Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže stablašice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže stablašice

 Odgovori Odgovori Stranica  123 23>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ruže stablašice
    Objavljeno: 27 Ožujak 2007 u 23:46
Na nekoj temi je,čini mi se Cvijetić,spomenula ruže stablašice,pa da tamo ne pišem možemo i tu o njima.Naime i meni su krasne,ko i svaka druga ruža,i nikako da je kupim,ALI....Sad sam odlučila pokušati je napraviti domaBig%20smile.Ne znam može li se to od bilo koje ruže ili su to posebne.Ako neko zna,ja bi molila pomoć.No u svakom slučaju ja ću probati jer mislim da bi se to moglo nekako.
Probaj i ti Cvijetić,možda nam uspije,a ako ne,jedna grana i malo truda se izgubiWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2007 u 01:16
Koliko ja znam to je posebna vrsta ruže koja tako raste.
 
Inaće predivna je biljka i planiram posaditi dvije u vrt. i to pokraj staza na ulazu u dvorište, sa svake strane po jednu.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2007 u 21:03
Moje ruže stablašice su kupljene prošle godine u proljeće.Jedan je roza i krupniji cvat, a druga je bijela i sitni cvat.
Obje spadaju u visokostablašice jer su visinom do 120 cm. Inače pročitala sam da ima ruža polustablašica visine od 50 cm do 70 cm i srednje stablašice od 75 cm do 100 cm.Imamo i viseće ili žalosne stablašice u visini od 150 do 200 cm.



I ja sam ih mislila staviti sa jedne i druge strane vrata ali im više odgovara  na  suncu,
u velikim pitarima. Evo baš sada su ponovno krenule sa izbojima!!

Ove godine očekujem bujniji cvat!!Heart    
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2007 u 21:28
Donata zasto ti meni nisi gdje blize
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2007 u 21:35
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

Donata zasto ti meni nisi gdje blize


Big%20smile Takav ti je horoskop!!!
Big%20smile
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2007 u 16:17
hehehehe
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2007 u 20:52
Ja vama vjerujem,no malo sam tvrdoglava pa ću ja pokušati nešto doma napraviti.Ako ne ove godine,sljedeće ću barem jednu kupiti.
Ko zna možda"smutim" neku malecku stablašicuLOL
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2007 u 21:18
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ja vama vjerujem,no malo sam tvrdoglava pa ću ja pokušati nešto doma napraviti.Ako ne ove godine,sljedeće ću barem jednu kupiti.
Ko zna možda"smutim" neku malecku stablašicuLOL


Ruže stablašice imaju deblo na čijem se kraju razvija grmolika krošnja, baš zbog mjesta cijepljenja koje se nalazi ispod krošnje.
To piše u literaturi, ali neke drvenaste biljke tipa plavi krumpirov grm , lantanu...možemo formirati kao stablašce.Vidjela sam da to rade i oleandru( uz izniman oprez), pa ne vidim razloga da to tebi ne uspije sa ružom.Vjerovatno treba pogoditi nekakvu sortu koja nije toliko "tvrdoglava" kao mi.Wink
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2007 u 14:01
može se stablašica napraviti i od obične ruže.znam to jer moja je svekrva napravila njih nekoliko i sve su joj super. kod nas su skupe "gotove" stablašice, neki dan sam vidjela u sjemenarni i košta 60,00 KM, a ona mala sadnica je oko 3,4 KM.ali tko nema strpljenja neka plati. nadam se da ću vam slike staviti danas ili sutra pa da ih vidite.
a ja ću tako pokušati napraviti lantanu (mi to cvijeće kod nas zovemo dubrovnik) i fuksiju (zovemo je menđušica). sad su mi male, ali iduće ljeto će sigurno biti u punom svjetlu.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2007 u 14:40
i ja sam gledala kod nas kosta 40 km ili 20 eura pa mi malo skupo ali pokusat cu nesto sama izvesti ako mi ne uspije u rasadniki i pocastit cu sebe kad vec nece niko drugi
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2007 u 18:51
Evo moje su obje pustile male pupove.Čim prva procvjeta šaljem vam sličice. Inače, kupila sam ih prošlog proljeća u Pevec-a svaku po 79,00 kn.

Ažurirao Donata - 11 Travanj 2007 u 18:51
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2007 u 20:42
Velim ja da se to može i doma napravitiLOL.Ja sam jednu oblikovala ali malu,tako da bude to neka "mini stablašica".Za sada dobro izgleda,samo da procvate pa da vidimo onda.Ermm
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2007 u 21:05

Biti će dobra. nema cvijeta koji nije dobar.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2007 u 20:51
Slabo se vidi ali...e to bi trebala biti jedna bijela(kad procvate) mini,mini stablašica.Formu ima,ostalo ćemo vidjeti
 


Ažurirao shasha - 08 Svibanj 2007 u 23:34
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2007 u 15:20
 
jedna od tri "obične" ruže napravljena kao stablašica
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2007 u 17:06
Svaka čast cure, stvarno super izgledaju!!ClapClap
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2007 u 20:00
Bravo NinaClap.To si ti radila? Ja nisam od "obične" još probala jer sam ih jesenas zapelcala tek pa sad čekam da ta osnovna grana naraste.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2007 u 20:55
Stablašice su mi pune pupoljaka i samo što se nisu procvjetale.Clap
Na roza stablašici sam uklanjala manje pupoljke da bi središnji pupoljak bio veći, dok kod druge ruže
stablašice bijele( prva na slici) nisam uklanjala pupoljke jer se radi o sitnijem cvijetu u grozdovima. Za sada je sve O.K. Thumbs%20Up



Ova druga roza ima veći cvijet!!


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2007 u 21:00
donata svaka cast
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2007 u 22:24
I moje su pune pupoljaka,još malo i procvjetat ćeTongue.Sad ih svaki dan samo gledam(ko da će prije procvasti)LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.