Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis (Clematis) -  UZGOJ IZ SJEMENA
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis (Clematis) - UZGOJ IZ SJEMENA

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Piki View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Piki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Klematis (Clematis) - UZGOJ IZ SJEMENA
    Objavljeno: 21 Rujan 2007 u 16:01
Imam problema s Clematisom/Dr.Ruppel/, biljka je cvjetala, do jeseni vegetirala i na kraju uz svu brigu uvenula. Sakupio sam sjemenke i zanima me da li netko ima iskustva o uzgoju iz sjemenaShocked
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2007 u 18:12
Ako su sjemenke sazrijele tj. suhe i smeđe- crne, niknut će bez problema.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2007 u 19:19
Idem odmah van skupiti sjeme sa mog Clematisa, pa ja to lijepo sliknem , a vi mi kažete jel to dobro ? Može?
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2007 u 20:20
Ljudi dali je to ovo





Ažurirao TeaK - 21 Rujan 2007 u 20:20
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2007 u 20:21
e sad bih ja sebe
pa ja sve cvjetove bacila
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2007 u 20:27
Nisi jedina i ja obrezivala da ne bude ružno, ovo je sasvim slučajno ostalo par komada , i ja se pitam kako mi je promaklo. Sad na kraju ispada da je to sjeme, ali ako je ne brini biti će i koja sjemenka za tebe. smile48 Ovo je dokaz da nekada ne valja sve što odcvijeta odrezati. A usput da ga i pokažem;


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2007 u 22:08
prelijep je TeaK
ja imam 4 clematisa i svima sam cvjetove odkinula
hajd reko mozda opet procvjeta
a ono sjeme uh sad sam
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 22:47
Ja sam ovih dana isto posadila Dr.Ruppel Clematis.Nadam se da mi se neće isto desiti kao kod Piki.Za sada se dobro drži.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 19:43
DALI IMA NEKO SJEMENKICU ZA MENEsmile43
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 22:22
Dragi ljubitelji klematisa , ne bih vas htjela razočarati, ali koliko ja znam velikocvjetni klematisi se ne razmnožavaju sjemenom, nego lisnim reznicama, cijepljenjem i u amaterskom uzgoju povaljenicama. Pokušajte sijati, ali nemojte se razočarati ako iz toga ne bude ništa. Samo se sitnocvjetni daju raznožiti sjemenom. Meni je uspjelo ina taj način uzgojiti C. viticella, potaninii, macrocephala, integrifolia, a ove sezone sam posijala još neke.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 22:32
Kod mog clematisa piilu se nakon svakog cvjetanja stvorilo kao paperje,nešto kao maslačak kada mu prođe cvijet,samo sitnije.Ali nisam bila sigurna da li je to sjeme pa sam sve to raspršila po vrtu.Da li je to možda bilo sjeme? Ako sada na proljeće svugdje nikne biće klematisa LOLLOLLOL
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 09:28
Prije desetak dana sam odrezala grančice od nekoliko klematisa, odstranila listove- s donje strane sam ostavila 1cm do mjesta gdje su izbijali listovi a gore još dva-tri takva koljena. Taj donji dio sam umočila u prah i stavila u vlažan pijesak koji redovito zalijevam. Jutros sam primjetila da se na mjestima gdje su bili stari listovi stvaraju novi pupovi. Da li to znači da se nešto događa??? Ima li tko iskustva sa ovakvim načinom razmnožavanja?
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.