Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šmrckov dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šmrckov dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7778798081 85>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2015 u 17:26
Maloprije kiša, a sad hoću na glasanje kad ima 10 cm snijegaConfused

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2015 u 17:26
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2015 u 07:21
bravo smrckice...ti si stvarno nasa enciklopedija....bravo mila na tvom dnevniku se moze mnogo toga nauciti....smile55
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2015 u 14:19
smrckice,
najpre pozdrav...kada sam otkrila forum CIF-a, tvoj dnevnik radova me najpre privukao...možda zato što sam bila totalna neznalica i naslov tvoje teme mi delovao primamljivo...pomislila sam...eto tu ću naći, sve ono što me zanima a nemam pojima kako se radi...i moram priznati da sam bila u pravu...uživala sam u tvojim stranicama...kasnije je sve došlo samo od sebe i eto mene u vaše jato...primljena sam od sveg ...
stvarno si enciklopedija...hvala ti na tome...
ovaj putokaz koji si nam postavila je super...pročitala, pregledala i sve je tačno...već primenjujem to, u svom povrtnjaku...
skupljam organski materijal, a glistice same rade za mene...naravno malč...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2015 u 23:19
Istina je, na ovim se stranicama može puno naučiti. Koliko li je samo ljubavi, truda i vremena uloženo u ovih 79 stranica. Što drugo reći doli: Hvala smrcko!!!
Sutra je novi dan.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2015 u 00:57
Hvala vam na lijepim rječima.

Ideja teme je podsjetnik na neke korisne stvari koje se izgube u postovima, a i sačuvano na kompu postaje neupotrebljivo.
 Drago mi je da nekom pomogne, jer je bilo onih koji su se ljutili kad se spomenu njihovi savjeti ili čak što dajem nekome savjet (na žalost nismo iz istih razloga ovdje).

Nakon par godina bolesti moj vrt se ponovo aktivira. Moram ga redizajnirati i smisliti kako da izgleda trajno. Na žalost kod mene ne diktira želja i kako bi bilo ljepše nego i klimatski uvjeti.
Današnjom inspekcijom drvoreda od 5 voćki sam vidjela da je 3 slomljeno do zemlje. Dalje nisam  ni pregledala, sačekat ću proljeće još se svašta može desiti.
U ostalom još me medo nije posjetio, pa ne zbarajam štetuLOL

Eto tako polijećem sa radovima ovu godinu, čišćenje terena od građevinskih radova, dovlačenje zemlje sa livada...krtičnjaka...panjeva...lišća..nedostaje mi zemlje, malkoc me građevinar prešao da bi mi još koju tisućicu uvalio neku jalovu zemljetinu, odvukao moje previše...ali ne zna skim ima posla da ja mogu zasukati rukave i njegovu prevaru pobjediti...
Uglavnom sve sama radim bez pomoći, ali polako imam vremena do kraja života.Wink

Uživajte u mom dnevniku. E sad se još više moram potruditi smiley4144.gif...kad imam gledateljstvo LOL Wink


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2015 u 06:36
I moja je sva jalova bila pa sam uzela kamion zemlje od lokalnog gljivara koja je puna sjeckane slame i crne zemlje za cvijece...probaj i ti tako...navukla sam svuda i jos poravnala sveukupno dvoriste...pa malo treseta pa ovo ono bit ce to dobra zemljica...samo nastavi tako meni osobno puno tvoji savjeti pomognu pa i prepisem poneke...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2015 u 11:21
Nema Josipa kod mene gljivara. Ima jedan sa kravama pa daje đubre mješano sa slamom. To ne mogu nasipat oko kuće jer je đubre, a i pas bi sve požvakao.
Ovdje se ljudi ničim ne bave, gospoda su.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2015 u 13:20
A keavlje i konjsko kazu da je naj bolje...kad ga odvozi pa slamu sa mjesta odveze ta zemlja se uzima i siri..ako ima slame ukopas ju oko gredica da se topi i pas nece imati prostupa...probaj ako mozes...imam jednu kolegicu koja ima konje cim otopli idem po njeno djubre....al konjsko je jako pa netrebaju velike kolicine...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2015 u 20:32
Josipa meni treba zemlja za nasuti oko kuće nakon građevinskih radova, pa mi to đubre ne pomaže. U gredice i stavljam, ali ovamo to ne ide jer bi po tom hodali i u kuću unosili. Za sada korov ubacujem u rupe, da ih popunim. Kad bi našla kvalitetnu zemlju možda prvi sloj đubreta i da se stavi, ali teško je naći zelju i da je ispravna ovdje se ljudi ničim ne bave.

