje!!!!
Cry
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 20:15
Ja sam uzela one kaliće što dođu uz kupljene biljke (malo veće) i posadila u njih lukovice i sve zajedno u zemlju pa što bude. Imaju dovoljno mjesta na sve strane. 
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 20:46
Mikice, nisam neka osoba za davanje savjeta jer i ja još učim, ali mogu ti ispričati svoju pogrešku. Rekla sam djeci da posade lukovice tulipana u red prateći liniju gredice, a između njih posadili smo i posijali svašta. Kad su se tulipani rascvali, nisu baš nešto spektakularno izgledali jer su bili previše razmaknuti. Brzo su ocvali, a drugo cvijeće još nije naraslo pa je to sve izgledalo nekako otužno. Čitala sam da ih je najbolje posaditi u skupine, grupirati po vrsti i boji, tada najviše dolazi do izražaja njihova ljepota. Koliko vidim na netu, najviše ih kombiniraju s presličicama i niskim floksom.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 08:35
Hvala ti i to je već jako puno!

Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2015 u 10:23
Vidim da se tema o tulipanima još nije probudila, pa da ju malo aktiviramo...
Moji "amsterdamski" su iz godine u godinu sve ljepši i sve ih je više, iako su prve dvije godine izgledali kao da ništa od njih neće biti... Pošto im se očito sviđa ovo mjesto na kojem jesu, ostavila sam ih, iako kad ocvatu gredica baš i ne izgleda lijepo... svejedno se isplati dati im taj kutak...



U podnožju sam im posadila kućnu srećicu, a iza njih iglice, pa kad poberem požutijele listove ipak ostane lijepa gredica...
Ipak mislim da je najbolje slijediti savjete iskusnih forumaša i saditi ih ispred i oko grmova...

Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 20:30
Jedna lukovica, 6 cvjetova




...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
rose girl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Travanj 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose girl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2015 u 11:24
Predivno Slavuj, baš čudesno.
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2015 u 23:14
Imam dosta tulipana "obicnog cvijeta" ali evo par  tulipana neobicnog oblika cvijeta i sa šatiranim listovima:


Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2015 u 00:53









Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
rose girl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Travanj 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rose girl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2015 u 09:16
Prekrasni tulipani ali i fotografije. Bravo! Clap
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2015 u 17:04
ovaj je star preko 20 godina,još od pokojne svekrve.nekad se pojavi nekad ga nema,ali je prekrasan

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2015 u 13:47
Koje vrijeme je najbolje za sadnju lukovica tulipana?
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2015 u 14:55
Ja ih planiram saditi u listopadu. I mislim da ću ih kombinirati s potočnicama. Smile
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2015 u 20:03
Tulipane možeš saditi sve do kasne jeseni.
Na vrh
dadobl View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Kolovoz 2015
Lokacija: Bosna
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje dadobl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2015 u 00:35
Moram se pohvaliti sa svojim tulipanima ;)
Inace to mi je tema zavrsnog radan na fakultetu, i prvi put sam se susreo sa uzgojem lukovica, ali extra su uspjele :)
Sta vi mislite ;)


Giuseppe Verti







Van Eijk



Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2015 u 01:45
Mislim si... mislim... 

Big smile Ma bravo! Prva liga! Thumbs Up

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2015 u 12:58
prekrasne su,a i vrlo ugodna tema za diplomski
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2015 u 23:28
Pošto vidim da neki imaju istih problema kao ja , posađene lukovice u zemlju nestale, ove godine sam ih posadila u tegle od terakote pa ću vidjeti kak budu napredovali.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,230 sekundi.