Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ukrasna kopriva - Coleus ili Solenostemon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ukrasna kopriva - Coleus ili Solenostemon

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 10:19

Domingo, ovo je najbjelija ukrasna kopriva koju sam ja pronašla

 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 13:53
koprive su mi prekrasne,ja ih svake godine imam u nekoliko boja.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 15:07
Treba malo osviježiti ovu temu koja je malo nepravedno zapuštena...
pa evo slikica sa najčešćim koprivicama u kući i vrtu...


Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2009 u 22:52
Prekraasne su Brbe,samo ovoj zeleno-žutoj otkinula bih vrh pa nek se grana.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 12:10
vrlo du ti lijepe      smile55slazem se arim  s tobom, ako im se oktida vrh u stvari cvijet, one se predivmo sire u grmice......

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
tinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 20:22
evo da obnovim temu, moja kopriva koja uživa na balkonu




Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 21:39
ja bi molio ako netko ima pelcer
hvala
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
tinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 20:52
Moja kopriva poludjela, em svako malo cvate, em joj vrhovi počinju onak lijepo tamniti kao na prethodnom mojem postu (druga slika)i počinje se širiti u grm. Da li je mogu recimo pretvoriti u onak malo drvce. Mogla bi je preseliti na cvjetajuće sobne biljke
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 18:04

Evo i mojih u nizu...

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 20:59
Anaida inpresivan mi je tvoj zidić, koprive su simpatične -kao da su mini (moje su visoke preko metar)ali zidić je prekrasan!
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 22:11
Anaida koprive su ti "in".Prekrasne, bujne, efektne za zidiću......ClapClapClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2010 u 10:20
Željkice, mislim da su manje ostale zato jer su mi u posudama. Ima ih i moja sveki, ona ih je u zemlju posadila i dosta su veće od mojih. Hvala Lora na lijepim riječima.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
beba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2010 u 22:29
pozdrav svima...interesuje me kako ova kopriva podnosi zimske uvijete s obzirom da mi je u kuci dosta hladno tokom zime...imla sam ovu biljku prije dvije godine  dobila je jaku i stabilnu ali mi je brzo uvenula ...ne znam sta je mogao biti razlog pa zato pitam da nije mozda od hladnoce...hvala

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2010 u 23:18
ovo su moje ovogodišnje koprivice na  hrpi Smile


Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 10:21
Beba, mislim da bi koprivice ipak trebale prezimiti u lagano grijanom hodniku, nikako temperature ispod nule. Konte, veeeeliki izbor koprivica maš!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 23:02
beba ja sam prošle godine iz neznanja napravila grešku i odnijela ih u podrum i uginule su jer se one ustvari uzgajaju ili su se uzgajale kao sobne biljke....bilo je priče o njima na ovoj temi
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=444
nadam se da ću ih ove godine uspjeti sačuvati ili ću ih u jesen uspjeti zapelcati za proljeće
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Cvijetoholičar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetoholičar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2010 u 19:21
E ja sam si baš kupio danas i htio sam pitati da li itko zna išta o njoj Thumbs%20Up
Predivna je.
Na vrh
tinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2010 u 22:08
U travnju sam stavila sliku svoje koprive, i evo nakon četiri mjeseca onda je jednostavno poludjela i postala čudovište i prestala biti moja mala kopriva.


slabije se vide jer su slikane mob,za bolji pregled mislim da možete kliknuti na njih pa će biti veća
Na vrh
Cvijetoholičar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetoholičar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 09:28
Bit će zabavno Clap   Ali još su uvijek predivne smile127


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 11:21

Ovako je počela moja priča o koprivama.Prva od Nihe. Ovo joj je već drugo mjesto, naravski da sam ju selila!

Nekoliko (2,možda dva i pol) mjeseci kasnije



Dobila je društvo, ali je crvena nažalost vrlo brzo Dead

Zima u db


U prednjem planu crvena od Hoye


Odlučila sam ubosti grančice i staviti i vazu u vrt


Pa otprilike nakon dvadesetak,mjesec dana






Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.