Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ukrasna kopriva - Coleus ili Solenostemon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ukrasna kopriva - Coleus ili Solenostemon

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 15:00
Free, sijat ces ih direkt u zemlju ili kalice??
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 18:42
Kada prođe opasnost od mrazeva, ako bog da, zasijat ću ih van, na povišenu toplu gredicu, i još prekriti paučinom!!  To mi se pokazao bolji izbor od sijanja u teglice, pa se zemlja previše isuši, pa skoći na pola teglice i sve propadne!!
Jednostavnije mi je za ovu količinu sjemenja koje imam, posijati vani nego se mučiti sa teglicama!!  U principu (večera ta 5Confused) , ako siješ u teglice i imaš unutra, jesu biljčice ranije ali....puno ih propadne, a biljčice posijane vani, su čvršće, zdravije i izdržljivije i spremnije na ono kaj ih dalje čeka!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 21:26
ja sam ih lani sijala u zatvorenom, toplom, izniko ih je more, ali sve su se ubrzo posušile i niti jedna mi nije ostala...

ne zvuči dobro, ali to je moje iskustvo
doduše, ja nemam baš puno iskustva sa sijanjem u zatvorenom
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 13:50
i ja sam kupio sjeme u konzumu pa cu se bacit u tu akciju pocetkom marta .... pa cu javit kako je proslo :)
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 20:21
Ja sam posijala sjeme iz Konzuma u teglicu. Baš sam se razveselila kad sam ugledala sjeme, jer sam i zaboravila na tu biljku. Te koprive je moja baka uvijek imala na terasi, odmah sam se sjetila djetinjstva.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 19:48
Moji Coleusi iznikli :))) bas sam happy :)
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 19:14
Evo malih ljepotana:
 
A posto su dobili i drugi list, neki su vec presadjeni :
 
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 13:53
Maso, kad si ih sijala?
Ja negdje sredinom veljače, i tek su mi provirili, daleko su još od presađivanja.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 09:06
Tako nekako, polovinom 2. mj, ali su mi stajali na toplom i suncanom pa su brzo iznikli
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 12:05
Prebacit ću ih među rajčice u plastenik koji mi je na balkonu. Mislila sam da će im tamo biti prevruće obzirom da ovih dana non stop puše bura, sunčano je, a balkon je u zavjetrini.
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 08:35
maso super si uzgojila koprivice, zadovoljstvo je tim veće
kad si sijela i bdjela nad njima! Bravo!
Baška Voda
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 11:01
Bas tako Cikas,najdraze mi je kad biljku uzgojim iz sjemena.
Na vrh
martino0805 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martino0805 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 20:26
rastu li brzo. mislim, ove malecke hoće li na ljeto biti grmići.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 20:41
Da rastu fino i vjerujem da ce biti grmici, bar se nadam :)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 08:17
maso odličan posao si napravila, sijanci su ti predivni Clap
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 19:40
Maso, u koju zemlju si sijala ukrasnu koprivu? Moja kopriva je ista kao i prije petnaestak dana.
Možda je problem u zemlji, kako sam negdje u to vrijeme sijala povrće ja sam i cvijeće sijala u supstrat za sijanje povrća. Istina, sve drugo je izniklo, napreduje, ali ova kopriva ni makac. Mislim da mi je najpametnije posijat drugu turu u drugu zemlju.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 20:16
ako je sve ostalo niklo u toj zemlji mislim da onda ona nije problem
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 20:08
Skoj, sijani u obicu zemlju za cvijece...to je sigurno do sjemena...mozda je staro...
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 21:17
Ako je sjeme staro, zar je moguće da proklija a biljka ne napreduje? Nekako sam mislila ako sjeme ne proklija onda je staro, a ako proklija, a ne napreduje da je u nečemu drugome problem.
Ja sam posijala drugu turu u drugu zemlju, pa ću javiti rezultate.
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 16:01
Evo, posijala sam i drugu turu u drugoj zemlji i biljčice jednako ne napreduju. Zaključak, stvar je sjemenja.
Sjeme je kupljeno u jednom trgovačkom lancu.
Zanimljivo da i prve biljčice koje sam sijala ne venu već eto dva mjeseca isto izgledaju.
Tko zna možda me još i iznenade.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.