Početna stranica Početna stranica > Humanitarna akcija - CVJETNA DRUŽINA – to smo MI!! > Humanitarna akcija za djecu smještanu u SOS dječjem selu > Cvijet.info za SOS Ladimirevce: PROLJEĆE
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Radionica "mali vrtlari" u SOS SELU Ladimirevci
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Radionica "mali vrtlari" u SOS SELU Ladimirevci

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Radionica "mali vrtlari" u SOS SELU Ladimirevci
    Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 22:48

Danas mi se javila Shasha sa jednom predivnom idejom!!!

 
A to je da se organiziramo i odemo ovoga proljeća do sela i prije nego počnu radovi vani da  se nešto napravi, farbanje tegli i sl
 ili da napravimo nešto tzv."mali vrtlari".Donesemo sjeme ,zemlju i tegle pa da oni siju i ,naravno,paze na to.Kad se,ako se bude,dovezlo cvijeće ,u 5-6mj.vidimo šta su uspjeli uzgojiti!
 
Ako ima zainteresiranh koji bi sudjelovali slobodno neka se jave. I naravno neka se jave svi koji imaju ideje kako da se organiziramo i sta da sve napravimo.
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 23:36
(ubijaju me ta crvena slova)
 
Da malo pojasnim ,iako ni meni nije previše sve jasno jer je to bila usputna ideja.
Mislila sam da se napravi,prije nego počnemo"lopatati"vani,radionica pa da klinci ukrase tegle.Onda sam se usput sjetila te sjetve.E sad,to bi moglo biti baš ono naše,ipak smo tu ,većinom,radi cvijeća,no trebalo bi nekako klince zainteresirati.Ne na 2-3 sata,koliko smo tamo,nego ih nekako(tu sad ideje nebudu naodmet)zainteresirati da to i naprave,do kraja.
Znači,mi bi donjeli sjeme,zemlju i tegle.Možemo kupiti tegle no kako ja volim iskoristiti sve moguće u  smeću,možda da im donesemo razne kutije,čaše i sl.u šta i mi sijemo.Da vide kako ne treba baš svaku čašu od jogurta,recimo,baciti nego može i poslužiti za nešto.
E sad zavisi koliko bi nas išlo i koliko bi klinaca bilo zainteresirano pa bi se mogle dvije radionice napraviti.Jedni bi bili "mali vrtlari" a drugi bi bili"mali umjetnici"koji bi ukršavali tegle u koje bi se kasnije to cvijeće presadilo.
Kako im dva puta godišnje vozimo cvijeće,kad bi to dovezli,onda bi mogli sa njima i saditi to što im je niknulo.
 
