Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Festa  sv Vlaha
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Festa sv Vlaha

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 09:26
...festa  je  završila prošlu  neđelju  sa proslavom  na Gorici  sv  Vlaha  (  brdašce  u  Lapadu  )  đe  je  mala  i  stara  crkvica  na  samoj  klisuri  poviše  mora...
...poslije  se  barjaci  izvijaju  ispred  glavne  svečeve  crkve  u  Gradu,   održi  se  kratki  program,  odpjevaju  himne  i  spušta  barjak  sa  Orlandovog  stupa...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 09:33
 
 
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 09:33
Hvala Manči za ovu lijepu reportažu!Big%20smile
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 09:37
smile79
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 18:34
Manči, hvala ti za ovu lijepu reportažu. Bila sam u Dbk davne 1976 na maturalcu i onda smo obilazili znamenitosti grada. Ne mogu baš reći da se mogu orjentirati, ali ponešto je ostalo u sječanju......Pile, Stradun, Gradska kavana Wink, Orlandov stup, toranj sa zelencima i nekoliko crkvi i to baš neznam koja je crkva sv. Vlaha, a koja katedrala. Imam još i sada negdje razglednicu crkve, mislim da je to ova nasuprot Orlanda, koja tlocrtno izgleda u obliku križa.
Grličanja se sječam, da sam jednom kao dijete bila na misi na sv. Blaža ( Vlaha) i vidjela to uživo, a sada si me ti na to podsjetila. Hvala.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 13:49
...baš  se  veselim  da  sam  ti  vratila  lijepe  uspomene!!!!!
 
...crkva  sv  Vlaha  je  ona  nasuprot  Orlandovog  stupa ....
...Katedrala  je  kraj  Kneževa  dvora...
 
smile78 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 12:48
...ove  godine  je  vrijeme  slicno,  pa  ako  vas  zanima  pogledajte  proslogodisnju  temu....
.....ne mozemo ni  Antonija  ni  ja  u  Grad  po  freske  slike....Cry 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 13:05
A ja gledam na tv-u i mislim si kako će sada naše cure napraviti izvještaj kao i lani. Šteta!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 13:16
Kad sam čula na TV za Festu SV. Vlaha, odmah sam pomislila na naše cure sa juga. Žao mi je što nećemo vidjeti slike i od ove godine.

I ova moja poruka je (to sam naknadno vidjela) 700-ta. Pa od kad sam postala takva pričalica......Embarrassed
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 15:52
....bio je prijenos  mise  ali ne i procesije...samo  se  vidjelo  kako  se  formira pocetak....
....danas  je  1039.  proslava.... 
 
 
Nataly,   vec  si  dugo  pridruzena  na  forum  ali nisi  puno  "govorila"......
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 16:35
... 
Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 17:25
Krasna feštica! :)
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 09:38
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 11:09

Antonija se dobro dosjetila, pa nam je ovim linkom dočarala djeliš feste!

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 12:24
Ne mogu vjerovati da više od godinu dana nisam "putovala" ...tek sam na kraju shvatila kako su to prošlogodišnje slike a ja sam uživala u njima, zagrijale su mi srce ...fala manči na prelijepom doživljajusmile78
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 14:52
 Thank%20You .....hello, Franjice, drago  mi je  da  te  vidim!!!!!
 
 
....to je sve  slicno...isto  suncano  k'o  lani, ljudi  isti,  ulice  iste....mozes  racunat  kao  da  si  gledala  ovu  godinu....





Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 11:49
antonija zgodan vam je novi biskup MateBig%20smile
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 20:24
Mari, ja ga još nisam vidjela ali vjerovati ću ti na riječ!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 21:20
Super reportaža Thumbs%20Up
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 16:56
Evo ove godine po 1041. put se proslavila festa sv. vlaha.
Najavljivana je jaka kiša, formirala se đenovska ciklona, ona u nas znači potop. uz zagovor sv. vlaha osvano je prekrasan sunčan dan!
"možeš slobodno u košuji ići u grad" reko je jedan moj susjed!
misno slavlje predvodio je đakovačko osječki nadbiskup mons. Marin Srakić.
bila je to prilika da se proventaju, obuku, prošetaju narodne nošnje, da se stavi stari svečani nakit!
iz cijele lijepe naše došli su gosti da uveličaju našu svetkovinu. po mojoj procijeni najbrojniji su bili šibenčani.










jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.