Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ivnin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ivnin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  123 16>
Korisnik
Poruka
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ivnin dnevnik
    Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 09:08
Već dugo vremena razmišljam da počnem voditi ovaj dnevnik ali preko zime mi se nekako nije činilo vrijeme zato.
Pošto sam jučer započela radove u svom vrtu, čini mi se da je to vrijeme konačno i došlo...Ali kao prvo da naglasim, nemojte mi zamjeriti što u početku neću stavljati fotkice, jasno mi je da se na fotografijama najbolje pobliže objasni ono o čemu govorimo ali svi koji su se raspitivali o mom vrtu znaju o čemu pričam pa će mi za početak biti oprošteno Embarrassed, bar se nadam.
Kao prvo moram se zahvaliti Shashi, Lantani i drugim curama koje su me na mojoj prvoj špancir kavici ponukale i ohrabrile da počnem nešto činiti sa mojim problematičnim dijelom vrta u kojem je preko dana većinom sjena pa je tu do sad bila samo trava (ali niti ona nije baš ravnomjerno rasla, doduše znala sam i otprije u čemu je problem ali nisam ništa činila).Kao drugo moram se zahvaliti i Inoxu, našem forumašu kreativcu na odlasku koji me je ohrabrio u započinjanju mog definitivno za sad najvećeg pothvata u dvorištu :pečenjare.Ja i mm, moja desna ruka i u životu i u vrtu Wink želimo i nju napraviti sami, jer sudeći iz iskustva više ćemo uživati u njoj.Šta ćete, takvi smo...
E sad pokušat ću ja ovdje pisati nekim kronološkim redom ali stavljat ću i ono što sam prikupila i učinila i ove zime pa stoga, najte zamerit Wink.
P. S. Shasha: Embarrassed, ispravljeno Wink...Eh, to ti je kad je čovjek dotepenec LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 09:33

Eto još jednog dnevnika.Baš me interesira pečenjaraLOL

I šta ti mi imamo zamjeriti u tvom dnevniku,tu ti zamjeraš nama(kad smo već kod toga.Ako si napisala"zameriti" trebala si i "najte" a ne"nemojte"LOL)
smile78
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 09:40
mene zanima i pečenjara i vrt Wink
Shasha, znaš da je Ivna još na privikavanju u Zagorju, mlada je bu naučila LOL
sad samo čekamo daljni razvoj događaja i naravno s vremenom i.....slikice (to kad prođe probni rok Wink)

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 09:56
Vas dvije me posjećate na ono oko iz "Gospodara prstenova", ama baš niš vam ne može promaći Wink LOL.
 E tako a sad nastavljam sa dnevnikom!
Izvještaj o posijanom (mada sam i tu dobila špotanciju da je još jaaako rano).
U prvom mjesecu sam posijala ostiće i to jednu turu na početku a drugu jer sam ostavila nešto sjemena za "ne daj Bože" pred kraj mjeseca.Izniknulo je dosta ali mi se čini da je ova druga tura puno jača i čvršća, čak je prestigla ove prve. Znači, ostići imaju po dva listića.Držim sama sebi palčeve Thumbs%20Up, jer kako sam već rekla , nemam baš zelenu ruku .
Većina zna za moju akciju sa ricinusom LOL, torbom i vlažnim maramicama, e pa uredno sam ih prebacila u zemlju ali oni ni makac.Možda bi bilo bolje da sam ih ostavila u torbi ali torba mi treba a ne mogu i gigantskog ricinusa još nosati uz sve drangulije Wink.Posijala sam u prvom mjesecu i lantane, mirtu i bušin ali od toga (bar za sad) još ništa.Osim što mi neki vražić nije dao mira pa sam otkopala jednu lantanicu da vidim što se događa Embarrassed i primjetila kako jedan mali sitni crvić papa sjeme Confused.Nadam se samo da nije toliko ambiciozan i poslao rođake u sve teglice. Ali i za ovaj problem imam ja kvisko ! Nije M.M iz Zadra ali s mora jest Big%20smile.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 12:56
IVNIN DNEVNIK!
 
