Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šmrckov dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šmrckov dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 85>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 14:42
Vrijedno si krenula u novu vrtlarsku godinu!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 22:05
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

U onoj bijeloj šalici je izgleda lantana.


Da jeste , a i u onoj plastičnoj što je najcrnji sastav je lantana. Ma da mi se samo 5 primi bit ću sretna
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 22:07
Krećemo zajedno Anaida u novu vrtlarsku godinu i da nam svima bude uspješna i bogata. Mi smo jedino blago ovog svijeta i znamo što su prave vrijednosti, a to je živi svijet oko nas koji bez nas može, a mi bez njega ne.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 22:10
Ovako je danas krenulo. Čašice, svjeća i čavao za bušenje.Smile



Prva tura sađena pincetom.


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 22:12
Šeri rajčica



Današnje biljčice koje sam posijala su našle svoje mjesto umjesto kućnog cvijeća.


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 22:15
I balkon je sav prljav, ali čišćenje tek sutra hladno je 


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 23:04
Anaida ne ljuti se plizzzsmile143

Ovo ću napraviti uz prugu.Clap


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 23:21

Razmnožavanje reznicama

Na ovaj je način moguće razmnožiti velik broj trajnica. Reznice ubiremo od proljeća do ranog ljeta. Kao reznice najpogodniji su vršni dijelovi jednogodišnjih izbojaka, no i ovdje nalazimo razlike. Tako je kokotić najbolje uzgojiti iz donjih dijelova izboja, koji su lagano odrvenjeli. Neovisno s kojeg dijela stabljike reznicu uzimamo, ona bi trebala biti dugačka između 5 i 10 centimetara. Za uzimanje reznica bolje je koristiti nož nego škare, budući da škare gnječe tkivo, a na rane se kasnije naseljavaju gljivice i bakterije koje uzrokuju truljenje reznica. Tako pripremljene reznice sade se u propusan supstrat. Danas je moguće kupiti i specijalne supstrate namijenjene ukorjenjivanju. Posudu s reznicama prekrijemo plastičnom vrećicom kako bi se reznice ukorjenjivale pri optimalnoj zračnoj vlazi. Posudu smjestimo na svijetlo, ali od direktnog sunca zaštićeno mjesto. Uz redovito orošavanje nakon otprilike 3 tjedna reznice će se ukorijeniti nakon čega ih presađujemo u pojedinačne posude u kojima će se razvijati do sadnje na stalno mjesto.

<>http://209.85.129.132/search?q=cache:F8i6MY9Or6cJ:arhiv.slobodnadalmacija.hr/inc/print.asp%3Furl%3D/20050112/vrt01.asp+trajnice+za+sjenu&cd=7&hl=hr&ct=clnk&gl=hr&lr=lang_hr
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 23:53
Evo sam se ubila tražeći slike i našla. Samo za tebe CimiWink
Kad smo došli na teren bio je izbušen kao švicarski sir. Krtice pa još voluharice, za poluditi. I našli smo rješenje, učinkovito, bez ubijanja te prekrasne životinjice. Ali zato za voluharice ne biram sredstvaAngry. Opaka zla životinja nas je jednom (dok smo jeli) stajala u travi i gledala u očiAngry.

13 Listopad 2008

Krtičnjaci su na početku bili na svakom metru .

Prati se dolazni kanal koji treba presjeći.

Primjetila sam napad sa jedne strane ograde, vidi se točno crta kanala krtičnjaka. Tu bi je sad trebala prekinuti. Danas sam zatrpala 2 rupe stare par mjeseci , a otvorit ću jednu novu.

Hrpica s moju stranu.


Crta hrpica sa susjedinu stranu, u ravnini sa mojim krtičnjakom.Ovo je napad i rat.



Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 00:03
Svrdlom se iskopa rupa dubine može i do 0.5 metra. Mora ići ispod razine rupe krtice, koju možete napipati. Dubina rupe mora biti jer ona pokušava napuniti rupu i kad je rupa dublja treba joj dosta vremena. Kad stavite bocu brzo je napuni zemljom i ona je ispala pametnija .
Kad bih došla jednom u 3 dana nije uspjevala napuniti zemljom rupu, ma koliko bila aktivna. A ja bi svrdlom izvukla lijepu i očišćenu zemlju i koristila je za vrt.

Krtica se uspaniči jer joj svira kroz rupu i manično zatrpava. Na 320 m2 koje smo imali je možda bilo takve 3 rupe, treba joj prekinuti glavne puteve. Na kraju se pokupila i kod susjeda je džumbus napravila , ali meni je u toku godine napravila samo 2 hrpice bez neke veće štete.

