Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ukrasna kopriva - Coleus ili Solenostemon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ukrasna kopriva - Coleus ili Solenostemon

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
bella View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ukrasna kopriva - Coleus ili Solenostemon
    Objavljeno: 25 Rujan 2007 u 18:59
Hello,
 
ne vidim da negdje ima ova tema, a moram se pohvaliti....
 
Prije mjesec dana sam kupila ovu prekrasnu biljku
DSC00055.jpg%20kopriva%20image%20by%20bela777
 
i rekoše mi da je to ukrasna kopriva - viseća. Malo sam istraživala što joj paše, a što ne... negdje je to vrtna biljka, negdje sobna (meni je sobna), negdje piše da joj treba puno vode /sunca, negdje drugačije... sve u svemu, narasla je već par centimetara (primjeti se), tako da sam valjda pogodila uvjete Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2007 u 19:28
ona je i jednoo i drugo! prije su nase bake drzale je ukuci kao sobno cvijece dok se danas sadi vani kao vrtna biljka. voli sunce i svijetlost iako ce izdrzati i u hladu, no boje su joj bljedje i biljka je slabija i zna duze izrasti. ali opstane svejedno lijepa!!! i nije jako zahtjevna!!!!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2007 u 19:44
Coleus ili ukrasna koprima - ako se posadi u bašti listovi su joj mnogo veći nego kada se uzgaja u posudi. Nije zahtevna biljka, traži samo mesto sa puno svetlosti i da je zaštićena leti od podnevnog sunca. Lako se razmnožava izbojima koje tera u pazuhu lista, ili setvom semena. Dok je biljka mlada mogu joj se zakidati vrhovi kako bi formirala grmoliki izgled, jer vremenom joj donji listovi opadaju i golo stablo ne izgleda lepo. Leti mogu listovi opadati i ako je manjak vode u zemlji. Ukoliko nema dovoljno svetlosti stablo se izdužuje i listovi opadaju. Ako je zimi želimo sačuvati treba odabrati umereno toplo mesto sa dosta svetlosti. Mislim da je najbolje ukrasnu koprivicu tretirati kao jednogodišnju biljku, a u proleće proizvesti rasad iz semena, ili u jesen ožiliti pelcere za narednu godinu. Jedne zime sam ostavio jedni koprivicu u kući i u proleće sam jedva čekao da krene sa rastom pelcera, kako bi njih zakorenio, jer je odrasla biljka očajno izgledala.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2007 u 21:18
evo vec su ti nasi momci sve rekli
i ja imam jednu i stoji mi na prozoru na kojem nema bas nesto puno sunca
vani mi je na balkonu i jako se dobro drzi
ako hoces da ti bude kao grm u proljece joj sjeci
vrhove i tako mozes dobiti novu ,ukrasnu zaru
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
bella View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 08:58
hvala na savjetima!
Moja kopriva je dosta velika i ne bih htjela da mi sad preko zime ugine, jer onda opet moram čekati da naraste... ali svejedno ću zapelcati par grančica, pa neka ima...
 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 10:01
E, to ti je dobra ideja. Najbolje da imaš i mlade biljčice, pa ako velika i ne izgleda lepo imaćeš nove da je zamene.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 13:02
haj,
kupila sam sjeme ove biljke i posijala je prije tjedan dana, već su niknule i sad čekam kako će napredovat! yeahsmile146
Na vrh
bella View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 16:08
evo ja sam svojoj koprivi odrezala par grančica i stavila ih u vodu. Poslušala sam savjet s teme "zakorjenjivanje" pa sam dodala i par grančica vrbe Tongue
 
Ima li još neki način da se ukrasna kopriva zakorjeni ili je ovo najbolje?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 19:49
Bella ja to odmah u zemlju piknem,ako nemam vremena ili zemlje onda je držim u vodi .
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 09:59
Za koprivice ne treba vrba, one se lako ožiljavaju i mogu se saditi odmah u zemlju, bez zakorenjavanja. Ja seme sijem u proleće rano, jer zimi se biljčice izduže pa mi ne izgledaju lepo.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
bella View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 11:32
hvala, probati ću i direktno u zemlju.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 20:10
E, kakve sam ja danas vidjela, ali nisam imala aparat pri ruci... smile39
Neke koje nisam ja još susrela!!! smile40
Na vrh
Rency View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rency Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 13:51
imam ja jedno pitanje,imam ukrasnu koprivu koja je dosta narasla u visinu,listovi u joj dosta mali ,nije grm nego se dosta izduzila,sad me zanima sta da napravim da postane grmasta,ovako mi bas ne izgleda lijepo,thx
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 15:34
Da . Super biljka. Ja sam znala posuditi pelcere od suseda i uvijek su se primili u vodi , bez ikakvih primjesa. Čista komunalna. Ali ni jedna mi nije opstala do druge godine.
smile43

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 16:03
Samo joj kidaj vrhove i ona ce se granati!!!!
i cvat koji izraste u obliku metlice isto otkini, biti ce biljka lijepša i lišće šarenije!!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 13:54
Probat ću! Hvala!
smile132
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 21:14
POZDRAV.....
Neki dan mi piše jedna osoba da posjeduje bijelu ukrasnu koprivu.....pitao sam kako izgleda? A ona će.....bijela kao albino.
Postoji li uopće takva uk. kopriva??????
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 21:16
Zanima me gdje se može nabaviti sijeme uk. kopriva?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 08:18
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 08:25
Evo nekoliko sličica coleusa (ukrasne koprive), prekrasne su, ima ih bezbroj vrsta i lako se uzgajaju. Ove su sličice sa weba, ali i ja ih svake godine uzgajam vani u teglama. Grančice se lako zakorjenjuju, u vodi vrlo brzo puštaju žile, tako da obično kupim par biljčica pa ih razmnožim.
Obično ima i sjemena za kupiti.
Kao sobnu biljku nisam još uzgajala ukrasnu koprivu. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.