Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - prešano cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


prešano cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 01:33
 evo nove:


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 08:28

Odlično i originalno. Baš mi se sviđa.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 16:07
frida, krasno!

Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 23:24
Frida, slike su ti fenomenalne, reci molim te koji su ti ovo bijeli cvijetići (imaš ih i na zadnjoj slici)
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 07:59
Kako je ovo lijepo.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 11:51
Prekrasno je. Pa ja isto imam herbarij, nešto je drukčije, ali prešam biljkice, uglavnom one što rastu prirodno u šumi. Sada ovdje pokušavam naučiti kako se pojedine biljke zovu.
Kad sam pred nekoliko godina htjela u knjižarama kupiti herbarij, dvije mlade prodavačice su me pitale što je to - nisam mogla vjerovati da ne
znaju, jer naravno da se to sada zove "mapa za cvijeće".
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 09:25
Bavi li se još tko prešanim cvijećem i lišćem.
 
Upravo sam sprešala nešto jesenskog lišća - lijepe je boje - crveno, žuto, napravit ću nekakvu slikicu, ove koje su tu su prekrasne
 
Može li se još nešto napraviti sa prešanim biljčicama 
Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 18:49
Moja kuma je od prešanog cvijeća napravila slike...
Dakle cvijeće je isprešala i zaljepila na bijeli deblji papir i to sve zaljepila na srebrno hamer i te pošpricala s srebrnim sprejom.. i uokvirila!!

Super izgleda!
Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 18:53
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Frida, slike su ti fenomenalne, reci molim te koji su ti ovo bijeli cvijetići (imaš ih i na zadnjoj slici)


Mislim da je to stolisnik ili možda bazga?Embarrassed

Frida .. radovi su genijalni!! Bravo!!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 08:23
nije ni stolisnik ni bazga..nesto s livade divlje..ima ga u izobilju kod nas, ali nikad nisam cula ime...
Na vrh
ančica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ančica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 20:08
jako zgodno, ja sam prije nekoliko godina dobila prekrasnu sliku od prešanog cvijeća, i nakon jedno  tri četri godine počelo se trusiti, najvjerovatnije ga napale neke beštije
neznam dal se može slika od prešanog cvijeća zaštititi sa nečime da cvijeće ne propada i bude dugotrajnije
Na vrh
andjela87 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andjela87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 18:45
A kako vam se sviđa ova slika:

Na vrh
andjela87 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andjela87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 10:18
evo jos slika












Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 22:33
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Frida, slike su ti fenomenalne, reci molim te koji su ti ovo bijeli cvijetići (imaš ih i na zadnjoj slici)


Odgovor je dobrano zakasnio, ali što mogu. To je tzv. divlja mrkva, Daucus carota, dosta visoka biljka (oko 80 cm), raste po livadama svugdje, list je sličan mrkvinom i kad se satare u ruci, miriše na mrkvu. Cvijet je u stvari plosnati cvat sa puno malih bijelih cvjetića a u sredini je nekakva crna točkica.
Pogledaj : http://www.missouriplants.com/Whitealt/Daucus_carota_page.html
Na vrh
rrromana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rrromana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 19:35
bok ljudi,
 
može li mi netko reći s čim zaštititi slike od prešanog cxvijeća da se ne sipa i ne gubi boju
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 20:51
Rromana,najčešće ,vjerojatno i najbolje ,je staklom zaštititi.Pogledaj na zadnjoj Fridinoj slici se vidi kako je samo stisnula ,sa strane,sliku i staklo.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 20:57
Originalno poslano od člana rrromana rrromana napisao:

bok ljudi,
 
može li mi netko reći s čim zaštititi slike od prešanog cxvijeća da se ne sipa i ne gubi boju
 
Može se plastificirati.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 23:05
Pozdrav! Lijepe sličice! Bravooo za uložen trud!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.