Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Novopečena pitanja o tehnici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Novopečena pitanja o tehnici

 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
Poruka
sytry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sytry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Novopečena pitanja o tehnici
    Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 10:10
Htjela sam ovo pitanje postavit u topic o tehnikama i savjetima o decoupageu, no buduci da je tema zatvorena, napravila sam novu u nadi da će je netko zapaziti i pomoći mi Embarrassed

Nemojte se primit za glavu kad pročitate pitanje, novopečena sam u ovom hobiju!
Zasad sam od das mase složila par zgodnih stvarčica, okvir za sliku i svjećnjake.. to je ispalo ok. Salventu tehniku nisam koristila na njima.
Jučer sam pokušala sa salventnom tehnikom (hocu napravit podmetač za čašu sa motivom pileta - uskrs  i to..jel)..
Bila  je žuta podloga napravljena temperom, osušena, gore stavljena salveta (cca 8x5cm), kad se ljepilo osušilo prošla sam zaštitnim lakom.
No ispalo je nadasve čudno sad kad se lak skoro osušio, vide se svi rubovi salvete na podlozi od tempere.. a prije stavljanja laka gotovo se uopće nije vidjelo!

Neki dan sam stavila jedan mali cvijetić (1.5x1.5) od salvete na zvijezdicu od das mase, isto žuta podloga, al svijetlija nijansa.. tamo se rubovi ne primjećuju, vide se malčice ali gotovo neprimjetno.
Što sam izvela krivo??

Akrilne boje jos nisam nabavila,
ovdje u mom gradu imaju samo u veelikim količinama..
Pa sam za početak odlučila tempere iskoristiti, uskoro cu do zga pa cu tamo nabavit akrilne.

Jel su ti rubovi toliko vidljivi radi tog sto nisam akrilnu boju koristila, ili sa nešto drugo krivo izvela?

