Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ukrasna kopriva - Coleus ili Solenostemon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ukrasna kopriva - Coleus ili Solenostemon

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
Cvijetoholičar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetoholičar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 14:10
Predivne su, ja slikam svoju uskoro smile188

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 23:11

I ja sam nabavila koprivicu ,stavila sam u vodu da se ožili smile186 

"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 23:56
anči, možeš ti nju odmah i u zemlju zapiknuti, dosta lako se primaju Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2010 u 20:11
Išla sam malo vidjeti što piše o koprivama, jer sam nekoliko grančica stavila u kuću, pa me zanimao tretman.
No kako kaže admin možda je ipak boljeu u proljeće kupiti mlade biljke pa ih staviti u dvorište neka rastu.
No svjedno sam ostala bez daha kad sam vidjela ovu prekrasnu sliku od Otok, pa nebi mi bilo krivo pozabaviti se s njom kao s kućnom biljkom.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
azizi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azizi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 00:45
Prije dvije tri godine sam se zaljubila u ukrasne koprive i od tada ih svake godine uzgajam na svom balkoniću ili iza zgrade.

Interesira me gdje bih mogla naći veći izbor boja. Floraart, kao i štandovi na tržnicama ne nude baš neki izbor, odnosno, ono što imaju sam izgustirala.




Ovo su boje koje sam uzimala do sada. Sada bih željela neku drugu gamu boja.
Na vrh
orchid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orchid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 12:07
Ova kopriva raste u hodniku zgrade u kojoj sam zaposlena. Izgleda predivno, svjeze, osvjezenje na ovoj temi...
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 20:50
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 20:53
                                                                                     
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 22:12
Definitivno zahvalna biljka.
Ove su preživjele zimu u zatvorenom polugrijanom prostoru.
 
Onda sam ih malo podijelila, ubola grančice i evo rezultata
 
 
Kad sam ih zadnji put slikala izgledale su ovako 
 
 
 
I dvije nove
 
Sve su one danas bar dvostruko bujnije i gušće 
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 23:00
Moje su ove godine lijepe, sama sam ih sijala










Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2011 u 20:46
evo malo i mojih kopriva koje ja imam...










sve zajedno

Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2011 u 20:50
lijepe koprive otok, one šatirane su jako interesantne, kao neki preljev po njima... njih nisam još vidjelaSmile
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2011 u 09:27
Otok, Lorica, prekrasni primjeci
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2011 u 13:12
vrlo lijepe koprive
Na vrh
pik dama View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 86
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pik dama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 11:58
Koprive su vam stvarno lijepe i reznobojne.Thumbs%20Up
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 05:08
Mene odusevljava njihova osobina da mijenjaju boju kako ih stavimo na razlicito svjetlo. Imam neke koje su neprepoznatljive u razlicitim uvjetima.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 05:12
Otok prelijepa je ona bijela, gdje je nabavljena?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 07:11
Evo koje ja imam. Rado bih se mijenjala za neke druge:
Sitnolisna:
Uploaded with ImageShack.us
 
reckavog lista, ja je zovem jelenji rog:
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
klasicna, kakvu je gojila jos moja baka
Uploaded with ImageShack.us
 
i jos jedan, ovaj moze imati boju od jarko bordo, do svijetlo roza, ova ovdje je nesto izmedju, jesenski smedja:
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 14:22
Upravo sam kupila sjeme Coleusa, pa me zanima ima li tko iskustva sa sijanjem, Otok vidim da si ih ti uzgojila iz sjemena ....kako si ih i kada sijala ? Uzela sam 250 sjemnki mix.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 14:59
I ja sam neki dan vidjela u Konzumu sjemenje koprivica, i posijat ću ih ove godine!!  Ali u 4. mjesecu van!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.