Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kako "obući " kutiju
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kako "obući " kutiju

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: kako "obući " kutiju
    Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 14:59
za obući kutiju potrebno je pripremiti : materijal,tanji karton,trakicu (može i bez nje),ljepilo .........ja sam koristila decoupage ljepilo i pištolj na vrući vosak....
karton izrežem u trakice šiirine 1cm,odoka......nisam imala dovoljno dug karton i koristila sam dva tako da će na kutiji biti dva spoja
 
 
trakice kartona zaljepim s naličja tkanine.........možete ljepiti uhu ljepilom ali i decoupage ljepilom
 
 
makon toga prebacim platno i prepeglam.......tu se vidi s prave i s krive strane
 
 
nakon toga ljepim na kutiju.......krećem iz kuta i polako ljepim ostavljajući gore mjesta za trakicu.....ukoliko ne želim stavljati trakicu ljepim uz sam rub kutije ........dobri stari pomagači,kvačice,posližit će da sve to fiksiraju....
 
 
ako ostavim više materijala mogu ga samo lagano poljepiti tako da dno kutije izgleda bogato,s puno nabranog materijala
 
 
ali odlučila sam se za čvrsto dno.......višak materijala sam odrezala i sve mjestimično zaljepila za dno kutije
 
 
od kartona sam izrezala komad veličine dna kutije .......i njega treba presvući u materijal........ljepim stranicu po stranicu
 
 
na dno kutije nanesam ljepilo i stavim pripremljeni i obučeni karton.....za bolje prijanjanje stavljam nešto malo teže......ovaj put bocu dobrog vina
 
 
na kraju ostaje samo još da zaljepim trakicu......počinjem od desnog bližeg kuta jer po nekim istraživanjima tu pogled najmanje skreće......tako sastav trakice neće biti uočljiv......malo mi je slika mutna ali ako ste do sada sve dobro napravili ljepljenje trakice je pis of kejk.......dobru zabavu vam želim
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 15:03
Bravo Mare Clap, svašta ćemo mi od tebe naučiti, ja imam jednu starinsku drvenu pa ću probati, glavno da se ništa ne šiva, jer mi to baš ne ide Embarrassed
život je more
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 17:03
Odlično si sve korake pokazala, totalno drukčije nego sam shvatila, sad i to treba probati...
A tek kvačice, toga se nisam sjetila, bravo ti Thumbs%20Up
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 20:01
ima slikice i cijelog rada kada je gotov ??
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 21:41
eh admine danas kutijica promjenila vlasnika........ali cure već znaju koja je to kutija,u mojoj je galeriji.......zelena cameo kutija.....imaš pravo ipak sam trebala poslikati i kako na kraju izgleda.......zamolit ću novu vlasnicu da stavi sliku....
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 22:21
Bravo Mare, majstorski odrađeno i krasno objašnjeno.

Evo ja ću kopirati sliku iz tvoje galerije, da stvarno bude cijela priča o prekrasnoj kutiji


Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 22:25
mare tutorial je odličan!
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 22:47
hvala otok.......sad još samo fali slika kutije iznutra sad kad je obučema....
rosa imaš lijep avatar
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 23:04
mare, svaka čast, jer za ovo treba i volje i živaca...super je kutija Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 08:10
Bravo svaka čast!!!! i hvala otok na trudu .... sada se vidi sva ljepota i umjetnost ovog objašenjenjaThumbs%20Up
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 08:50
Mare, odlična ti ova ''hajd' pokaži'' tema!Big%20smile
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 18:29
Ma mnogo cemo od tebe nauciti, super si , slijedim uputstva, nisam se prije sjetila da tako radim.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 23:32
odlicno...bas imam jednu kutiju za urediti...
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 23:07
mare tek sad vidin da ti nisan pohvalila ovu super ideju..smile186pokusavan ubrat ocu li imat strpljenja za ovakvo nestoWink
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 00:06
Super koristan tutorial! Moram još samo nabaviti bocu DOBROG vina... Embarrassed
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 15:08
Puno hvala.Jako domišljato.Probaču iskoristiti.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 00:40
Prvi put sam na ovom forumu, morat ću češće navraćati. Kutija je prelijepa, a postupak je objašnjen temeljito, korak po korak. Bravo!
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 19:02
Mare draga, može jedno pitanje?
Ja pokušala skužit, al me nešto ne ide
Kad se stavlja ova tkanina iznutra, šta se radi sa sastavom tkanine sa strane?
Jasno mi je da je dno riješeno s ovim tvrdim umetkom, al, tamo di nije iz komada tkanina, već gdje se sastaje....nadam se da ste uspili razumit ovo moje bauljanje...to mi baš nije jasno.
Ako se ostavi slobodno, tj, ne lijepi se ne ušiva i sl., onda mi se čini da neke sitnice iz kutije mogu upadat u taj prostor (onako kao u torbi kad imaš neku rupu na šavu u podstavi).
Il se ipak nekako sastavlja nekim ljepilom? Ako je, kojim ljepilom?
Sorry na pilanju, vjerojatno su svi skužili...al, priznajem, ja nisam
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 20:01
Mare ja sam moju kutiju okrenula naopako i po njoj skrojila materijal, ustvari sam sprendlala i onda prestepala, zatim zalijepila unutra. ali nije jako napeto, to kako ti se svidja. Maredelmar, probaj tako ako ne razumijes sto je Mare napisala.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,140 sekundi.