Mogu stavit i sliku ako je potrebno,
i ako se nećete smijat previše LOL




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 17:51
sytry najvjerojatnije ti se podloga salvete i boja na podmetacu ne podudaraju,samo malo mi cudno da se rubovi salvete odmah nisu vidjeli..ja kad fulan podlogu odmah mi se vidi razlika,zapravo i ne toliko kad zalijepin salvetu na ljepilo,ali cim prijeđem ljepilom preko,odmah je ta razlika vidljivija..
sta ti znaci ovo u "velikim kolicinama"?ako su to lakovi od kila,to ti je taman,kupis bijeli lak i dalje ga nijansiras temperama..najzahvalnija podloga ti je bijela sa malo okera,bar ja ju najcesce koristim..Wink
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 04:26
Ako ti kaća ne može odgonetnut zašto se u jednom slučaju vide rubovi u drugom ne, teško da ću ja moći.
Zaista je neobično da se vide rubovi salvete na ravnoj površini-to bi se moglo dogodit jedino ako tamo nije došlo ljepilo pa si prelakirala odvojene rubove od površine, ali ti kažeš da je sve bilo o.k. prije lakiranja-to mi nije jasno.
Sjetila sam se jednog savjeta koji mi je dala Slavica08-sve što zalijepi ona malo popegla preko papira za pečenje. Vidila sam, probala-to je spas za nabore a ni rubovi se ne vide. Čak i printeve čini manje upadljivima kad su rubovi u pitanju. Samo ne peglaj dugo da ne promijeni boju.
Usput,da si stavila sliku pa da je mogla vidit neka od naših iskusnijih majstorica-možda bi uspile "snimit" problem. A što se smijanja tiče...pa ja sam jednom stavila sliku u stilu "vidite šta sam ovo grozno napravila...", pa šta ima veze, ne treba ti bit neugodno, svi učimo.
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
Nedim View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Travanj 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nedim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 19:55
Namjeravam se baviti,slikanjem na staklu.Ima li netko ,tko mi želi ukratko objasniti za početak kako se to radi?Unaprijed.Zahvalan.
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 22:58
Nedime, dobro nam došao! Osobno nemam iskustva u slikanju na staklu, samo decoupage na staklu, ali mi na pamet pada Otok koja radi tu tehniku pa malo pogledaj po njenoj galeriji i pitaj ju na pp (privatnu poruku), sigurna sam da će ti pomoći! Link do galerije http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4187&PN=1
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
štrigica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje štrigica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 17:50
bok svima... ja  sam štrigica i ovo mi je prvi post na ovom forumu... zagrijala sam se za decoupage i našla vas googlajući o toj tehnici...
nisam napravila još niti jedan rad, još uvijek mi je sve to onako :/ zbunjujuće...
veselim se druženju s vama :)
p.s. ja sam definitli novopečena ovdje pa sam zato odabrala ovu temu za prvi post...
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 17:55
Štrigica, dobro nam došla! smile73 Samo kreni i vidjet ćeš da je decoupage (lagana) ovisnost! Radujem se tvojim radovima i nadam se da ćeš se dugo družiti s nama! 
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Nedim View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Travanj 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nedim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 23:23
Izzy,hvala lijepa,bolje vas našao.Kakva je to za pravo tehnika decoupage?Pozdrav
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 10:05
evo i mene,zanima me ova tehnika,baš danas kupila kist.ljepilo za salvete mat,tempere akrilne u maloj tubi,i salvete..jel to dovoljno za početak ljudi..Ako sam dobro shvatila prvo premažem akrilnom bojom podlogu,osušim,namažem ljepilom ,stavim salvetu,osušim,opet premažem ljepilom,jel to to ljudi...Stern%20Smilejel tu akrilnu boju namažem odmah bez miješanja sa vodom na podlogu..za ispucalost trebam onaj dvokomp.neki lak,a za sjaj moram imati neki lak zar ne.Big%20smile.nije ga bilo,mogu premazati s ljepilom ponovo kad zalijepim salvetu..Nadam se da ste me skontali,sva sam zbunj,zbunj..Embarrassed
e,da još nešto..vidjela sam negdje da su rubovi salvete s eocrtavali s nekom zlatnom bojom u tubici,konture tako nešto..ima li to?kako s eto zove i kada i kako se nanosi?joj pitanja,hrpa..hvala svima..Smile
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 10:15
angell dobro nam došlasmile75......dobro si ti to sve skužila......najprije premaži ili potapkaj spužvocom (obična kuhinjska za pranje posuđa je sasvim dobra) bijelu akrilnu boju......većina nas koristi fasadne boje npr. Fasena,kantica od 750ml je negdje oko 28-30 kuma.....i svakako gotov predmet zaštiti lakom......kad već kupuješ fasadnu bojuWink u istoj trgovini traži bezbojni lak na bazi vode....
a zlatna kontura je upravo to......tražiš zlatnu konturu za staklo,u hobby shopovima.....nanosi se jednostavno jer ima aplikator i sama doziraš i određuješ debljinu crte......
nadam se da sam ti bar malo pomogla Smile.........
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 10:23
joj hvala ti na brzom odgovoruHeart,ja imam onu malu u tubici boju,može za početak ta?i nemam lak,nije ga bilo,Unhappyza konture nisam bila sigurna jel to to,pa sam htjela još pitati,znači ta kontura ide na kraju salvete ,ali nakon laka ili?oprosti na gnjavaži,meni je to kao sveto pismo..LOLi još nešto ,kako da ta tehnika ostane na materijalu,recimo pladanja  da se ne opere u vodi..
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 10:35
ako misliš na običnu bijelu temperu ona ti neće biti dobra........tempere se znaju cijediti kod lakirajaConfused i nikad ih ne koristim same.....uvijek pomješam s bijelom akrilnom.......ako nemaš fasadnu bijelu probaj tražti bijelu boju za beton.......iako je meni draža fasadna i boja za beton sasvim dobro funkcionira kao osnova.....
konturu stavljaš prije laka......lakiranje je završna faza.....ako nemaš lak i ljepilo može poslužiti,naravno ali meni je nekako draže na kraju sve "zacementirati" lakom.......ima ih raznih.....sjajni,mat,satenski....
za početak ti je najvažnija dobra volja a toga vidim imašTongue.......
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 10:41
ok,sad mi jer jasnije,ova boja koju imam je akrilna tempera..nije bilo bijele akrilne..sutra idem i nabavim onu fasadnu,kad pošpricam s tim lakom ,neće mi se isprati kad perem u vodi??.još samo to i sve znam.Puno ti hvala..SmileSmilevolje imam i previše,sve me prsti svrbe kako da počnem..Tongue
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 10:58
ha možeš kupiti lak u spreju ali možeš kupiti i u kantici pa ga lijepo namažeš kistom......meni je draža ova druga varijantaWink.......a pranje?....to ti je tak-tak.....računaj da je sve što radimo uglavnom ukrasno i ne treba previše prati.......za tanjure,šalice i takve stvari koje treba češće prati se koriste neki drugi proizvodi.....
a sad odi češati prste LOLLOL i što prije nam pokaži svoje radove..........
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 11:31
ajme,koje sve divote su ovdje,smile227nema šanse da ja takvo šta napravim,šmrc...Stern%20Smileprekrasnooooo...svaka čast curama..
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 11:39
hahahaha .....ova ti nije baš u suglasju s potpisom u postu.......zato glavu gore,kist u ruke i gosmile200
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 12:35
Big%20smileveć jesam,sad se suši a popodne idem po lak i konture za staklo,još jedno malo pitanjce imam,ako radim na tanjuru bez bojanja(imam porculan čisti i bijeli) akrilnom bojom,mogu samo zalijepiti salvetu,konturom ocrtati i lak na kraju..Embarrassed
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 12:46
da možeš......malo je teže zaljepiti salvetu na porculan jer se kliže ali polako,mic po mic i sve će biti ok
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 12:49
Originalno poslano od člana mare-nostrum mare-nostrum napisao:

da možeš......malo je teže zaljepiti salvetu na porculan jer se kliže ali polako,mic po mic i sve će biti ok


ma super i ovako izgleda,baš sam iznenađenaTongue,jedino mi mrsko rezati sa škarama,uufff...jedva čekam da sve završim,samo nažalost kod mene je slaba ponuda salveta..Unhappypa sam uzela,2-3 ali zadovoljna sam i ovako..Hvala ti puno jer mi odgovaraš na moja pitanja...punomi to znači,hvala ti do neba.Smilesmile99
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 12:52
smile78....i nemoj nam zaboraviti pokazati šta si napravila.....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.