Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šmrckov dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šmrckov dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7677787980 85>
Korisnik
Poruka
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2014 u 01:13
Razumijem tvoju tugu zbog gubitka majke i velike želje da s njom podijeliš sreću zbog ostvarenja svog sna - divne kućice. Događaji poput cvjetanja juki mogu se različito protumačiti. Ti slušaj svoj intuitivni osjećaj.
Za juke znam da ne umiru nakon cvatnje, kao npr. agave. Moje imaju tri godine, i još nisu cvale. Znači, trebam čekati još.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2014 u 12:13
Ja potpisujem što su ti rekle cure za juku, moja sestra ih ima godinama, super se šire i cvjetaju joj svake godine. Odlično izgledaju. Cvjet traje jako dugo, jedino ga znaju napasti uši. Ali to se rješi.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2014 u 13:41

Osim ove godine kad mi je kiša polegnula cvijet i uništila ga u rekordnom roku  Confused.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2014 u 21:28
Moji cvjetovi su se dugo držali. Moje biljke preko zime dosta stradaju, imamo jake vjetrove. Posađene su u zavjetrini, ali svejedno spale im se listovi.
Još ni jedna nije imala podmladak. Moram ih pogledati kad očistim silni korov oko njih.
Ali dobroje bar neće uginuti.
I ima dosta rupa voluharica oko njih.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2014 u 21:48
Podmladak nemaju ni moje, a tako ih željno iščekujem.
Sutra je novi dan.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2014 u 22:49
Sad sam pročitala da su ti stare 3 godine. Imaš li jake zime?

Imala sam i šrenih llistova prekrasna, ali uginula.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 22:49
Moj prvi cvjetnjak oko kuće.
Slagala sam 3 metra drva satima,izvodila kreacije da se ne sruše.I dok sam sve pospremila i privela kraju, kad ono mrakača. U 20.00 sam posadila u totalnom mraku bez svjetla. I blic je pokazao ovo kad sam došla kući i vidjela na kompu. Pa dobro je za naslijepo složiti vrtić.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 00:53
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Sad sam pročitala da su ti stare 3 godine. Imaš li jake zime?

Imala sam i šrenih llistova prekrasna, ali uginula.

Živim u Dalmaciji, zime k'o stvorene za njih. Ma ja ih volim i ovakve, a kad procvjetaju, otplesat ću Ples zahvalnosti - njima u čast.
Sutra je novi dan.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 01:01
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Moj prvi cvjetnjak oko kuće.
Slagala sam 3 metra drva satima,izvodila kreacije da se ne sruše.I dok sam sve pospremila i privela kraju, kad ono mrakača. U 20.00 sam posadila u totalnom mraku bez svjetla. I blic je pokazao ovo kad sam došla kući i vidjela na kompu. Pa dobro je za naslijepo složiti vrtić.



Evo kako se sve može lijepo napraviti bez vizualnih podražaja, kad se oslonimo na taktilnu percepciju. Odlično to izgleda.
Sutra je novi dan.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 01:28
Ma kupila sam biljke i pao mrak. Teren mi je 100km puta u oba smijera, kad ću sljedeći put more ne znam, morala sam to pogurati u zemlju kako god znam. Ali eto dobro je ispalo.
Čak su calune dobile i kiselu zemlj oko korjena.

Procjeta će ti juke nebrini, vjerojatno kad im bude pasla klma i dovoljno stareWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 01:53
Nadam se, jako ću se razveseliti.
Sutra je novi dan.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2014 u 22:28
Grafit od mahovine

 
je eko-prijateljski nastrojen i pri njegovoj izradi nimalo se ne uništava ozon, ali i ne ostavljaju limenke. Vrlo vjerojatno će trajati kraće nego što bi trajao pravi grafit, ali prilično smo sigurni da će u njemu uživati čak i one starije generacije, koje inače nisu sklone grafitima.

Za što dulje preživljavanje grafita, potrebna je voda, a za njegovu izradu, trebaju vam ove stvari:

3 šalice mahovine (oprane i očišćene)
2 šalice jogurta ili 2 šalice neobranog mlijeka
2 šalice vode ili pive
1/2 žličice šećera
Kukuruzni sirup (možete i bez njega)
Blender kojeg vjerojatno nećete željeti poslije upotrebljavati

Sve pomiješajte u blenderu, zalijevajte i čekajte da naraste. A kako izgleda gotov grafit, provjerite u galeriji.

http://magazin.net.hr/dom-vrt/zanimljivo-i-korisno/foto-potpuno-cool-prirodni-grafiti-koje-i-sami-mozete-napraviti
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2014 u 19:56
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2015 u 19:11
Počinje planiranje za proljeće.

Jedan dobar savjet od SlavujVk. Da se ne izgubi među postovima.Smile

Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:


Lavanda se orezuje u proljeće nakon što prođe opasnost od niskih temperatura, i poslije cvjetanja.
Orezuje se "u zeleno", što znači da na grančici mora ostati makar 1 cm zelenog djela jer iz drvenastoga neće potjerati.
Da bi bila kuglastog oblika, dobro je svake 2-3 godine grm u jesen izvaditi, iskopati veću rupu i sve drvenaste djelove, do zelenog djela, zakopati u zemlju.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2015 u 20:26
Već? Moram reći i ja već počinjem - upravo napravila plan sijanja i sadnje rajčica. Embarrassed

Ovo za lavandu je super - uvijek naučim nešto novo. 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2015 u 22:00
Ja moram prvo raditi plan kako raščistiti nanose od 1 metra snijega LOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2015 u 22:13
Uf, treba to bome raščistiti.
Sutra je novi dan.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2015 u 22:57
Da se prisjetimo LOL

Ne znam bil se smijala ili plakala kad ovo vidim.
MM je bio vrijedan i dosta toga raščistio, ali ostale hrpetine. Jedino da uzmem brener i da otapamLOL

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Evo malo i iz mog dvorišta. Visina snijega 1.2 metra.

Ispred balkonskih vrata, južna strana kuće.



Desno od auta. Sjeverna strana kuće.



Lijevo od auta i pogled u tuđe dvorište. Visina snijega skoro do krova auta.



I tako čeka me lopatanje kao Muju u Kanadi.LOL



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2015 u 12:24
Uf Smrcko, al ga napada! Kad ovo vidim pomislim da zimi neće nikad kraj.
 A Bugica već napravila plan sijanja najdražeg mi povrća, svaka čast. I mene već sve svrbi od nestrpljenja ali se suzdržavam jer MM kaže ba bi ja najradije sijala pod snijeg ha,ha pa mu nedam gušta!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2015 u 13:49
Hehehe... LOL...da se malo prisjetimo - prošle godine sam sijala, ako se ne varam, 25.01. prvu turu, a dva tjedan poslije drugu. Ali kad vidim ovaj snijeg kod tebe smrckice, zaledim se... 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7677787980 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.