Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže stablašice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže stablašice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 20212223>
Korisnik
Poruka
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 20:02
e, sad možeš ga fučkati...
Ja sam sve svoje stablašice, i ovu super dorothy pendulasta krošnja, kupila kod Vrtlarije Horvat u Zg ili Virag u Ludbregu- valjda ljudi znaju što pišu i pričaju.
Upravo su mi tako rekli- pendula krošnja, a ako je pendula onda mora biti pokrivač jer inače ne bi visjela prema dolje već bi grane rasle u visinu i širinu.

Ja sam svoju orezala kao pokrivačicu, isto kao i Bodenabend te Swony bijelu.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 19:56
heheh...i moje su od horvatovih, pendulasta krosnja, ali vjeruj mi penjacica je u pitanju...super dorothy je penjacica...imas je u bijeloj i roza boji....Wink

http://i49.tinypic.com/12666fm.jpg

ovo je katruzina super dorothy....imas sliku na "penjacicama"
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 20:15
Sad tek vidim koliko me jos posla ceka , samo ako sve ne prolista dok se ja
stignem vratiti !     
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 22:32
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Sad tek vidim koliko me jos posla ceka , samo ako sve ne prolista dok se ja
stignem vratiti !     

ne brini se, nikud ti se ne žuri..i ovo proljeće nekako lijeno dolazi, zima je još kod nas
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2014 u 14:02
Prije 5 godina kupila sam MPK za ročkas u jednoj zagrebačkoj vrtlariji na poklon ružu penjačicu... moja je želja bila žuta ruža ali po savjetu vlasnika dobila je crvenu

Već slijedečeg su me proljeća OMU i MPK zezali da sam im poklonila divljakušu jer od tada cvijeta ovako

Što su krivo uradili, molim savjet kako opet dobiti ružu sa puno lijepih cvijetova?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2014 u 19:17
"divljakuša" raste ispod kalema. Sve što je ispod kalema treba ukloniti i orezati. Iznad kalema bi trebala granati kalemljena ruža s tim crvenim cvjetovima. Ako je još uvijek taj kalem živ trebalo bi biti pomiješanih grana,a to znači da bi trebala cvjetati i crvena. Pošto ona ne cvjeta, za pretpostavit je da je kalem krepucnuo.
Sad jedino, ako znaš, odreži potpuno divljakušine grane i nakalemi sama neku ružu prema odabiru - ja ti taj dio posla nikada nisam radila, tako da ne znam kako se to radi
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2014 u 21:01
Ja mislim da je lijeva gornja grana kalemljena, po listovima bih rekla da su ostale divlje koje treba odrezati
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 08:45
Čudi me da se baš nijedna kalemljena grana nije zadržala jer se nisu pojavljivali crveni cvijetovi... sad me MPK tješi da joj se baš sviđa divlja ruža jer svi imaju nekakve plemenitašice a samo ona divljakušu. Probat ću malo proučiti kalemljenje pa možda ipak probati sa jednom granom!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 14:53
FranjicaZG, čini mi se da je enrikova nona dobro uočila i da bi odista ta lijeva grana mogla biti kalemljena ruža, a ima i pupoljak na njoj pa ćeš uskoro otkriti
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2014 u 00:45
I ja sam prije nekoliko godina u jednoj zagrebačkoj vrtlariji kupila nekoliko ruža penjačica. I što se dogodilo? To nisu ruže penjačice, to su grmovi visine 1,5m. Prema njihovom savjetu prvu godinu ih nisam orezivala. Sljedeću godinu grane su toliko zadebljale, okitile se ogromnim trnjem. Jesam li ja nešto krivo radila s njima, ili mi nisu poslali ono što sam naručila?
Sutra je novi dan.
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2014 u 19:03
da podijelim sa vamafuksija meilandekor
eden rose
scarlet meilandecor
bodenabend
visoka stablašica
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 22:07
Ostadoh bez reci....prekrasno sve,ali bas sve.....svaka cast smile93
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 22:12
prekrasno jeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 22:17
Lijepe su lijepe ! Stvarno se imas cime ponositi !

                                                                                         blume-0131.gif von 123gif.de Download &amp; Grußkartenversand
Na vrh
rea View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 29 Siječanj 2014
Lokacija: hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 16:10
[/URL]
ruža stablašica china girl
Na vrh
rea View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 29 Siječanj 2014
Lokacija: hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 16:13
[/URL]
lavaglut stablaši ca
Na vrh
rea View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 29 Siječanj 2014
Lokacija: hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 16:18
[/URL]
stablašica nostalgie
Na vrh
rea View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 29 Siječanj 2014
Lokacija: hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 16:24
Mandevila, ovakve ruže stablašice još nisam vidjela , predivno nije mi jasno kako si uspjela uzgojiti 

tako visoko na deblu, smile55.Inače čitam da imate problema sa orezivanjem, ja moje orezujem na proljeće  na 3-4 pupa i uvijek potjeraju dovoljno da naprave krošnju. Jedini problem je što iz korijena i debla bacaju divlje izdanke pa ih treba kidati.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 20:21
rea prekrasna jeClap kao divan buketsmile73
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2014 u 13:24
rea krasan izbor ruža,divne su
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 20212223>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.