Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šmrckov dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šmrckov dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344 85>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 01:03
Balkon mi je pun kao šibica.

Plastenik, 22 pačempresa, juka šarena, 5 tisa, sad i rasada. Nema m kid stati.

Ovo je rasada koju sam dobila od Hoje i čeka transport ovaj tjedan. Slikana je prije koji tjedan. HvalaHug




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 01:06
Gore je predivna hortenzijaHeart i narcisi ( koju voluharice ne vole, valjda, nadam se, vjerujem...smile143)

Dolje su čičoke koje su mi jednom propaleCry i maliniceTongue




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 01:08


I ovo je prekrasna ruža. Ćeš mi reći naziv ružice, ako znaš?smile76


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 05:19
Neka se sve uhvati i bit će dobro.
Da ti kažem ime ruže ako znam? Ovaj puta, ne da znam - nego znam dva imena LOL:
Topalovići (i ja) kažu da je bonanca (bonanza), a neki veliju da je to samba. Wink
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 08:28
Prekrasno, držim fige da se sve i primi, biti će  smile161  smile160
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 08:41
Već sada nema čega nema - bit će to pravi OPG (obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo)!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 12:12
HvalaHug

Bonanca je visoka između 1.5-2 metra i grmolika je ruža, a samba je foribunda od 60-80 cm. Je li bila visoka ili niža?Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 15:51
Di me nađe LOLLOLLOL ?! Znaš da sam tudum. Možda bi i bila velika, ali ja to režem nemilosrdno.
Šalim se, po opisu bi ipak bila samba jer ne vidim da baš ima tendeciju rasti u visine.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 16:24
Svejedno i jedna i druga su predivne. Samo da se primi, hvalaHug
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 19:14

Koliko znam, voluharice ne vole narcise (čak dapače smeta im njihov miris). Jedan dio mojih narcisa posađen je na livadi. Do sada sam jedino primjetila  da ih je sve više....Wink

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 07:10
Nataly - više narcisa ili više voluharica!?? Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 08:58

Više narcisa...

Da je više voluharica onda bi napravila samoubojstvo. I ovako ih imam dosta.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 21:23
Ubacila sam danas maline, narcise i čičoke u zaleđenu zemlju. Ali sa dosta zemlje u kojoj sam to donijela.

Ja mislila saditi grašak, a vidite ovo mogla sam se klizatiLOL




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 21:26
Šmrčkice, prekrasnih biljaka. Jedva čekam da podju na put a naravno onda da se lijepo i zdravo razviju

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 21:36
Otišle su Lora i gurnute u ledenu zemlju, sad ćemo vidjeti što može izdržatiCry

A u vrtu sve je uništeno i popaljeno, uzalud zaštita koju sam stavila. Baš me to razočaralo, jednostavno protiv ledenog vjetra i onih uvjeta se ne možeš boriti. Šimširi pored boca su sravnati sa zemljom, a da nije boca ne bi se ni vidjelo gdje suCryCry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 05:58
Šmrcko nemoj biti Cry šimširi su morali preživjeti. Možda su ih uništile voluharice? Pričekaj da krene vegetacija, onda ćeš moći utvrditi što je stradalo. 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 06:23
I kod nas je dio zemlje još smrznut (onaj koji je i inače u hladovini, s manje sunca..) . I ja sam, kao i ti, jučer skakala po lopati i odustala Approve . Za par dana će otpustiti pa ću tada preštihati dio travnjaka - za cvjetnjak.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 06:38
A zašto žuriš? Sad sam ti prošla malo dnevnik da usporedim sa prošlogodišnjim radovima.
Rano ti je, a i zima je baš neka duga (kažu kasno Uskrs - duga zima). Bit će vremena. Ni je ovdje nisam ništa vani sijala, nisam niti jednu biljku iz zaklona izvadila.
 
Uz put, vidjela sam ti sliku one njive, svježe izorane - imaš li dosta sjemenja?
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 08:26
Šmrcko i ja mislim da ti se šimširi nebi smjeli smrznuti.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2011 u 23:12
Draga Hoja nisam mogla na balkon izaći, jednu veče sam skoro vrat slomila kad sam u mraku na nešto zapela. Trećina balkona je u plasteniku, rasada u mini posudama, 22  pačempresa, 5 tisa, tvoje sadnice. Jednostavno dio je morao ići u zemlju. Stavila sam oko biljaka dosta zemlje koju sam donijela , ma vjerujem  biljkama da su jake. Hortenziju nisam, gledam kako mi pupa na balkonu i sad bi je stalno gledala kako je lipaHugHeart. Bože dragi izgleda da sam poludila za hortenzijamaTongue 

Ma sjemena imam li dovoljno pojma nemam, a povrtnjak je prošlu godinu bio još toliko kolika je njiva, ali ništa nije niklo.Od vrećice novozelandskog špinata se pojavile samo dvije biljke. Šta da ti pričam dalje, užas nula.
Tako da pravo iskustvo sa sijanje i nemam. Lako je dokupiti sjeme, ali kad neće da se pojavi ništa od posijanog tu već gubim malo i volju, jer znam da je do sjemena.
A općenito me već panika lovi od sijanja i radova, prošla godina me preiscrpila i slabo se posla napravilo. Teško se bilo dizati u 4 u jutro, raditi i održavati vrt 50 ( u biti 100) km daleko, ne imati ni vodu a ni struju. Sve se svelo da sam 700 m2 održavala travu, čupala ne korov nego busenje, zaljevala cvijeće zaraslo u travu i padala u nesvjest od umoraConfused A od povrća ni P kako treba.

Čak ni krumpir nije sličio ninašto, bio je presitan i nismo imali više nego smo posadili, valjda su i miševi se gozbiliConfused Ovu godinu mijenjam sortu u drugu za koju kažu da je za gorje, a u primorju je nikakava zbog nedostatka noćne vlage. Vidjećemo valjda se nađe tehnika koja će gore pasati.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.