Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tulipani - Tulipa sp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tulipani - Tulipa sp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
Korisnik
Poruka
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 20:39
Lukovice od ovih mojih tulipana sam kupila od holandjana koji su bili na jednom sajmu ovdje i bas sam zadovoljna s njima...Tongue...

Tulipan Monsella..



Tulipan Gavota..



Otvorili su se i ovi tulipani ali nestigoh danas da ih slikam..




Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 07:29
S tulipanima nemam nikakvog iskustva.Ove godine su mi niknuli i to zato jer sam posadila lukovice nemajuć pojma koje je to cvijeće, dobila ih onako u hrpici bez oznaka.
I kako se pokazalo da i na tom mjestu mogu imati cvijeće, rado bih na jesen stavila između ovih još  i druge tulipane.
Pa tako molim iskusne:
-kada izvaditi ove lukovice?
-kada saditi ( ne morate vjerovati, ali nemam pojma kad sam ove ubola, možda veljača?Confused a možda ?Embarrassed
 
Slike su kad su tek počeli, sad su svi rascvateni i visoki i manji, jer su i lukovice bile svakakve...
 
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 09:27
obožavam duple tulipane, dzomba tvoji su interesantni tako dvobojni, bako i tvoji, ove godine sam se odlučila posaditi ih u zemlju, do sada sam ih selila po pitarima, iznenadila sam se kako su krasno krenili- iako su staalno bili ciklama boje sada se jedan odlučio da bude "prošaran"
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 13:18
Hvala ti minimode...neki nazalost nisu izrasli ali ovi su bas lijepi Wink!!

Baka,morala si ih posaditi prije Big%20smile..jer inace ih sadis od 8-12 mjeseca da bi uzivala od 3-5 mjeseca u njihovom cvijetu Tongue..ove godine su izasli malo kasnije jer zima je bila jaka....inace sacekas da ti se osusi zeleni dio tulipana, izvadis lukovice,ostavi ih na suncu da se zemlja dobro osusi,onda ih fino ocistis od viska zemlje i ostavis na tamno i suho mjesto do ponovnog sijanja...neko ostavlja lukovice u zemlji ali vidim da pojedini imaju probleme ove godine i da su im izrasli tulipani dosta slabijeg kvaliteta... nego javit ce ti se neko ko je dosta iskusniji s njima TongueWink i bolje ti objasniti Smile !!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 15:21
Baka,tulipani su jako zahvalne biljčice.Ja ih sadim godinama.Imam dosta vrsta,boja i oblika,isto tako dosta mi ih propadne jer je zemlja loša!Ja svoje tulipane ne vadim iz bašte.Bez problema prezime.Možeš ih saditi i sada,samo će cvjetati tek sledećeg proljeća.Ja ih sad sada i krajem ljeta pa do prvih mrazeva!Između njih sadim neke ljetnice i nešto trajnica!Ponekad se desi,da u zaboravnosti gdje su lukovice tulipana posađenje, oštetim koju:(....Nemaš ih potrebe vaditi iz zemlje!To je moje iskustvo!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 16:08
Ajmo polako!WinkSad cvjetaju. Za njih izvaditi moram sačekati da zelena stapka postane suha.
To sam shvatila.Onda ih vadim van. I daljnji postupak mi je jasan.Prva varijanta.
 
E sad, neki novi tulipani... kad se mogu najranije saditi lukovice?A i ovi za koje mi je isparilo kad sam ih sadila?
U siječnju? veljači? Svakako sam ih sadila puno prije martovskog snijega (negdje oko 10. je malo zabijelilo).
 
Naime Alisa, kako sam ja ipak u nekom toplijem području, bojim se ako ih posadim,recimo u listopadu(oktobru), da će mi niknuti za Božić. Kao male narcise!ConfusedLOL 
 
I moja susjeda koja ih ima preko stotinu zapravo ih ne vadi.Druga varijanta.Kaj sad? 
 