Ajde, neka sam i to dočekala, idem još jednom pročitati riječ po riječ!
smile141
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 19:56
Sarić, sva sam se zarumenila Embarrassed ! E pošto je danas cijeli dan bilo jaukanja od jučerašnjih akcija u dvorištu (o kojima još ni riječ, ali imam ja cajta Wink) nisam do popodne nastavila s vanjskim radovima.Primjetila sam da mi je jedna difenbahia pustila korijenje kao i nekakva lozica koju sam dobila od Stefkaje ( nisam upamtila ime Embarrassed) pa sam se dala u presađivanje i pregledavanje sobnog cvijeća. Sve se za sad dobro drži ali moja ogromna monstera, jedan od mojih prvih cvijetova od kad sam ga rasadila je počeo žutjeti i to svi listovi odjednom Confused, begonia se drži na dva lista, ostali povenuli a ficus deltoidea i dalje glumi listopadno drvo, do proljeća mislim da neće imati niti jedan, jedini listić Confused. E već u kasno popodne  udružene snage mene i mm izašle su van pošto za divno čudo kod mene nije pala ni kap kiše te krampali, kopali i razvozili zemlju na druga mjesta u dvorištu jer na njeno mjesto ćemo dovesti crnu zemlju. Ali o tom kasnije...
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 20:08
Bravo za dnevnik i vrijedne ručice.
Ali šta sad to znači, Nije M.M iz Zadra ali s mora jest Big%20smile.
šta nije "ortodoksni slavonac" ?  
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 21:07
  Kate , mislila sam na joker , kvisko , ma znaš onaj Zadranin koji razvaljuje na svim  kvizovima LOL, spas u zadnji čas, Mirko Miočić (nisam ni skužila ovo  koliko sam se raspisala da su skraćenice skoro pa iste LOL). Stvar je u tome ako meni lantane ne uspiju, ima dobrih forumskih dušica koje uvijek uskaču,a koje su s mora .A mm je imaš pravo ortodoksni Slavonac Wink !S tim sam se već pohvalila Big%20smile.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 22:26
pa normalno, zato i hoće pečenjaru Big%20smile
sad si mi dala misliti...bit će da sam ja onda ortodoksna ličanka kad toliko volim janjetinu Wink
za muskulfiber je odlično nastaviti vježbati tj. kopati...samo hrabroooo naprijed Wink i ne boj se...i mene čeka isto LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 22:28
Koooonte, znaš kako Shasha kaže:ne misliti Wink! I da, kopala sam i danas Approve i imaš praf, prolazi LOL.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 22:36
eee da mi je neka nerabljena  glava pa da se odmorim i ne mislim Tongue
evo vidiš...zato i sutra druženje sa alatkama Wink

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 22:41
Pa normalno, pravi se pečenjara, ma što god nevjerne Tome (čitaj Shasha) pričale smile188 !
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 13:41
Evo draga stigla ja i do tebe i tvog dnevnika..Baš mi je drago da ti je već koja biljčica pustila korjenje..nadam se da če se sve primiti...Sve ti to nama lijepo opisuješ kako teku radovi u tvom vrtu sada još fale slikice..ali bit če i toga uskoro nadam se..smile79
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 07:59
ej Ivna ako trebaš koju sliku pečenjare - javi! moja je završena prošle godine, sve ručni rad, prije toga bilo valjda 50 izvidnica kako to kod koga izgleda, šta je dobro a šta ne itd itd itd
i nakon cca 3-4 mjeseca sklepali oni to (MM i MT)
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 09:11
Kao prvo, Štefi i Nata hvala na posjeti. Slikica će biti ali kako Konte kaže kad prođe probni rok Wink a Nato, svaki savjet je dobrodošao.
E pošto sam jučer bila sva negativistički raspoložena nisam se mogla niti pohvaliti, na mojim novim zelenim prijateljima.Kolekcija se opaaaasno povećeva Embarrassed.
No, idem ipak nekim redom LOL...Vidjela sam da se približava ova ružna promjena vremena a i trebala mi je radna terapija LOL, pa sam izašla kako mm kaže na našu bauštelu u dvorište Wink i skidala, tj. "motikala" travu na dijelu koji je predviđen za popločavanje i pečenjaru.E da ljudi moji, da ne bi danas ovog kijameta, sutra bi se stavljala suha glazura (valjda se tako to zove stručno)...e ali pošto kod mene danas pada snijeg, bojim se da ću stvarno danas imati jezerce u dvorištu Confused.Možda smo malo preuranili s poslom ali neki vražićak mi nije dao više da dangubim u kući...Pošto ni radna terapija nije pomogla promjeni mog raspoloženja, mm je pronašao izvanredan lijek za to! Šoping ali cvijeća, naravno Big%20smile.I tako se ja vratim doma sa tri kapitalca.Uf, kako volim rasprodaje, tamo nađem primjerke koje u normalnim okolnostima nikad si ne bih mogla priuštiti, bar ne odjednom Big%20smile. Drvo benjamina (aha, pravo drvo, toooliko je visok), ficus (ne znam mu ime, moram guglati, ma onaj koji je sličan oleanderu Embarrassed, uh, što sam stručna) i naravno kesten! Sobni kesten, koji sam "prepisala" od naše Shashe smile184! Predivan, mali zanimljivi stvorić!
E ali nisam još nešto rekla! Jučer mi je stigao paket našeg jokera s mora LOL! Lantana se pobrinula da ja imam što raditi dok je ružno vrijeme a možda i da uživamo svi u okolišu kad se jednom skupimo oko moje pečenjare Wink. Lantana , draga još jednom ti hvalasmile78 !
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 09:22
nato, stavi ti negdje tu sliku svoje pečenjare slobodno...ima nas još zainteresiranih za izradu Wink ili šalji na mail
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 09:33
Pa dobro Konte ,jel se nismo dogovorili da ćemo kod mene koristiti pečenjaru a kod tebe kotlovinu LOL? Normalno, da će Nata staviti ovdje slikice, ja sam prva ponuđena smile102LOL !
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 09:44
err...dogovorili smo da ćeš ti sama pojesti sadržaj tanjura za kotlovinu Wink a mi ostali će mo sa kruhom počistiti ostatak LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 10:07
Pa dobro, novi krug pregovora slijedi ako nisi zadovoljna prethodnim LOL.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 11:46
hoćemo li vidjeti slikice prinova,,,dok se čeka poboljšanje vremena da se nastave radovi

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.