Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šmrckov dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šmrckov dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 85>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 22:31
Vanjski staklenik za pomidore, djelo MM moj dizajnWink




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 22:33
Jupi i ja sam danas posadila ananas,nije mi jasno zašto stavljaš vrećicu preko njega,jedan imam već posađen i sastrane su se listovi osušili ali srednji-gornji su još uvijek zeleni,jel imaš možda kakvog iskustva da mi kažeš kada bi trebao poćeti rasti ako se primio-otprilike?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 23:00
Jedino iskustvo Marina sa ananasom mi je da ga pojedem i silna želja da ga posadimWink
Koliko se razumijem u francuski, a i Google LOL piše ovako:trebao bi imati temperaturu 22 stepena i  treba vrećica ili stakleno zvono. Vjerojatno da zadrži toplinu i stvori optimalne uvjete za zakorjenjivanje.

Za mjesec dana bi se trebao ukorjeniti i onda spektakularna rozeta treba početi rastiWink
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 01:16
S ovim ćemo obogatiti vrtHug


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 01:19
Posude od 24×18 sa tacnicom sam kupila za 8 kn. Čini mi se da to nije puno.
Ima li iskusnih da mi kažu može li stablo pomidora u tome opstati??Embarrassed


Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 08:57
Može ako ima dosta vlage i da je na sunćanom mijestu,i ne zaboravi otkidati zaporke i to ti je sve što njemu treba.Biti će fine salatice njam....Jesi to u Kauflandu kupila?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 13:49

Ajme što si se rastrošila! Pa zar si odustala od sadnje pomidora na terenu?

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 15:49
Sjeme sam u vrtnom centru kupila, a posude u Plodinama.Smile


Ne znam jeste li gledali Potrošački kod, opisivali su izgled nezrelog i lošeg sjemena i što sve rade danas. Nekada se prvo kontroliralo i u vozno sjeme sijalo, pa tek kad se vidi ispravnost izašlo na naše tržište. I tako Juga imala zakone , a mi danas gori smo od kauboja i indijanacaCry. Očekujte više od 50% sjemena da ne valja.

Eh nisam odustala od sadnje pomidora, ma budem imala i na terenu i na balkonuHug da prkosim babetiniAngry

Da i potrošila sam se. Ali to je to za ovu godinu. Sljedeće mi je kupiti ogradu za teren, bez toga neću ni sijati.Confused
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 18:36
Vidim odavde kako "mašeš repom" od sreće - bravo veselim se s tobom.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 18:39
Koliko znam nemam repLOL
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 18:54
Ja sam prošle godine u puno većoj tegli od ove tvoje imala paradajz i nije bio bog zna šta. Zemlja se jako brzo suši i pregrije pa je na kraju bio bolji paradajz na gredici nego u tegli.

A ovo što kažeš da neće 50% sjemena niknuti? Neznam na koje i čije sjeme misliš, ali ja do sada koje god sam sjeme kupila i sijala nicalo je gotovo 100% i nemam nikakvih primjedbi na klijavost kupovnog sjemena.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 19:05

Opet imaš novi avatar - ovaj ti najbolje pristaje!

A sjeme - dok imamo ovo naše nebu nas nitko ....!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 19:08
Ne znam Cimi o kom sjemenu se radi, prikazivane su u reportaži i neke od ovih vrećica koje sam kupila ( ove manje crvene). Čovjek, koji je govorio , nije običan kupac nego ovi što se bave kontrolom sjemena tvrdi da je pola sjemena nedozrelo. Objašnjavao je po boji koje je ispravno. 
Takođe je rekao da puno slučajeva ima da ne bude biljka koja je na slici i da su sjemena sumljive kvalitete. U biti važnije je popljačkati kupca nego imati nivo i kvalitetu. Ovo je sve rečeno u Potrošačkom Kodu.Smile

Ni ja se ne mogu žaliti na kvalitetu sjemena  povrća, sem peršin i celer što su bili slabi ( peršin nikako nije nikao). Cvjeće koje sam sijala je iz Njemačke, nešto je niklo nešto nijeConfused 



Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 00:34
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Opet imaš novi avatar - ovaj ti najbolje pristaje!

A sjeme - dok imamo ovo naše nebu nas nitko ....!


Da baš mi se sviđa avtar, pravi proljetniTongue
Avtare biram po prepoznatljivosti kad nabrzinu gledam di sam stavila zadnji post, onako kad letim stranicom gore dolje. I onaj smrkvicom mi je bio lijep i sa škembicom nije bio lošLOL, sad bi mi odgovaraoWink.

Joj jedva čekam pomidore od našeg sjemena, ako preživi naravno. Idem vidjeti temperaturu u mom stakleniku, izbacila sam pomidore van i već su neki završili sa upalom plućaConfused
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 06:58
Nisu valjda pomidori crkli. Meni se dobro drže. Isto su vani, ali pokriveni i brojim: 1, 2, 3 .. u, još jedan, još ...
Ima ih, bit će ih!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 23:38
Ma nisu crkli. Bilo je tu i trave, ona se po tome i razlikuje što je slabija.

Izgleda da su mi nikle i papričice

Samo lantane još spavaju
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 09:21
I ja sam gledala Potrošački kod. A par dana poslije toga sam kupila sjeme cvjetače u poljoprivrednoj apoteci. Nadam se da će moje nići jer prvi puta u životu ću nešto saditi, držite mi fige da bar nešto iznikne.
Koliko treba od prilike paradajzu da nikne???
 
Svoje svaki dan gledam, ali još nema naznaka...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 23:40
Paradaiz će ti brzo nići. Trebaš ga ubaciti u vrećicu dok ne proklija, kad izniknu biljčice drži otvorenu vrećicu da se lufta. Šprickaj prema potrebi da ima dovoljno vlage. Embarrassed

Onu zimsku trešnju  moraš ubaciti u tamnu vrećicu dok ne proklija i otvarati na veče da se prolufta vlaga. Dok ne proklija mora biti u tamiWink
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 01:15
Evo moje zimske tešnjice.



Ovo su rsplesani pomidori, papričice, trava....


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 02:12
Marina moj ananas mrtavCry A što sam očekivala od biljke iz hladjače?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.