Pa da zaključim sa sto raznih pitanja.
Ako ih budem ostavila, riskirat ću.
Nove ako posadim u studenom,prosincu, cvjetat će u proljeće?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 16:30
Baka, ja tulipane sadim u 11 mjesecu. Neće niknuti usred zime, ne brini. Ni oni koju ostanu u vrtu ne niknu u to doba.
Tulipane, a ni ostale lukovice, bar u našim krajevima ne moraju se vaditi iz zemlje, smrznuti neće.
Ja sam odustala od vađenja lukovica jer ih očito ne znam spremiti, uvijek mi propadnu.
Jedino što lukovice tulipana, ako ostanu u zemlji idu sve dublje i dublje, nakon par godina više neće biti onako lijepi kao prve godine.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 18:25
Tulipani podnose jake minuse.Kod mene opstaju,a nekada zna biti i - 23s C!Tačno je da idu dublje,ali to ne smeta za njihovu lijepu cvatnju,jer daju nove mlade lukovice koje cvjetaju lijepo!.Moja komšinica ima tulipane godinama,veli da su neki posađeni za vrijeme olimpijade u Sa:(1984g)i svake godine su sve ljepši i bujniji!Nikada ih ne vadi preko zime..Ja opet imam problem da moje lukovice isplivavaju na površinu zemlje pa tako preko zime skoro da budu "gole"i onda im bude hladno,za vrijeme minusa,ali one opet ne uginu.Doduše ima ih dosta koje imaju gomilu lišća,a ni jedan cvijet,vjerovatno je to posljedića nahladeLOLOve godine ću ih prekriti sa još jednim slojem zemlje,pa da vidim hoće li opet izlaziti van!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 20:43
Baš vam hvala na objašnjenjima. Jer mi je nastao kratki spoj i više se nisam snalazila.
E pa da li će uspjeti vidjet ćemo na proljeće.Jer ovi narandžasti su slučajno došli do mene i pokazali da mogu imati i to u vrtu!Big%20smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 21:19

Blago vama, ja lani posadila lukovice i imala predivne žute i crvene tulipane- Nisam ih vadila i ove godine nisam imala ništa. Otišli su duboko, pustile po jedan listić, a niti jedan cvijet. Očito je stvar u lukovicama, ove koje se kupuju po vrtnim centrima su nekakve čudne i to se događ, i to ne samo meni.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 21:27













Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 20:21
obožavam tulipane bilo koje vrste. imam ih u vrtu godinama i do sada nisam s njima imala nikakvih problema s uzgojem...ako sam se htjela nekih riješiti uvjek bi mi promakla neka mala lukavica koja bi mi sljedeće godine procvala. a ovo je jedan dio njih iz mog vrta












Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 21:41
WoW Matilda,prelijepi su TongueTongue !! 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 22:06
Stvarno su dvini!!Nemam samo ovaj na drugoj slici,ostale imam...I ja sam zaljubljenik u tulipane.Svake godine nabavljam nove...
Na vrh
pHoEnixx View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pHoEnixx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 14:00
Tulipani su stvarno divota..i ja planiram nabaviti još nekoliko vrsta i popuniti gredice jer su zbilja krasni
Evo mojih.
No premda star, mladac sam kao vrtlar
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 14:52
evo ovo je jedan od mojihtulipan ,zasad mi najdrazi
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 20:08
Rosa..prelijep je..i cudan sa svim ovim bojama Tongue !! Clap Clap 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 23:17
Ma ne mozete vjerovati ! Gledam danas u jutro s prozora verande dolje na cvijece i ugledam nesto zuto ! Kad tamo    T U L I P A N   !   Ja sam pomislila da sanjam !  Slikala sam ga (malo je krzljavi !) i slikica slijedi dok pronadjem USB- Kabel od kamere .   
                                               smile181
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2010 u 21:23
gute jedva čekam sliku da vidim i taj jesenski tulipan

a možda je i lužarka, ona je žute boje i upravo sada cvjeta
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2010 u 23:11
Natalija , a da nije i to luzarka a ja govorim "krzljavi tulipan " ?!?   smile160   A jooooooj , koji li sam ja specijalist ? Ako se ne varam , bit ce smijeha !
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.