Njen bjes je bio vidljiv u par navrataje bježeći iz mog vrta napravila kod susjeda poveći brijegLOL

Širina svrdla.


Svrdlo.



Rupe.








Rupe možete zaštititi armaturom, pa pokriti djelimično busenom ako vam smeta izgled, ali obavezno ostaviti dio da može zrak cirkulirati prema rupama.

Kad vam kažem krtica je za mene radila predivnu zemlju, sve dok joj iskorištavanje nije dozlogrdiloLOLWink



Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 00:05
Jedne od zadnjih rupa napravljenih u srpnju i od tada krtici ni traga nije biloHug Možda ukupno 3 rupe da sam ljetos imala.Smile

03 Srpanj 2009 at 23:06
Borba sa krticama, uspješna. Kako mi rovari cvijetnjak zloćka jedna
moramo joj rupe kopati i propuh u rupama napraviti.





Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 00:06
Šmrcko, pa ona tebe baš provocira!!LOL

Neznam da li si primjetila da ljeti za vrijeme suše, kada zalijevamo cvijeće ili povrće, u tu vlažnu zemlju posebno vole dolaziti krtice. Naime, u vlažnoj zemlji su gliste aktivne pa zbog njih krtice dolaze. Moja susjeda zbog toga izbjegava zalijevati koliko god je to moguće!

Znači, krticama treba presjeći kanal sa velikom rupom - pa probat ću i to!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 00:09
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 00:14


Kod mene ih Cimi uopće nije bilo, a baš sam zaljevala sa i po 400 litara 3 put tjedno.
 
Više joj je  smetalo to strujanje i nered koji sam im uvele od potrebe za hranomEmbarrassed. A hrane ima i u okolnim parcelama, a ljudi lijeni za kopati rupeLOL.
A čude se što kod mene nema ni kupole, a kod njih minsko poljeLOL

A i gliste su mi na brojuWink
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 00:27
sviđa mi se ovaj prirodni sistem proti kritica ,jako  Clap
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 00:34
Favijica savjetuje najbolje vrste clematisa.

Dorothy Walton ili Bagatelle



Dr. Ruppel,




President,



 Mme Boisselot,




Ernest Markham,



Warsaw Nike,

 

 Mrs Cholmondeley



za posude Piilu (drugi naziv mu je Little Duckling)


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 00:49
Anči drago mi je da vam pomogne, pouzdano će biti rezultataWink

Konstrukcije za clematise. Zaljubljena sam u Clematise

  

 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 01:18
Aronija bi mi možda bila dobar izbor uz pruguEmbarrassed

Ne zahtjevna biljka što se tiče klime i mjesta uzgoja, može se saditi u različitim podnebljima. Treba uzeti u obzir da je iz područja atlanske klime i da bolje uspijeva na staništu visoke vlažnosti zemlje i zraka.
Uspjeva i sa visokom razinom podzemnih voda gdje drugo voće ne možr uspjevati. Može uspijevati i na kamenitom tlu, sa malo zemlje kao kršni prigorski kraj i unutrašnjost Istre.

Pri sadnji izbjegavati izrazito suha pješčan tla, te nabijenu vlažnu zemju.
Mraz uopće ne škodi ni cvijetu , a ni biljci.
Značajnija oštećenja nastaju tek na -23 stepena početkom zime i sredinom zime na -30 stepeni. Opasnost je kad temperatura tla padne ispod -11 stepeniEmbarrassed
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 11:57
Evo i mene do tebe! Koliko korisnih savjeta sam tu pronašla.
Od savjeta za ruže do clematisa koje i ja obožavam. A kad spominješ Flaviju onda znači da ti se moće vjerivati!
Hvala smrcko!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 13:11
Bergi drago mi je da si našla nešto zanimljivoHug. Prvenstveno sam mislila da ovdje nitko neće navraćati, dnevnici su slabije aktivni, cilj je bio da kolektiram vaše savjete koji meni osobno se čine zanimljivi i korisni, a do kojih mi je poslije teško doći i naći ih. Kad nešto trebaš nikad neznaš di je. I komp mi je pun tekstova, već sam umorna od pretraživanja. Ovako najvažnije ću znati da je tu.

I naravno savjeti iskusnih znalaca su dobri i ne treba ih izgubiti i zaboraviti među hrpom postova. Hvala svima koji nam pomažu.
Nadam se da se nitko neće naljutiti.Tongue
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.