Polako ću kompostirati i popunjavati rupe. Ovu godinu ću i lišća navući pa stavljati sloj lišća pa preko zemlju. Na mjestu gdje sam imala lišće na dnu povrtne gredice mi je povrće i krumpir bio najbujniji.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2015 u 05:47
Dobro si pocela...znas ti sve mudrica nasa...ja cu konjsku zemlju razrijediti i natopiti oko cvijeca malo ali vise u bascu i odmah ju okrenuti..da moj snup nebi njusku gurao a bascu cu odmah izfrezati da se pomjesa...bit ce to super za biljke...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2015 u 22:27
smrcko,...

zaboravila sam ti reći...u arčilendu nemam voluharice, već slepe kučiće...jednom ću slikati gomilice, koje su napravili od jesenas...ima ih na stotine......ne znam šta da radim...jedna koleginica mi rekla da uzmem nafte i starih krpa...kao beže od tog smrada...ko bi ga znao...plašim se za vinovu lozu...tu prave najviše svojih tunela...u povrtnjaku, jedu blitvu i peršun...imam oko dvadesetak gredica...neće valjda redom...na ranču ima dosta i maslačka...čitala sam negde da vole i njihov sočni koren...
...zamoliću ih da se bace na čičoku...to im poslastica...e pa daću im čičoku...posadila sam par gredica...valjda će se zabudaliti tamo...
i još nešto...daj ti samo......nama tvojih divnih saveta...para vrede...ne znam ni sama šta bih radila da nije tvog saveta, da je suvo lišće idealno za kompost...sad kada idem u šetnju...obavezno nosim kesu i skupljam lišće...stvaro se brzo razgradi...
...
imam ogromnu gomilu orahovog lišća, skupljanog zadnje dve godine...polako se raspada...šta misliš da li ću nekad moći da ga upotrebim...nisam ga mešala sa ostalim otpadom...kažu da nije baš za gredice...mislila sam da letos napunim jednu kantu i tu zasadim eksperimentalno paradajz...ako on preživi...onda ok...o eksperimentu...na mojoj temi......

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2015 u 23:58
Napisala poruku i nesta i poruka i forum.

Evo ti nešto dobro objašnjeno u vezi orahovog lišća i budi oprezna sa njim.
http://www.udrugavivazagreb.hr/FAQ.htm

-----------------------

Evo ti nešto o slijepim kučićima  http://www.svijetbiljaka.com/Forums/viewtopic/t=6865/postdays=0/postorder=asc/start=0.html
Tu jedna osoba piše o postavljanju mreža ispod gredica. To mi se čini kao jedino dobro rješenje. I to kombinirati sa uzdignutom gedicom. Idu pocinčane mreže.

Iskreno nisam ni znala da ta životinja postoji. Svatko ima svoju muku.

----------------------

Slepo kuče – Spalax leucodon

Ova životinja je štetočina bašti i rasadnika a posebno velike štete može naneti krompirištima. Telo mu je valjkastog oblika, dužine od 25 cm, a težine oko 200 gr, pa i više.Deluje nezgrapno. Glava je šira od tela, sa malim ušima i skoro zakržjalim očima. Slepo kuče je biljožder. Najvažnija mu je hrana krompir, ali jede i korenje svih vrsta biljaka i baštenskih kultura. Pravi dve vrste hodnika površinske i dubinske. Površinske su nivou korenja biljaka, dok su dubinski i do 2 m, a služe za pravljenje gnezda. Slepo kuče ne spava zimski san, aktivno je tokom cele godine.