Eto,to je ukratko to.
Nadajmo se da nebude ovo prošlo ko božićna radionica i da se bude još netko osim mene javio(Admina i ekipu ne spominjem jer su oni uvijek tu i uvijek za)
...ideje u letuLOL...
Možda da Admin pita jel imaju neki dio zemlje gdje bi mali vrt napravili sa njima!?Ne veliko,2-3 gredice,da oni sami sade i uređuju.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 20:39
mogli bi nabaviti razne lukovice... one najprije niknu i procvjetaju tako malim vrtlarima nece proci dugo vremena da vide rezultete
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 11:46
Mogli bi se dogovoriti da jedni rade cvjetnjake i ukrašavaju ih a druga grupa sadi i sije....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 23:07
hehehehe,mogli bi.A ne mogu si pomoći.U jednoj grupi buš ti u jednoj jaLOL
Ovo za lukovice je super.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 20:30
izgleda da ce biti i ova akcija zakljucena jos jednim neuspjehomCry
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 20:35
Ma Admine ne gubi nadu,kad nas bude malo više članova,bude se netko i javioLOL
Aj,smislit ćemo mi sebi sami radni plan.Možemo mi to samo se organizirat trebamoWink
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 17:21
Koje su dobi djeca koja su smještena u selu?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 21:13
od malenih od godinu do onih od 14 godina....
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 22:24
dobro, hvala na odgovoru.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 10:24
Evo mene opetBig%20smile
Na kavi sam udavila sa akcijom i sad čekam ,no još se kava komentira pa se budu valjda kasnije javili,da se javi Skitalo jer je reko da bi išao.Naravno da bi poveo svoje 2 pratilje(Gogu i Konte)Wink
Još jedan info sa kave.R.Sara je krenula sa sakupljanjem novaca i sakupili smo 170kn.Kod mene su,nisam ih uplatila jer sam ja nekako sigurna da bumo išli pa sam mislila za taj novac kupiti nešto materijala,ako bude trebalo,ako ne,uplatim kasnije.
Da,i Nata je rekla da bi možda išla.Ako idu oni koji su rekli,pa nas ima dostaaaasmile213
E sad još samo ;
1.prijedlozi,kaj raditi,kaj kupiti
2.dogovor sa selom(admine to je na tebi,naravno i zato brzo ozdravi jer imaš obavezeWink)
3.i najbitnije-potvrde da sigurno još netko,osim Adminove družine i mene,ide
4.idemooooo
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 10:25
ideja sa lukovicama je super! SmileSmile
Ja  neću moći osobno doći ali bi rado pomogla novčano ili u lukovicama.
Pa mi treba adresa kuda da ih pošaljem.
Broj računa iz prethodnih akcija je još otvoren? može se na njega uplatiti prilog?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 10:28
Zagorkosmile78
Ja se nadam da budemo za par dana znali ko ide i kad se ide pa onda ti odluči,hoćeš li novac uplatiti ili budeš nekome od nas,koji idemo,poslala lukovice.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 12:38
imam i ja nesto lukovica amarilisa, koji bi uskoro mogli i krenuti na cvatnju.
 
mislim da ce oni klince stvarno iznenaditi kad vide kako je "cudoviste" izraslo.
 
 
racun jos valja i radi... msilim dan iej bilo bas uplata u zanje vrijeme (nije bilo dosta ni za zadnju akciju pa sam onda umjesto 1500 kn za macuhice uzeo samo 1000 pa je ostalo 500-tinjak kuna na racunu)... barem mislim treba to jos provjeriti.
 
 
 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 12:40
treba osmisliti:
 
koje cvijetnjake ce se ukrasavati (kupovne ili nekako ih napraviti).
 
kako ih ukrasiti (tehnika i materijal)
 
i lukovice tj. sta posaditi. + zemlja naravno.
 
 
------------------------------------
 
sa selom i ravnateljem nije bad, na brzaka dogovorimo datum
samo treba sve ovo vidjeti koliko nam vremena treba da se sve dogovori i odmah zovem
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 17:21
uplatila sam prilog na račun pa vi nabavite što bude potrebno Wink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2010 u 22:51
A ništa,ajmo onda vidjeti koji datumi nama odgovaraju,pa da bude sigurno.Glupo mi je smišljati šta da radimo kad ne znam ko će ići i hoćemo li uopće ići.Ma smislim ja to u hoduLOL
 
Budem sutra uslikala šta sam sebi kupila pa da vidite jel to ok i jel skupo.Ako nije,mogla bi te komplete tegli uzeti.To su,na jednom podlošku,3 četvrtaste limene tegle.Znači ukrasne,u njih bi se moglo saditi no da se rupe izbuše prije,ili staviti neku običnu teglu u njih.Cijena je 30kn.
Ima kod nas u merkuru,tegle od terakote za 5-6kn,to su veće tegle,a manje su i jeftinije.Njih je lako oslikavati,ako bi klinci htjeli.
Možda bi najjednostavnije bilo ukrasiti ih salvetama ili kolažom.Izrežu neke cvjetiće i sl.i to poljepiti.Na te cvjetiće,iz kolaža,bi se mogao neki štapić naljepiti i napisati naziv biljke koju će posaditi.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2010 u 07:18
može... pošalji fotke pa da vidimo.....
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2010 u 16:02
dakle ja bih išao u Ladimirevce ali ako se auto uz mene napuni sa još troje.ipak moram gledati da si smanjim troškove koji do tamo nisu mali.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
goga-zg View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga-zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2010 u 16:24


mogla bih i ja ići.sad nas ima dvoje iz Zagreba.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,352 sekundi.