-------------------

Koristi što raznovrsniji kompost. Red lišća, red trave, red zemlje, red životinjskog đubriva, red ureje, red biljnog otpada, red vapna, ljuske jaja, kameno brašno.... Samo jedna vrsta otpada osiromašuje kompostnu hrpu nutijentima.
Ureja je u određenoj količini korisna jer potpomaže razgradnju, pogotovo drvenastih tvari.
Može se posipati i šećer jer diže mikrobiološku fluoru.

A biljke koje podnose više lisnate mase u kompostu su ti paradajiz, krumpir, krastavice, i mislim paprika, patlidžan. Kod njih možeš direktno u zemlju ukopati lišće, bar pokušati i vidjeti što će se desiti.

A kalifornijeske gliste su dar od Boga, one rade ono što se u prirodi naziva humus. A to ti je prvi tanki plodni sloj zemlje, koji nije debeo a ujedno najbitniji

http://hr.wikipedia.org/wiki/Humus
http://www.ekomreza.org/proizvod/humus-kalifornijskih-glista/396
http://www.opg-kosak.hr/index.php/humus/osobine-humusa

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2015 u 17:30
Smrcko jel ti možda znaš koliko toga humusa ide na gredicu 2x1m otprilike? moja zemlja je ilovasta,žuta i ljepi se. Već ju par godina oplemenjujem, ali još treba raditi na njoj pa bi nešto humusa dobro došlo obzirom da imam mali komposter. 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 00:35
E Jadranka, ovako moja zemlja je doslovice živi pjesak. I to ti je uz crvenicu najgore tlo.

Jesi li sigurna da ti je zemlja ilovasta, da nije glinena?


Evo neke karakteristike tla.

Ilovasta tla

To su humusna tla koja imaju dobru mogućnost akumuliranja vode, zraka i hranjiva, a sadrže i kalcij. Fizikalno gledano, struktura ove dobre, plodne zemlje sastoji se iz pločica koje su više ili manje gusto međusobno zbijene. Takva struktura ima mnogo manje pore nego ona kod pjeskovitih tla. U ilovastoj su zemlji vrlo povoljni preduvjeti za taloženje hranjiva i za rad živih biča u tlu. I ovdje postoji različito stupnjevanje izmedu teških glinastih, laganih pjeskovitih i humusnih ilovastih tla.

Karakteristike: Humusna ilovača se među prstima mrvi u mekane mrvice. One se drže zajedno, ali nisu slijepljene.

Važno za vrtlara: Na ovakvim dobrim vrtnim tlima uspješna je "normalna" biološka njega tla. Kompost, zastiranje tla i plodored sadrže i povećavaju plodnost ilovaste zemlje.

Glinasta tla

Glinasta su tla po svojoj prirodi teška, nepropusna za zrak i vodu te se sporo zagrijavaju. Kod ove vrste tla struktura ilovače predstavlja negativan ekstrem. Fizikalni su slojevi vrlo gusti. Glinasta tla naginju izrazitom zbijanju u vrlo sušnim razdobljima, nakon čega se razlažu u elemente slične opeki. Kod vlažnog se vremena glinasta zemlja lijepi. Glinasta tla imaju, doduše, svojstvo da pohranjuju hranjiva, no vrlo se teško obrađuju i razrahljuju.

Karakteristike: Glina se može rukom oblikovati u žilavi grumen sličan plastelinu. Iz nje se izrađuju kiparski oblici!

Važno za vrtlara: Glinasta se tla moraju razrahliti pomoću pijeska te uz redovito dodavanje komposta. Zastiranje tla potiče stvaranje rahlosti. Zelena gnojidba s dubokim korijenjem razrahljuje podlogu. U teškim je slučajevima potrebna drenaža. Glinasta su tla plodna ukoliko se uspije poboljšati njihova struktura.

 

Pjeskovita tla

Ona su zrakopropusna i vodopropusna; brzo se zagrijavaju, no isto se tako brzo i hlade. Sadržaj hranjiva u takvim je tlima malen. Ona su uvijek u opasnosti da ih "odnese vihor". No, njihova je prednost - mehanička obrada bez muke. Kratak po fizikalne i kemijske "tajne" jasno pokazuje zašto pjeskovita, reagiraju na prethodno opisani čin. Zrnca pijeska imaju, fizikalno gledano, okruglu strukturu. Iz tog se razloga ne mogu zbiti gusto jedno uz drugo. Ona se rasipaju te se na način u pjeskovitim tlima stvara
broj međuprostora kroz koje voda, primjerice, oborine prolaze kao kroz cjedilo. Znanstvenici kažu da je prostor s porama veliki u ovom tipu tla. Zraka s dušikom iz zraka i kisikom je, naprotiv, dovoljno. Gledano s kemijskog gledišta pjeskovita tla imaju, veliki udio kremenih zrnaca; nasuprot tome, nedostaju druge mineralne tvari koje su jako važne za ishranu bilja. Kremen (kemijski: kremena kiselina) pridonosi zagrijavanju tla i igra važnu ulogu kod zdravog nastanka strukture biljaka. Pjeskovita ' se tla pojavljuju i kao čista pjeskovita tla i u različitim mješavinama s većim ili manjim udjelom ilovače.

Karakteristike: Kad se zagrabi uzorak tla, pijesak sipi kroz prste.

Važno za vrtlara: Na ovakvom tlu važno je povećanje udjela humusa" i organskih supstanci. Time isprva suviše propusna zemlja postaje, kompaktnija. Kameno i glineno brašno, ilovasti kompost i stalno zastiranje tla spadaju u najvažnije mjere kultiviranja.

http://www.zemljani.com/forum/viewtopic.php?t=1017
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 00:41
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 00:43
Evo tu neki savjeti za poboljšanje tla.

http://www.glas-slavonije.hr/194026/15/Vrt-prvo-na-papiru
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 00:46
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 00:52
S obzirom da je to mala gredica, i ako je toliko loša zemlja ja bi uradila sljedeće.

1. Uzdignuta gredica. Napunila bi uzdignutu gredicu kvalitetnom zemkjom,te malčirala da se dobije kvalitetno tlo.

2. Ako ne uzdignuta gredica onda možeš izvaditi koliko je moguće u dubinu tvoje zemlje (30-40cm). Zamijenit je ili pomješati sa pjeskom i humusom (kompostom) u što većoj količini. Tako smješanu i obrđenu zemlju bi vratila natrag. I opet malčirala ako je potrebno.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 00:57

Ovo mi je jedna od najpametnijih stvari koje pročitah u zadnje vrijeme i to će mi biti vodilja.

"Reći ćete da vaša baka nije imala laboratorij za određivnje kemijskog sastava tla a vrt joj je bio kao iz snova. Točno. Samo što je vaša baka s tim vrtom živjela. Tu se rodila, u njemu se igrala kao dijete i s njim dočekala starost. Učila je od svog djeda i majke, učila je metodama pokušaja i pogrešaka, i ruku na srce, nije uzgajala rododendrone u Međimurju"

http://www.vrtnicentariva.hr/Savjet.aspx?Savjet=2

I Baka Bea je to govorila, govorili mi susjedi. Treba se pokoriti prirodi i izvuć iz nje najbolje uz što manje gubitaka.
Malo sam prekasno to shvatila i umorna od neuspjeha, ali cijeli se život uči.

Uzgajjte ono što najbolje uspjeva u vašem kraju.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7778798081 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.